Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Odpoledne bylo oblačno s kupovitou oblačností ale bezesrážek.Teplota byla maximální 23°C. Teď je 13,6°C. Větr již téměř nefůká je slabý do 4m/s.Po 4. dnech silného větru dnes docela úleva. Tlak 1009hPa. Srážky 0mm. Zítra je dost vysoká pravděpodobnost výskytu bouřek no jsem dost zvědavý. :P :)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Tak takové překvapení jsem už dlouho nezažil. Bo jsem nic nečekal, tak jsem byl v klidu. No jenže kolem půl druhé mne probudila taková řacha až jsem nadskočil. Vůbec mne v tu chvíli nenapadlo, že by mohla být bouřka a ona byla :D. Bohužel napršelo jen 1,6 mm. Blesků bylo mnoho, ale jen asi 5 CG pod 5 km, z toho jeden velmi blízko a ten mne probudil. Takže aspoň jedna naprosto nečekaná dubnová bouřka. Včerejší tmin 1,5 °C, tmax 20,6 °C.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 30 dub 2009, 06:45, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Tady se nedělo téměř nic... :( Včera dopoledne spadlo pár kapek deště, odpoledne se projasnilo a večer byly na obloze krásné altocumuly s virgou. A stále slušně foukalo. Dobrmankova noční bouřka nás zdaleka obešla. Už téměř 8 měsíců netuším, jak vypadá bouřka... :evil:
Teď ráno na mě opět svítí Slunce při skorojasné obloze.

Tmax včera +21,5°C.
Tmin dnes +7°C.

Nemám po ruce statistiku, ale tady už od podzimu fouká buď od J-JV nebo od SV, případně bylo nevýrazné tlakové pole a bezvětří. Stále postrádám JZ-Z-SZ situace - snad příští týden, ale bude to spíše okraj anticyklóny.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes skoro jasno teplota ranní k +6C je dost vlhko natože nebyl žádný déšt k 90% i auto bylo orosené.
Naposledy upravil(a) Tom dne 30 dub 2009, 10:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Středeční počasí:
Tmin +3,1°C, Tmax +20,6°C, tlak v 15:00 1009 hPa.Po celý den bezvětří nebo slabý proměnlivý vítr. Po ránu zataženo stratiformní oblačností (As, St) na zadní straně TN pohybující se k SZ, beze srážek. S dalším pohybem TN postupný rozpad oblačnosti na polojasno a tvorba kupovité oblačnosti. Ta pokračovala v takové intenzitě, že těsně před 17:00 SELČ vznikl přímo nad námi mohutný Cu con, který nakonec přerostl v Cb, ze kterého mezi 17:05 a 17:10 spadlo malé množství deště (opět zvlhl prach). Oblak se odsouval na SZ a ve směru nad Trutnovem z něj bylo po dobu cca 15 minut pozorovatelné pěkné praecipitatio. Poté došlo k velmi rychlému rozpadu veškeré oblačnosti až na jasno. Teplota velmi rychle klesala, ve 22:00 na +8,2°C.

Čtvrteční počasí:
Tmin +2,0°C, aktuálně v 8:05 +8,7°C, tlak 1013 hPa, jasno, bezvětří. Estofex dává dnes výstrahu na bouřky pro celé území ČR, ale pokud nevyskočí něco přímo tady tak tomu moc šancí nedávám.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj ke včerejšku jen přidám brzy ráno úplné jasno, rychle se ale zatahovalo. Večer přecházející přeháňky, v okolí i bouřky, později v noci vyjasnění a postupně mlha. Srážky za včera Obrázek 6,2 mm Tmax 18,0°C Tmin 9,6°C, vítr VJv 3-7 m/s s nárazy kolem 10 m/s, večer zeslábl

Aktuálně 08:40 polojasno, mlha zesiluje ObrázekObrázekObrázek 11,4°CObrázek prom. do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od kocurekp »

Ahoj všem,
Praha se bouřky nedočkala, zato však napršely 2 mm, takže za duben už máme 17 mm srážek. Ani se to nezdá, ale nějak se to posbíralo. Včerejší Tmax 19,1°C, dnešní ranní Tmin 8,4°C. Podobně jako u Toma i tady byla vlhkost na 90%. Dnes je od rána polojasno a teplota je 13,5°C.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Tdravím všechny,
Opět je skoro jasno,ale již začínají naskakovat malé kumuly.Je dost teplo. Teplota ranní 9,8°C. Denní teplota je 19,4°C. Vítr je slabý severní 2-4m/s. Tlak 1009hPa. Srážky 0mm. Dohlednost trochu zhoršená vlivem slabšího kouřma. :D Vlhkost ráno i tady byla vyšší 88% teď je 69%. :)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak zde nám pěkně bouří a k tomu oblačno až zataženo a aktuálně přeháňka,bouřka.Tmin +8,1st.,Tmax +12,2st.Dnes zatím napršel 1mm,včera 7,7mm,za celý duben zatím 49mm,takže zde se o suchu opravdu mluvit nedá.Aktuálně ve 13.45 oblačno,přeháňka,bouřka,teplota +11,1st.,tlak 1015,5hPa a vlhkost 77%.Pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Od východu jde pěkná kupovitá oblačnost že by konečně přeháňky? Teplota je pěkných 24°C Je nesnesilně dusno při vlhkosti 75%. :shock:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od fractal »

dubnany 189 píše:Od východu jde pěkná kupovitá oblačnost že by konečně přeháňky? Teplota je pěkných 24°C Je nesnesilně dusno při vlhkosti 75%. :shock:
Taky doufám! Ale moc tomu nevěřím. Ráno 8 °C, teď 24 °C a slunko pěkně intenzivně hřeje. Vítr už jen do 5 m/s. Jasno.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Yves »

Poznámka mezi řádky, ať se jde celej ALADIN vycpat. Na východě území nepředpovídal ani kapku a odpoledne je tam nejvýznamnější srážková činnost, takhle můžu věštit taky a nemusíme cpát prachy do modelů. :lol:
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Nakonec po 15.hodině se tu přehnala pěkná bouřka s mírnou přeháňkou při které spadly 2mm srážek.Jinak hřmění bylo docela časté a zahlédl jsem i 10 pěkných klikatých blesků.2X to udeřilo i dost blízko cca 0,5 až 1km od nás.Hlavně během bouřky prudce zesílil větr byl V-SV 11m/s nárazy byly i 15-21m/s po 15 minutách se větr zase uklidnil.Samostatná bouřka trvala asi 40 minut jen toho deště bylo velmi málo,ale aspoň něco.Teplota byla před bouřkou 24°C po bouřce klesla na 17°C Teď je zase 19°C.Vítr slabý proměnlivý momentálně. :D
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od fractal »

Michal Geryk píše:
fractal píše:...Naděje na déšť do konce týdne: 5 %. :(
No u vás je naděje přeci jen o něco větší než u mě. U vás odhaduji, že s pravděpodobností 50% naprší do konce dubna aspoň ten 1 mm... :lol:
No vy jste se minul povoláním. Pár hodin do konce dubna a je to tady. Ve slabé bouřce kolem 16 h napršelo 1,6 mm. Takže celkem za duben 4 mm. Krása :( Já byl zrovna bohužel v Brně, tam se nic moc nedělo, ale viděl jsem pár krásných CC blesků ale v Brně, když jsem tam byl, to jen lehce pokropilo chodník (jinak Brno totálně zacpané, z Bohunic do centra jsem místo 15 jel 45 minut, nevím co ti lidi blbnou). Maximum skoro letní 24,9 °C, aktuálně kolem 17 °C.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Po čase dusno, teplo, maxima na 23, dopoledne polojasno, postupně oblačno, všechny bouřky šly bokem, jednou zahřmělo, spadlo deset kapek na metr.
Jak koukám na radar, sprchlo kromě Karvinska snad všude :oops: :( Dneska byl cítit i polétavý prach, patrně ho v těch dnech generuje nejvíce doprava a pak rozsáhlé, prosušené odvaly, a haldy v réžií OKD, pak oslabený krizi ostatní průmysl.
Na radaru ještě něco je vidět, nicméně konvekce je již ve fázi rozpadu, čili asi už nic nepříjde, snad zítra, bude vzduch ještě instabilní, před příchodem quazi studené fronty v sobotu na okraji vysokého tlaku. Za ní opět příliv suchého a chladnějšího vzduchu, tudíž v neděli i pondělí čekám mrazíky a absolutní sucho. :?

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“