Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Zklamání... :( Jaro jde tady poznat zatím podle zpěvu ptáků... Včera i dnes zataženo (k večeru se přechodně projasňovalo), včera navíc foukal studený nárazový SV vítr (nár. kolem 12 m/s) a uvidíme, kdy se prosadí slunečné počasí, bo kousek na jih od nás bude úřadovat cyklóna. Snad zítra.

Tmax včera při větru pouze +9,5°C.
Tmin ráno naopak teplých +5,5°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Tom »

Tak jako všude na J-V taky u nás ještě hůř než včera je zataženo beze srážek teplota ranní +7C při zemi lehce nad +6C takže také zklamání ale zítra už snad líp
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

SV Čechy hlásí stejně jako včera jasno, každopádně hranice nízkého svinstva je těsně jižně od nás, vidíme ji jako vrstvu Ac a Cc. Snad se sem nenatáhne. Předpověď nelhala, každý den o dva stupně víc, takže dnešní Tmin už jen -1,1°C. Aktuálně +6,1°C, tlak 1020 hPa, skoro jasno, vítr J do 4 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od storm_ice »

jen reakce na statistiky za březen, bo mi to drobek nesedí ...
dubnany 189 píše:Shrnutí počasí u nás - Dubňany, Hodonínsko.
Nejvyšší teplota +19°C 28.3.
Nejnižší teplota -5°C 25.3.
Průměrná teplota +12,06°C tj dluhodobý normál čili březen byl teplotně průměrný.
dovolim si hodně pochybovat že je normální průměrná teplota pro březen 12°C, u nás by tomu odpovídal zhruba konec dubna, ale rozhodně né celý březen, i samotná teplota je celá divná :roll: pro srovnání je u nás březnový normál 4,6°C :idea: Jinak dnes od rána už slunečno, Tmin zůstala nad slabě nulou, i když o5 bylo jíní.

Aktuálně 09:15 jasno, kouřmo ObrázekObrázek 5°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Tom »

storm_ice píše:jen reakce na statistiky za březen, bo mi to drobek nesedí ...
dubnany 189 píše:Shrnutí počasí u nás - Dubňany, Hodonínsko.
Nejvyšší teplota +19°C 28.3.
Nejnižší teplota -5°C 25.3.
Průměrná teplota +12,06°C tj dluhodobý normál čili březen byl teplotně průměrný.
dovolim si hodně pochybovat že je normální průměrná teplota pro březen 12°C, u nás by tomu odpovídal zhruba konec dubna, ale rozhodně né celý březen, i samotná teplota je celá divná :roll: pro srovnání je u nás březnový normál 4,6°C :idea: Jinak dnes od rána už slunečno, Tmin zůstala nad slabě nulou, i když o5 bylo jíní.

Aktuálně 09:15 jasno, kouřmo ObrázekObrázek 5°CObrázek bezvětří
Tak u nás co jsem se díval průměr za březen +5C přesné data napíši odpoledne.Takže je pravda že to není normální teplota pro březen vzdálenost od nás cca 50 km?Nechci do Vás stále šít ale ty Vaše hodnoty "Dubnany" jsou vždcky strašně nadsazené já nevím jakým způsobem měříte kde je čidlo atd. Kdyby to bylo o 1-2C dobře - tyto hodnoty jsou ale nereálné !! nezlobte se na mě ale je to tak :D Srážky ty bych věřil vítr měříte okem a teplotu asi u kamen zkuste se podívat jak se mají čidla umístit aby hodnoty byly reálnější sice tvrdite že měříte 15 let ale nevím jestli tyto hodnoty pak k něčemu jsou průměrnou teplotou 12C jste na tom lépe jak Dubrovník viz. odkaz http://klima.hr/klima.php?id=mjes&param=03
Jinak dnes opět zataženo
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
k té průměrné teplotě za březen. Co mám měřící stanici v Hlohovci (28 km JZ od Dubňan), tak mám za 20 let (1989 -2009) průměr 5,3 °C. Takže přes 12 °C je opravdu divná hodnota :? .


Jinak dnes stejně jako včera hnus fialový podzimní, snad jen ta vyšší teplota to oživuje. Včera bylo max. 10,4 °C, dneska to vypadá na víc, teď je 10,2 °C, minimum dnes díky zatažené obloze 7,4 °C. Samozřejmě zcela zataženo, šero. Ráno (v 6h) kombinací posunutí času a husté oblačnosti bylo tma jak v pytli.
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od kocurekp »

Ahojte,
musím se omluvit hlavně Jihomoravákům za včerejší "jistotu" ohledně slunečného počasí, sice nechápu příčinu mlhy v české kotlině při současné energii slunce, ale každopádně fialový hnus dorazil dnes už i k nám, od rána je zataženo a asi to tak zůstane po celý den. Jen samotné severní okraje ČR odolávají - Teplice, Ústí, Děčín, Liberec, Podkrkonoší, Jeseník, Opava, Ostrava, Havířovy, Bohumíny atd... :)
Teplotě se oproti včerejšku nechce nahoru, teď je jen 7°C... :(
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od airwavemagic »

Tom píše:
storm_ice píše:jen reakce na statistiky za březen, bo mi to drobek nesedí ...
dubnany 189 píše:Shrnutí počasí u nás - Dubňany, Hodonínsko.
Nejvyšší teplota +19°C 28.3.
Nejnižší teplota -5°C 25.3.
Průměrná teplota +12,06°C tj dluhodobý normál čili březen byl teplotně průměrný.
dovolim si hodně pochybovat že je normální průměrná teplota pro březen 12°C, u nás by tomu odpovídal zhruba konec dubna, ale rozhodně né celý březen, i samotná teplota je celá divná :roll: pro srovnání je u nás březnový normál 4,6°C :idea: Jinak dnes od rána už slunečno, Tmin zůstala nad slabě nulou, i když o5 bylo jíní.

Aktuálně 09:15 jasno, kouřmo ObrázekObrázek 5°CObrázek bezvětří
Tak u nás co jsem se díval průměr za březen +5C přesné data napíši odpoledne.Takže je pravda že to není normální teplota pro březen vzdálenost od nás cca 50 km?Nechci do Vás stále šít ale ty Vaše hodnoty "Dubnany" jsou vždcky strašně nadsazené já nevím jakým způsobem měříte kde je čidlo atd. Kdyby to bylo o 1-2C dobře - tyto hodnoty jsou ale nereálné !! nezlobte se na mě ale je to tak :D Srážky ty bych věřil vítr měříte okem a teplotu asi u kamen zkuste se podívat jak se mají čidla umístit aby hodnoty byly reálnější sice tvrdite že měříte 15 let ale nevím jestli tyto hodnoty pak k něčemu jsou průměrnou teplotou 12C jste na tom lépe jak Dubrovník viz. odkaz http://klima.hr/klima.php?id=mjes&param=03
Jinak dnes opět zataženo
Nedá mi to a musím také reagovat, jelikož se nacházím také v této lokalitě. Já mám průměrnou březnovou teplotu od roku 1999 5,2°C. Průměr dost povyskočil díky loňskému březenu, kdy jsem měl průměr 10,9°C. Jinak když se dívám na hodnoty od Fractal, jsou prakticky totožné. Vzdálenost mezi náma 12 km.

Jinak zataženo, hnusně 9,5°C vítr SV 2,5m/s
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Ten nízký hnus na jihu tedy nikomu nezávidím. Sem se doplížil taky, ale naštěstí sluníčko zahájilo frontální protiútok a zatlačilo nepřítele pár kilometrů k jihu, takže jeho svit nemá co rušit. Oblačnost tak zabírá pouhých pár % jižního obzoru. Teplota +12,8°C, tlak 1020 hPa, občas foukne silnější S vítr.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,Dnes opět zataženo a celkem nezajímavo.Teplota ranní 7°C.Denní 11,1°CBezvětří.Tlak 1022hPa.Srážky 0mm.
Jinak se omlouvám za ty nadsazené hodnoty za březen já jsem zapoměl spočítat noční teploty po novém spočítání mě vyšla hodnota +5,96°C za březen.Těch 12,06°C byla denní průměrná teplota.
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Tom »

dubnany 189 píše:Zdravím všechny,Dnes opět zataženo a celkem nezajímavo.Teplota ranní 7°C.Denní 11,1°CBezvětří.Tlak 1022hPa.Srážky 0mm.
Jinak se omlouvám za ty nadsazené hodnoty za březen já jsem zapoměl spočítat noční teploty po novém spočítání mě vyšla hodnota +5,96°C za březen.Těch 12,06°C byla denní průměrná teplota.
No nevím čemu věřit u Vás teda tak si na to dávejte pozor než něco napíšete nevím nevím asi by mě to trklo hned taková hodnota pak jste docela nevěrohodný a moc vaše názory tady nikdo brát nebude na e-počasí možná tady už o tom lidi něco vědí :D tak snad už to bude lepší :D
P.S. pal jste tam že to je dlouhodobý normál tzn. že to tak počítáte 15 let bez nočních hodnot ????? :? :shock: :shock:
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Už nějak dlouho nepršelo, nezdá se Vám? :lol:. Dneska od samého rána zataženo a nechce se to protrhat. Teplota stále pozvolna roste, aktuálně 11,4 °C a pevně věřím, že to nebude tmax. Ráno bylo nečekaně mrazivé a to -1,9 °C, ale bylo polojasno, takže při jasné obloze by to šlo asi níže. Srážky za včerejšek 0,1 mm :?:, tak nevím, kde to mám zařadit a jak se to objevilo ve srážkoměru, to bych musel přidat ještě jeden den se srážkami :D. Profi srážkoměrem jsem začal měřit v 1/4 března, takže kdyby byly nějaké srážky pod 1 mm na začátku března, tak by mne unikly.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Tom »

na mapě je vidět kde je zataženo a kde slunečno SSZ se má podle teplot http://meteo.amut.net/mapa_prehled_cr.php
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tom píše:na mapě je vidět kde je zataženo a kde slunečno SSZ se má podle teplot http://meteo.amut.net/mapa_prehled_cr.php
To můžu jen potvrdit, Tmax nakonec vylezla na +15,7°C což je na roční období a naše poměry dost.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Instabiliter
AMS
Příspěvky: 96
Registrován: 04 úno 2009, 20:07
Bydliště: Toužim (okr. Karlovy Vary) 600 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2009

Příspěvek od Instabiliter »

Dnes zdravim z Plzně. Tak tady máme zataženo šedým stratem, prostě listopad. :evil: K tomu slabší vánek a teplotu odhaduju 11°C (nemám tu teploměr) Vypadá to, že se podzim stále nechce vzdát svý vlády. :lol: :lol: Doufám, že se to do zejtřka protrhá a že v neděli přijdou na západ první jarní bouřky.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“