Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Tom »

Tak dnes po ránu se oblačnost rozpustila a je skoro jasno při prádelních 21C a 90% vlhkosti rosný bod to háže někam k 18C :? :? jsem zvědav co to zase dnes udělá
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Příspěvek od kocurekp »

Ahoj,
má meteostanice WS-3600 zřejmě nepřežila bouřku, anemometr dává jen tři pomlčky a ani za boha nemohu stáhnout nic do PC, aktuální počasí dává -40°C a podobné nesmysly, ani historii v paměti to nestáhne, factory reset jsem zkoušel. Na displeji stanice to ještě hodnoty dává, ale to se dá použít jen v obýváku. Nevíte, jestli je někdo servisuje?

Včera jsem se cestou z NJ stavil v Brně, v 15:30 začalo z klidného počasí prudce bouřit a mohutný slejvák, který s pauzama vydržel až do 17, co se mi podařilo vymotat z Brna na D1... Teplota spadla z 27°C na 19°C (dle auta).
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Předběžný průměr teploty v 15:00 za červen 2009 činí ve Velkých Svatoňovicích +18,1°C a za duben činil +18,3°C... :shock:
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Petr »

Zdravím vás. Minulé dny jsem zaznamenal spousty bouřek, které nás ovšem přímo nezasáhly. Počasí v uplynulých dnech stejné jako jinde, dopoledne prádelna, po poledni nárůst bouřek, čas od času i zapršelo z rozpadající se bouřky. Dnes změna, od JV přišla silná bouřka. Po dlouhé době jsem v této bouřce zaznamenal kroupy (to se tady často nestává), velikost v průměru 0,5-1,5cm (asi 6min). Bleskově velice aktivní záležitost a několikrát to prásklo hodně blízko. Zřejmě to někde něco vyvedlo, protože během bouřky houkala siréna. Po samotné bouřce ještě asi hodinu pršelo. Těch bouřek je dnes zase opravdu dost...Pěkný den.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj tak konečně jsem se dočkal bouřky, první postupovala před 16h od JV a těsně přednáma zdechla, mezitím na VJV nárůst Cb, ze kterých byla současná bouřka, ta odešla dále k západu vítr v bouřce VJv-JJv 2-8 m/s, v nárazech až 11 m/s, srážky Obrázek zatím 11,3 mm, blesky při přechodu jádra nejspíš Cg+, rány to byly pořádné, teď už hřmí v okolí - západ doznívá a nyní nová buňka na JV.

Aktuálně 17:50 zataženo, bouřka velmi slabý déšt ObrázekObrázekObrázek 19,7°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Janek »

Zde dneska také zatím nejlepší buřina pod vlivem balkánské níže. http://kozibrada.rajce.idnes.cz/Solidni ... ._6._2009/
A ještě ze včerejška (malé překvapení :D ): http://kozibrada.rajce.idnes.cz/Bourky_ ... ._6._2009/
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Tady dění pro celé odpoledne rozhodla kovadlina ze Vsetíských bouří :evil: . Konvekce se sice tvořila, ale jakmile vjela pod kovadlinu vše s důkladností pochcípalo a nějakou další nadějí, že by mohlo něco přijít, když se dívám na družici, si nedělám. Od jihu se opět natahuje další cirrostratus :evil: :evil:. Dnešní tmax 24,3 °C, ranní min 14,6 °C.

Janek: Zkus ten funnel poslat na posouzení do CHMU.
kocurekp http://garni-meteo.cz/
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tady už se od sobotního přívaláku nic zvláštního neděje, dopoledne bývá zataženo stratem, odpoledne se to protrhá a nastupuje konvekce - už ale nějak nemá sílu, maximálně na lokální přeháňku nebo chcípající bouřku. Takže od sobotního večera připadly jen 2 mm. Teplota dnes v rozmezí 14,4 až 24,5 a slabý větřík, odpoledne kupodivu od západu.
Po povodni zbyla už jen jezírka v lukách.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dneska ještě větší skleník než včera. Rosný bod se držel většinou kolem 20 °C, ranní teplota 16,2 °C, díky za to a přes den už tropických 30,6 °C. Dopoledne skoro jasno, pak polojasno, pak se zatáhlo a přišla slabá bouřka. Sprchlo nám 3,7 mm. Aktuálně oblačno 21,4 °C a vlhko 85 %.

Jednu výhodu toto počasí má, na zahrádce vše roste jak šílené (včetně plevelu :lol: )

To Janek: Pěkné foto, včetně tromby.
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od CtiborV »

Nam to tu vychcipala zase bourka nad Olomouci, z ni se tahl cip primo nad nas- byly videt akorat docela pekne mammaty. Je to fakt hnus, po bource se vetsinou ochladi a byva pekne, ted je to tak, ze je jeste vetsi dusno jak pred tim. Jinak posledni bourka tu byla myslim v sobotu, jinak vsechno se formuje par km zapadne od nas...K nam se doplazi maximalne zbytky bourek z V..
Jel sem pak s rodinou na vylet do Starnova a neskutecny dusno, a obloha pokryta jakymsi hnysnym altostratem, pomalu jak na nejake fronte.
Aktualne 22.4 st. C a vlhkost 82%.
Vcera jsem byl svedkem nadherny CG blesku nad Bohunovicemi a i nad kopci nad Belkovicemi, bohuzel to vsechno okamzite chciplo hned za horama...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Ráno a dopoledne polojasno postupně nárůst kupovité bouřkové oblačnosti a v 15:50 vtrhla k nás další průtrž mračen a silná bouřka.Hrůza děs.Opět jsme byli vytopení hlavně na dvoře včera i dnes.Za hodinu spadlo 33mm srážek.Kdy to skončí. Předtím však bylo nesnesitelné dusno.Teplota vystoupila na 30°C..Větr slabý SV při bouřce zesílený i s nárazy 15m/s. Srážky 33mm Za červen máme skoro rekordních 193mm!!.
Několikrát to uhodilo i velmi blízko ne-li nad námi a jednou to muselo prásknůt do vedení i TV nám odešla achjo! :o :)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Tom »

Tak i u nás teplo a dusno bohužel nás bouřka nezasáhla před náma se trhla aby se hned za náma zase spojila s bouřkou na Vysočině srážky dnes tedy 0mm
t.max. +28,6C
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Vichr »

U nás též bouřková činnost ochabla, dnes byla o poznání menší vzdušná vlhkost a jediná bouřka chcípla před západem slunce. Celkem vzato se vyvedl pěkný letní den. Jen vody v Malši je pořád moc a brambory obsadily stovky slimáků. To už neřeším, jen se dívám, jak se houpou a žerou...Nemám srážkoměr, ale jak to průběžně sleduji, odhaduji měsíční úhrn kolem 200 mm, nejspíš více. Pokud by tento rok jako celek měl být srážkově jen průměrný, musely by všechny následující měsíce vzít duben přes kopírák. Reálně směřujeme někam k 800 mm za rok.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Yves »

Pááánové, já zažil snad nejbrutálnější bouřku za posledních x let. Sice jenom z vlaku, ale i to stačilo. Nad Brnem se zlověstně mračilo kolem 17. hodiny. V 17:20 vyjel náš rychlík Lužnice směrem na západ a vjeli jsme do té bouřky, kterou si najděte pro zajímavost na radaru 15:45 UTC (to cihlové jádro musíte vidět kousek od Brna zcela jasně). V Zastávce u Brna šílená průtrž, já jsem nezažil, že by nebylo vidět kvůli dešti ani na 50 metrů, až dneska ano. Všude stála okamžitě voda, kde nestála, tam se valila. Zastávkou teče říčka Habřina, obvykle malý potok, dnes poměrně bouřící řeka. Na srážky si počkám do zítra. Co chci ale říct je asi 4 krát výboj který byl okamžitě doprovázen ohlušují ránou, čili každý blesk byl asi 100 metrů od vlaku, ve kterém se i přes hukot deště a jízdy ozvala pořádná rána. Blesků do 1 km bylo pak na 15. V Zastávce jsem viděl na silnici velké větve - no nazdar, tušil jsem. Zajeli jsme za Zastávkou do lesů a hned v prvním oblouku střet se dvěma borovicemi. Obtížný terén - hasiči se sem dostali za 45 minut, celkové zpoždění asi 2,5 hodiny, vlak už v cestě nepokračoval, nahradily jej busy (stejně popadaly stromy na trať i na Jihlavsku a daleko by nedojel). Na Třebíčsku dnes patrné drobné škody, samozřejmě s těmi předchozími v jižních Čechách a na Moravě nesrovnatelné. I velká řeka Jihlava teď letí večer nahoru.
Jinak dneska jak jsem byl v Brně, tak tam bylo příšerně vedro a dusno. Tipl bych kolem 28-29°C. Teď večer mám v Třebíči 16°C a je oblačno. Srážky v Třebíči dneska slabé, vše se hrnulo okolo.
Foto (panorama bouřky z vlaku, déšť z vlaku - koukejte na zatopené kolejiště, popadané stromy, zásah hasičů, bleskově zvednutá Jihlava teď večer)
http://img23.imageshack.us/gal.php?g=dsc00284dnu.jpg
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“