Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Ráno zataženo nízkou oblačností a trochu mlhavo.Dopoledne se oblačnost protrhala a postupně narůstala kupovitá a posleze i bouřková oblačnost a odpoledne ve 14 hodin byla i mírná bouřka.Postup oblačnosti zpočátku od východu postupně od jihovýchodu.Moc při té bouřce nepršelo do 2mm.Celý den nesnesitelné dusno.Večer se od jihovýchodu nasouval krásný Cb ale jak došel sem tak se rozpadnul.Teplota přes den 24°C. Vítr slabý V 2-5m/s. Tlak 1008hPa.Srážky 2mm. :D
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Včerejší brutální bouřky v okolí daly o sobě vědět v Orlové světelným ohňostrojem, vzdáleným burácením a pár kapkami deště,
Večer teplota na 17.
Dneska oblačno až skoro zataženo, podobně jako i jinde ukrutné dusno, akorát zde byl k tomu jako bonus :evil: polétavý prach, který vylítnul přes den vysoko nad stovku, nevím odkud, neboť foukalo od V až SV. Maxima na 24-25, prádelna. Odpoledne se přeci jen zatáhlo, bouřka přešla přes Dětmarovice, směrem na Bohumín a Hlučín, kde dle svědků padaly provazce vody a pak si to našněrovala někde k Dobrmankovi, kde se posléze i rozpadla.
Dneska z hlediska dusna a kvality vzduchu (déšť by mu určitě pomohl) totální propadák, ani kapka a teplota je právě na 18 stupních, teď už klesá lehce pod ně. Vzduch je stále těžký.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Už včera večer to nevypadallo na Moravě nějak povzbudivě - trvalejší plošné srážky nasytily povodí a zvedly toky,ale to co přišlo večer....Tohle asi těžko kdy půjde předpovědět,když během hodiny stečou z polí do údolí takové spousty vody co spadly za tu chvíli.Na to nepomohou žádná proti povodňová opatření,jen bleskové místní informace,které zatím nefungují...
Uplynulou tragickou noc u nás také mírně pršelo a hladina řeky se lehce zvedla,dopoledne polojasno a dusno,kolem poledne silná přeháňka s několika mm srážek.Teď večer to vypadá na bouřku,ale asi nás obejde severněji.
Ta Morava má pech...většinou je sucho..a když začne pršet,je to na povodně.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Včera se (naštěstí) oproti očekávání významnější bouřky na Moravě a ve Slezsku neobjevily - tedy mimo Z-JZ Moravy a okresu Jeseník (Javorník 57 mm). Já mám sice další čárku do statistiky, ale polední slabá bouřka se rozpadla dřív než k nám dorazila. Spadlo pár kapek...
Dusno nebylo tak velké jak jsem čekal, bo tu dost foukalo od SV.

Horko a dusno bude i v dalších dnech, ale doufám, že bouřek bude ubývat a sluníčka přibývat. Modely jsem raději nestudoval... ;-)

Tmax včera +24°C.
Tmin dnes +16°C.

Za pár dní si média povodní nebudou vůbec všímat (dnes to třeba přebije Michael Jackson), ale utrpení (hlavně psychické) postižených lidí potrvá měsíce - vlastní zkušenost. :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od meteostrankykojetice »

Pozdrav z Polabí,
během včerejška přes nás přešly 3 bouřky. Celkový srážkový úhrn byl pouze 3,1 mm. Ve 2 bouřkách vysoká blesková aktivita. Dnes zatim zataženo St, Cu. Nynější teplota 22°C, vysoká vlhkost 72%. Vítr V - SV okolo 1 m/s , je to tu jako v prádelně. :wink:
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od kocurekp »

Ahoj,
ze včerejších tří bouřkových přeháněk u nás spadlo 12,4 mm, tolik jsem ani nečekal, takže za červen máme zatím 47,1 mm, za rok 250,8 mm. Včerejší Tmax 23,3°C a Tmin 15,6°C. Je oblačno, hodinu svítí slunce, teplota je rovných 22°C a vlhkost 72% - ta prádelna je trefný výtaz.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Ráno polojasno postupně od východu oblačno až skoro zataženo hnusnou vrstevnatou oblačností Ac,As Cc,Cs a bezesrážek.Trochu méně dusno než včera díky mírnému SV větru.Teplota ranní 17°C. denní 25,3°C.Větr mírný SSV 3-7m/s.Tlak 1007hPa.Srážky 0mm. Vlhkost 77%. :) :P Do večera se snad nějaké té bouřky dočkám. :o
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera velká oblačnost, oblačno až skoro zataženo, odpoledne a večer slabé přeháňky, před jednou pak i duha. Tmax 25,4°C Tmin 16,2°C, vítr SSv-VSv do 5 m/s, v nárazech až 7 m/s, srážky Obrázek 0,5 mm, za středu 11,4 mm

Aktuálně 13:40 skoro zataženo ObrázekObrázek 21°CObrázek VSv 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Yves »

Po celý den bylo skoro zataženo, velká vlhkost (rosňák i 17°C). Minimum 13°C, maximum níže, v noci byla místy mlha - stratus. Odpoledne od 16:30 další vydařená bouřka. Nejprve narůstaly congesty nad východním obzorem. Na radaru jsem se dozvěděl, že to přerůstá v pásmo slušných bouřek. I pohled z okna tomu nasvědčoval. Pomalu přes nás od východu na západ přešlo ono bouřkové pásmo. Mnoho CG blesků, CC špatně pozorovatelné. Nejbližší CG moc pěkných 500 m. Jak je vzduch těžký, rány se bobře nesou a tahle šlupka byla parádní. Před bouřkou maximum dnešního dne - asi 23°C. Během bouřky 21°C, teď stále 20°C, ale teplota zvolna klesá a poslední blesky mizí nad západním obzorem. Přívalový déšť se nekonal, ale okolo opět byly vidět mnohem horší provazce vody. U nás asi 3 mm. Za měsíc jsme teda dosáhli tak akorát na hodnotu 100 mm a rok už se vyhoupl přes 280 mm. Slušné. Pokud bych nepočítal dny s bouřkou, ale bouřky samotné, čísilko by asi už bylo na 15.
No a 18:30 další bouřka - 1 mm. Narůstají i za tím pásem. A další sem podle radaru směřují. Díky za tohle počasíííííííííí. :)
Potíže, zdá se, bude mít řeka Bělá na Jesenicku, valí na horu a v okolí pořád bouří. Už je tam 3.SPA.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Já na vývoj bouří v posledních dnech nemám slov. Já už jsem totálně rezignoval a dnes se mne to tak trochu vymstilo. V předešlých dnech na obloze stratus a dnešek nebyl vyjímkou. Takže všechny bouřky, jakmile vlítly do toho Větřkovskýho stratu, tak chcíply. Srážkové úhrny mluví za vše, ve středu 4,6 mm, včera 0 mm a dnes zatím 0,4 mm :x . Takže dnes popořadě, rano mlhavo a kolem poledne se začlo lehce protrhávat, chvíli dokonce bylo pojasno, ale stejně se tady furt tvořil "cenzored" stratus. Takže jsem chvílema nic jiného neviděl. Po očku jsem sledoval vývoj na radaru a litoval lidi na Novojičínsku, vzhledem k tomu, že tam opět přecházela velmi silná bouře. Slyšel jsem neustále dunění a nevěnoval jsem tomu pozornost, protože se zdálo, že to pude jihem. Nakonec mne to nedalo a totálně deprimovaný jsem vylezl ven.Bouřka šla jihozápadně, ale bylo to o fous. Velmi mnoho CG a CC. Nejbližší výboj okolo 1 km, srážky oněch 0,4 mm. Dnešní tmax 20,5 °C, ranní min 15,5 °C

Jedno panoramatko
http://img151.imageshack.us/img151/6992/panoramar.jpg
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dneska, podobně jako u Dobrmanka řáno stratus a 17 stupňů v 8 hodin, minima na 16, velmi teplo v noci. Během dopoledne protrhávání oblačnosti až na polojasno a jen přechodné oblačno, dusno, mizerný vzduch a 25 stupňů, Před chvíli jsem byl odměněn - - v přímém přenosu jsem viděl vznik bouřky, někde nad druhým cípem města a Petřvaldem. Do toho letící ptácí a srpek měsíce ženoucí se do mraků. Ovšem srážkově jsme na tom stejně, jako ve Větřkovicích. Bouřka už je někde nad Ostravou.
Další bouřka je někde nad Polskem, mezitím však je vysoká a částečně i střední oblačnost z rozpadlých bouřek, takže patrně nás dnes již nic nezasáhne, byť to není vyloučené, konvekce je přes pokročilou denní dobu stále dosti aktivní, teplota klesla na 22 až 23, dusno jen neochotně polevuje, přestože fouká mírný a v nárazech i čerstvý SV vítr

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Yves »

Další dvě bouřky. Vedle sebe dvě krááásné buňky. Jejich jasné obrysy. Už se stmívá, tak blesky vynikají. Hřmí často. Jedna z nich nás asi zasáhne i srážkami. Za včerejšek a dnešek asi 10 bouřek. Není to špatné. Celkově už asi 18 bouřek letos. Teplota 16,5°C.
22:20 nezapomenutelná blýskavice z obřího cb, jehož vrcholky jsou krásně učesané a jsou stále ještě bělavé od slunce. Krásné červené blesky každých 15-20 sekund.
Naposledy upravil(a) Yves dne 26 čer 2009, 22:21, celkem upraveno 1 x.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnes nás odpoledne a včer přešly tři bouřtičky, každá utrousila po 1 mm vody... Pozoroval jsem jeden blesk CG, po kterém chvilinku nízko nad zemí ještě něco světélkovalo. Vzduch je jako ve skleníku. Tmax 24, aktuálně 16,5 a vlhkost 86%. Podle radaru by ještě něco mohlo přijít, čekám další milimetr ;-)
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Vichr »

V Č. Budějovicích jde nyní jedna bouřka za druhou, zatím napršelo kolem 10 mm. Ráno byla obloha i zde zahalená stratem, dokonce z něj trochu mrholilo. Před polednem zmizel a rychle se dostavilo všelijaké kumulení. Kolem 15. hodiny přešla slabá přeháňka, poté se oblačnost překvapivě začala rozpadat a už to vypadalo, že pršet nebude. Teprve po 19. hodině přišla od východu nenápadně první bouřka, evidentně nabírala na síle, od té doby s malými přestávkami bouří. To pásmo bouřek je krásně vidět na radaru, ještě výraznější pásmo se pohybuje při česko-polských hranicích v blízkosti Krkonoš. Té vody už je opravdu strašně, ale zaplaťpánbůh, že ji nemám v domě. Malše zatím pozvolna klesá (i když přibližovat se k ní není radno), ve městě nedošlo k žádnému rozlivu.

Zdravím
Vichr
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Tak ten vrtsevnatý hnus se pak protrhal a odpoledne od východu přibývala Cbčka a v 17:30 se vyskytla taková slabší bouřka.Moc při ní nepršelo do 1mm.10X zahřmělo a zahlédl jsem 2 plošné blesky.Nejbližší úder 1,5km ostatní byly daleko více než 3km.Teď je polojasno až skoro jasno.Bouřky se v noci už nedočkám tady,další šance je zítra přes den. Jediné co mě může potěšit že dnes byl 3.den po sobě s bouřkou.To se až tak často nestává aby bylo víc dní po sobě s bouřkou většinou je to jeden den a další se vyskytne až za týden nebo i delší dobu. :D Za tento rok zatím 14 bouřek i s tou dnešní. :o
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“