Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od storm_ice »

nikomu se to nechce zakládat, tak to založim já :D ... Oproti předešlým dnům "slunečno", ačkoliv převažuje oblačno (Cu a nyní i Ci) tak slunce téměř pořád svítí a to se projevuje dost i na teplotě, která se po nějakém čase o5 dostala nad 20°C, tak by mohlo být večer i kolo a možná něco pěkného k focení, zvláště u cirru už jsem dlouho neviděl žádný halový jev :P

Aktuálně 13:30 oblačno ObrázekObrázek 21°CObrázek Sv 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Včera poměrně vydařený den, ač to zpočátku vůbec nevypadalo. Bylo deštivo a ne moc teplo. Včerejší tmin 7,5 °C tmax 14,4 °C. Jsem moc nevěřil, že by se ve večerních hodinách ještě něco mohlo vytvořit, ale když jsem byl s pejskem na procházce všimnul jsem si jak pěkně rostou cu con. Když jsem přišel domů, měl jsem ještě nějakou práci, tak jsem nemohl sledovat celý příchod bouřky k Větřkovicím, ale hned jak jsem měl možnost, vzal jsem foťák a letěl fotit. Vytvořila se pěkná bouřka sice ne moc elektricky aktivní, ale o to krásnější. Na čele shelf cloud a v zápětí whales mounth. V této bouřce napršelo 3,3 mm, celkem za včerejšek 12 mm.

Fotogalerie
http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/bourka_31_kvetna_2009/

Dnes zatím polojasno a pravděpodobně bude i deštivo. Aktuálně 11,1 °C

Edit 19:38
Tak přešla přeháňka bez el. aktivity s nevýrazným shelf cloudem a po přechodu i s duhou, srážky 0,6 mm.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 01 čer 2009, 19:39, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
V noci zataženo s mírným deštěm a včera mezi 22.a 23. hodinou byla slabá bouřka 2X to uhodilo i blízko většinou to byly plošné blesky uvnitř mraků jeden byl i CG tedy mezi mrakem a zemí.Blýskání pokračovalo do půlnoci ale již bez hřmění.Ráno ještě skoro zataženo jinak oblačno přechodně i polojasno a tepleji než v minulých dnech.Teplota ranní 10°C. Denní je 20°C. Vítr mírný severní 3-7m/s. Tlak 1015hPa. Srážky za noc 6mm. za den 0mm. Dohlednost dobrá. :? :)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
lampet
Příspěvky: 18
Registrován: 05 úno 2009, 13:19

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od lampet »

Zdravím , aktuálně máme oblačno polojasno teplota 13°C tlak poklesl na 1015hPa a je klidno
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Tom »

lampet píše:Zdravím , aktuálně máme oblačno polojasno teplota 13°C tlak poklesl na 1015hPa a je klidno
A kdeže to tak polojasno je :D nevíme kde bydlíš
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Vichr »

Všimli jste si té předpovědi na konec týdne? :shock: Podle GFS bude ráno mrznout :shock: :shock:. V červnu jsem něco takového asi nikdy nezažil a letos, jak už jsem psal, naposledy v březnu. Nechce se mi věřit, ale je to tam...

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dnešek byl chladný s ranní mlhou, která se zvedla poté do nízké oblačnosti, pak rozpadla do směsi střední a nízké oblačnosti, oblačno až skoro zataženo, odpoledne přešlo pár slabnoucích přeháněk, napadly odhadem 2 mm srážek, vice ne, aktuálně je polojasno až oblačno, teplota na 10 stupních. Ráno bylo 9, minima na 6, v 15 hodin 14 stupňů.

Stran mrazíků ty jsou vcelku možné a nejsou, byť se to zdá - nijak mimořádné v této roční době. Nečekám jich moc, viz moje předpověď :wink: Totéž platí i o sněžení na horách.
V posledních létech převládalo spíše teplejší počasí a jednoduše jsme tomu odvykli. Poslední výraznější sněžení a to místy i v nížinách bylo v podobném čase, avšak o týden dříve - na konci května roku 2005.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Stran mrazíků - celý tento týden bude chladný a dnešní GFS dává vyloženě chladný a cyklonální víkend s možnými frontálními vlnami od J-JZ (?) a tak přízemní mrazíky v mrazových lokalitách při vyjasnění a uklidnění větru (bude ale dost foukat) se ojediněle čekat dají, ale nevypadá to až tak dramaticky - aspoň zatím :? .

Včera bylo chladné počasí s nevýraznou kupovitou oblačností (typické pro toto proudění) a večer přišla přeháňka, která dala 1 mm srážek.

Tmax včera +16°C.
Tmin dnes +10°C.

Dnes by se mohlo objevit o něco více bouřek, ale nebude to pro stormchasery asi ta pravá oblačná struktura a projevy počasí asi nebudou nic extra...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera tedy převážně oblačno, později v noci i slabá přeháňka, Tmax 22,6°C, Tmin 13,2°C,
vítr SSv-S 1-6 s nárazy až 9 m/s

Aktuálně 12:00 oblačno ObrázekObrázek 20°CObrázek SSv 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde polojasno až oblačno a až na vítr příjemně teplo.Tmin +6,2st. a Tmax zatím +21,7st.Aktuálně ve 13.00 je polojasno,teplota +21,7st.,tlak 1015,4hPa a vlhkost 52%.Přeji pěkný den.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Příspěvek od kocurekp »

Včera v Praze převážně oblačno, později odpoledne polojasno, Tmax 20,3°C, Tmin 10,3°C. K ránu slabá přeháňka s 1 mm.
Dnes ráno zataženo, ale postupně oblačno až na nynější polojasno, Tmin 12,6°C, aktuálně 19,4°C. Západ v posledních dnech teplejší než východ (v létě celkem nezvyklé).
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Ta předpověď na sobotní ráno je děsná-ani ne mrazíky,ale přímo mrazy.Trochu to připomíná rok 1991 kolem 5.června,kdy minimum u mně nahoře ráno ve městě bylo -0,5 st. a tedy u země hlavně mimo město mrzlo fest-všude bílo,na zahrádkách i v přírodě toho dost pomrzlo.
Zatím se nám trochu oteplilo,dnes téměř k +20 st,za polojasna až oblačna.Od severozápadu už se žene ochlazení :(
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde po většinu dne polojasno,Tmin +6,2st. a Tmax +22,7st.Aktuálně v 18.55 je polojasno,teplota +22,1st.,tlak 1013,5hPa a vlhkost 46%.V tu sobotu to snad nebude tak hrozný.Mráz ve 2m nad zemí v tuto dobu by zde byl rekordně pozdě(dosavadní rekord je 2.6.2006 -1,6st) a dost by toho pomrzlo.Ale třeba ČHMÚ ukazuje 7/3st. a GFS naopak 2/-2st.,tak uvidíme.Přeji pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnes večer po klidném polojasném dni, přišel v asi 19 hod. od severu srážkový pás, který mohutněl až z toho byla celkem pěkná bouřka. 10 mm vody, bez krup. Tmin dnes 11,4, Tmax 21,3.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Dnes bylo polojasno až oblačno s kupovitou i vrstevnatou oblačností bezerážek.Teplota ranní 10,5°C. Denní maximum bylo21°C. teď je 16,8°C. Vítr slabý přechodně mírný severní 2-5m/s. Tlak 1011hPa. Srážky 0mm. Dohlednost velmi dobrá. Toto chladnější počasí by mohlo vydržet do 10.6. po té by se mělo více oteplit.No uvidíme dost se to mění ty předpovědi. :D :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“