Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

Tak dnes po ránu jako v Přerově hustá mlha při 15C a 100% vlhkhosti.Včerejši podvečerní srážky u nás daly jen 3mm maximum včera+27.2C u nás 1tropický den již letos je.

Aladin to pěkně zabarvil se srážkama do zítřejších 6h UTC sakra ten déééééšť už mě fakt štve
Naposledy upravil(a) Tom dne 07 črc 2009, 09:37, celkem upraveno 2 x.
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Bobr »

tak verejšek byl 18. dnem v řadě kdy byly naměřeny dešťové srážky - někdy jen minimální, ale byly :shock:

V současnosti už se i ta "prádelna" ze vzduchu postupně dostává pryč díky oteplování a mírnému větru.

Akt. hodnoty :
teplota 17,9°C
vítr 2 m/s
tlak 1003 hPa
vlhkost 89%


před týdnem se teplota zastavila na max 30,0 °takže tropickýden jsem tady ještě eměl - ale třeba se v červenci zadaří ;)
Naposledy upravil(a) Bobr dne 07 črc 2009, 22:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnes je tomu 12 let, co přerovsko zaplavila povodeň století. Přerov byl zatopen ze dvou třetin (místy víc než 3 metry vody) a utopili se tu dva lidé. V celém okrese zemřelo 13 lidí (hlavně v nedalekých Troubkách). Škody obrovské, elektřina nešla týden, pitná voda víc než měsíc, všude bahno (pak prach), smrad, odpadky a během povodní minimum informací (o to více fám). Ale "díky" těmto povodním je město paradoxně mnohem hezčí.

Pořád to mám v živé paměti, navíc když voda místy opět řádí... :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od kocurekp »

No tak vidím, že kolem nás je všude zajímavé počasí, já si teda nemůžu na počasí posledních dnů stěžovat - žádná bouřka ani srážky, teploty 17°C-28°C, vlhkost 40-50% přes den, ráno k 90%. Pořád se drželo polojasno, jen včera přechodně oblačno, ale večer už zase polojasno. Každý den se dal dobře pozorovat měsíc, který je dnes v úplňku. I když v baráku máme 25-26°C, chodím jen v trenkách a to se ještě dá snést... :)
Dnes ráno skoro jasno, Tmin 15,9°C, aktuálně 20,5°C.

Dnes by mi měla přijít ta nová meteostanice, no konečně, protože jsem jak bez ruky tak bez nohy... :)
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od dobrmanek »

U mne srážkově nic moc. Včera jen 0,8 mm a předevčírem 1,5 mm. Dnešek to asi dožene. Teploty se nyní pohybují ke 20 °C a včely jsou zatím letos nejzuřivější, takže by něco mělo přijít.

Teď si každým dnem pochutnávám na medu s pylem, to je ňamka :lol:.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Tom »

I nejnovější výpočet srážek Aladin dává pro naši oblast poměrně dost srážek tak jsem zvědavý jinak je zatím polojano
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Yves »

Včera v TR 5-6 mm srážek.
Dnešní návrat do Třebíče byl stylový. Přišla bouřka, obešla nás okolo, nejbližší blesky 5 km, vesměs CG. Srážky slabé, nyní ale začíná trvale pršet a podle radaru a Aladina bude pěkné peklo v průběhu noci. Koukám na řeku Jihlavu, stále je ještě malinko zvednuta a mohla by se dostat k 1. SPA. JINAK KOUKÁM, ŽE DYJE ASI ZAČNE DĚLAT VELKÉ PROBLÉMY, Z VRANOVA SE MOHUTNĚ UPOUŠTÍ A VE ZNOJMĚ JE DVOJKA. V Třebíči tedy začalo pršet před chvílí a máme na kontě zatím jenom něco málo přes 1 mm, ale hodnota bude stoupat. Ranní probuzení možná bude leckde zase dost nepříjemné. Ve 19:38 v Třebíči trvalý slabý déšť, po bouřce a 16,5°C.
Naposledy upravil(a) Yves dne 07 črc 2009, 19:41, celkem upraveno 1 x.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes další horký den. Ráno mlha ale velice řídká. Pak jasno, polojasno. Ráno 14,9 °C odpoledne pak téměř tropických 29,3 °C. Aktuálně oblačno a 25 °C, tlak pomalu klesá, snad příslib blížícího se deště, teď 1003,7 hPa, což je na léto celkem málo.

Doma horko 26,1 °C, už se těším na ochlazení. Styl léta mě zatím celkem vyhovuje. Je teplo a občas i zaprší ;-). Uvidíme co přinese noc a zítřek osobně čekám cca 10 mm. No nechme se překvapit.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od dobrmanek »

No zatím to vypadá, že vše odnese Vysočina, Orlické Hory a Jeseníky, ale snad se taky dočkám. Na čele srážek občas vykyne nějaká bouřka, ale vše de zatím dost mimo.

Stanici očekávám až ke konci měsíce, budu ji objednávat přímo u výrobce, holt teď mám velké vydání :evil:, ale už teď jsem na ni natěšenej jak malej ...... :D
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova a zatím letos marně čekám na stálejší letní sušší slunečné počasí a kdoví,jestli se vůbec dočkám..Ráno byla hustá mlha,která dosti dlouho držela,pak se to protrhlo,prohřálo a zase skoro zataženo a dusno.Přes den přeci jen většinou polojasno s mohutnější kupovitou oblačností na severu.Navečer se zatahovalo oblačností frontální a chvilkami krápe-je teplo +20 st,maximální teplota dnes na letní den nedosáhla.Další dny letní teploty také nehrozí..
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tak opět doma, koukám že od začátku července nám napršelo už 34 mm, dnes ale navzdory situaci jen 1 mm a už toho o moc víc asi nebude. Dopoledne bylo ještě polojasno, odpoledne zataženo se slabým občasným deštěm. Tmax 23, aktuálně 15,6. Letos jsme ještě neměli žádný tropický den, ale jestli vyjde výhled na příští týden, tak jsou tropíci tady.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Další, teplý letní den
Včera v noci toho moc nenapadalo, tak dva, možná 3 mm, ráno oblačné, smrad od Mittalu a relativně chladněji - 17-18 stupňů v 8 hodin, minima někde kolem 16, odpoledne polojasno,maxima na 26, vzduch se vyčistil, navečer přechodně oblačno vysokou oblačností a kovadlinami bouřek na obou stranách, na východě, někde kousek od Beskyd 1, směřující k Polsku a druhé frontální nad Vysočinou a Jeseníky.
Zatím klid, a při pohledu na Aladina a radar nečekám tady žádné hrůzy, max 10 mm, více ne. Aktuálně máme 18 stupňů, bezvětří a konečně bez dusna, snad už konečně vyvětrám a shodím teplotu pod 25, kterou mám právě v bytě. Aspoň dneska odpoledne rychle uschlo mé malování kuchyně :wink:

Zatím taky bez tropiku a vůbec, ale opravdu vůbec se mně po nich nestýská. Jestli další týden příjdou, toť otázka. Doufám, že zůstanou někde dole, tady nemusí :mrgreen: Tento způsob léta, až na občasné dusno a vyšší noční teploty je naprosto vyhovující :wink: Vše postupně vysychá a roste i dozrává :mrgreen:

Jinak doufám, že nebudou povodně, u nás ovšem určitě nehrozí
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Bobr »

dnešek byl celkově teplý a příjemný den s jasnou oblohou s větrem kolem 5 m/s a teplotami kolem 20°C. KOlem 17 se začalo ochlazovat obloha tmavnout a přišly první srážky asi cca 20 minut pakbyl až do 20 klid a od té toby průběžně pořád poprchává zatím jsem na 12,6 mm za necelý 3 hodiny :(. Jsem celkem zvědav jak dopadne předpověď srážkové činnosti a co to zase kde provede :(. Dnešní den je 19. v řadě se srážkami


Akt. hodnoty :
tlak pozvolna klesá - 1002
teplota 13,9 = max 26,9°C
vlhkost 93% = min 44%
vítr 2 m/s ze 270° max 6,5 m/s ze 275°
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Yves »

http://hydro.chmi.cz/hpps/stdprfdyn.php?seq=2505291
Jak tak koukám na tu křivku, zítra bude veselo. Ve 22:41 máme 14,5°C a spadlých 12 mm srážek. Celý pás mírného deště stojí nad povodím Jihlavy, tak křivka bude nakonec reálná a aby nebyla překročena.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červenec 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Letos mám zatím 21 dnů s bouřkou, ale téměř všechny byly slabé nebo velmi vzdálené.

Včera byla jedna vzdálená v poledne a další (opět celkem vzdálené) se přihnaly pozdě večer na frontální vlně. Za noc toho napršelo o dost méně než jsem čekal včera ráno, ale směrem na Z úhrny rychle narůstaly.

Jak se dívám na řeky, tak je to celkem OK (nevím jak na říčkách na šumpersku), pouze Dyje je na dvojce, ale předpokládám, že "uměle" díky vypouštění Vranova.

Tmax včera +27°C a tady dusno bylo velké.
Tmin dnes +15,5°C.
Srážky za 24h 10 mm.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“