Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

fractal: Ano, vím že umístění čidla je základ, odvětrávání už je jen taková třešeň na dortu
Je pravda že ty hodnoty máte v normě :D i dnes co jsem se dival vesměs k +18C i více bylo stoprcentní přesnost nikdy nedosáhnem to nám je jasné.Dnes jsem dal taky 12V větrák a nový kryt co jsem si vyrobil....

Jinak dnes nádherně akorát to trochu kazí vítr ale i tak pocitově je dosti teplo t. max. 17.5C
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
po několika mdlých dnech s občasným deštěm a teplotami kolem 5 st dnes teplota u nás vystoupila až na 14,2. Dopoledne a přes poledne bylo ještě polojasno, vítr východní (anemometr mám v průtahu mezi dvěma domky, takže rozeznávám jen vítr západní a východní :-), před 15.hod se rázně stočil k západu a už je zataženo, nesměle krápe a teplota pomalu klesá, 9,4.
Březen tady vyjde teplotně lehce nad průměrem a srážkově také tak. S příchodem dubna přijde i zvrat v počasí, uvidíme na jak dlouho. V anticyklonální nudě se budeme bavit aspoň počítáním skvrn na Slunci ;-)
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od fractal »

Tak den se opravdu povedl, odpoledne už je prakticky jasno a Slunce hřeje jako blázen. Vyrazil jsem trochu na kolo ale vítr je opravdu nepříjemný až ke 13 m/s. Maximální teplota 18,4 °C (děkuji ostatním za uklidnění :wink: ). Nazval bych to prvním jarním dnem, konečně :D . Západu teda nezávidím ale zítra tu asi budemem mít taky počasí nanic. Tak jsem si alespoň dneska užil. Aktuálně 15,2 °C, JV vítr 4 m/s.
gerykm píše: Nezapomeňte si v uživatelském panelu (v záložce "nastavení") změnit čas na letní... ;-)
Díky za tip.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Yves »

Včera se Českem hnaly pěkné přeháňky, ojediněle i bouřky. Jedna taková první výraznější dešťová sprška přišla odpoledne (viz. foto). Dneska byla malá oblačnost, maximum vyšplhalo na 15°C, teď večer se trochu zatahuje od severozápadu, hlavní déšť ale dorazí z opačného směru.
Dešťová přeháňka 27.března přichází:
http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=j4nYjK1Tz1.JPG
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dopoledne špinavé oblačno až skoro zataženo, nicméně po poledni se vyčasilo a započalo krásné jarní odpoledne. :wink: Ráno teploty na 7, v 8 hodin již 9, během poledne 14, maxima vylezla na 15 stupňů.
Zítra a v pondělí bude u nás na východě pršet, pak se rozhostí nad námi oblast vysokého tlaku, podle všeho minimálně na týden, příležitostí na pozorování slunce bude tedy dosti, jak říká petrklíč , nicméně --- Stran skvrn na něm to by tam prvně nějaké musely být :twisted: :twisted: :mrgreen: Slunce je stále v hlubokém spánku, když se nějaká objeví, do dne se vypaří, takže nevím :wink:

Zítra začne mnou nemilovaný letní čas a k tomu další týden mám ranní :?

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dnešek neočekávaně zatím nejteplejší den roku s Tmax +13,7°C. Během dne oblačno až skoro zataženo, odpoledne slabý déšť se zesilující tendencí. Zároveň hlásím nultou bouřku (CELDN zaznamenal jeden CC výboj 10 km od nás v 19:20 SEČ) - já jsem nic nepozoroval, takže ji neberu jako reálnou. Každopádně chvíli předtím dost pršelo, takže to chybná detekce asi nebyla.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes určitě první skutečně jarní den, až na ten vítr. Maximum na 15,3 °C, ranní min 4,1°C, aktuálně 11,3 °C, srážky za včerejšek 7,5 mm. Pokud předpověď vyjde, tak se zítra vyhoupnou srážky přes 100 mm. Dopoledne ještě pod mrakem, ale odpoledne krásně čistá obloha s několika ac.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Odpoledne bylo celkem slunečno a dost teplo.Teplota přes den byla až 18,8°C.Teď je 13°C.Dost fůňal větr od J-JV i s nárazy až 20m/s.Teď je větr slabší a nárazy 12m/s.K večeru začala od jihozápadu přibývat vysoká cirovitá oblačnost teď je oblačno s tou vysokou oblačností.Tlak 998hPa.Srážky 0mm za den. 8)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Janek »

Tak zdravím po výstupu na Lysou... :lol: Potvrzuji výšku sněhu přes 2,5 m; zapadl jsem jednou asi 1,2 m hluboko, odkud se těžko dostávalo. :D Teplota pro silný vítr nebyla rozpoznatelná, ale tály rampouchy, takže bylo i tam nad nulou. A vítr!... cestou tam (trasou kolem hotelu Bezruč) byly nárazy kolem 70-80 km/h, ale cestou z vrcholu (cestou ke Korýtku) na hřebeni nárazy přes 100 km/h, možná i ten orkán, protože nám to podsekávalo nohy; navíc ze stromů se odštěpovaly kousky zmrzlého sněhu, což bylo pro oči nebezpečné. :shock: :D Dále... teplota rázně stoupala (holt fén), až jsem myslel (po tom ošlehání větrem), že je v Karviné i v noci 20 °C. :D
Aktuálně v Karviné: 13 °C; mírný J. vítr s občasnými nárazy (na Lysou se to nějak nechytá :mrgreen: ); asi 1/8 žďorbem.

Zítra jsem teda zvědavý na to, kolik naprší - řeky stoupnou dost, protože potoky už i z dnešního tání stoupaly. Teplo bude... 8)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od suchysvatonovice »

Pro Tomáše Prouzu,bouřku potvrzuji,byl to skutečně jen jeden výboj,jedno zahřmění.Podle teplot jsem málem na Sibiři T max 11,5 St..
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj zatím co před týdnem to vypadalo, že by sme měli mít příjemnou sobotu a teploty přes 15°C, tak realita byla ovšem jiná a nakonec bylo tepleji i na východě než u nás. Převládalo zataženo, s trvalejším deštěm, který později ustával. Tmax pouze 8,0°C a to ještě po 19h.

Aktuálně 22:00 zataženo ObrázekObrázek 7,4°CObrázek Jz 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dnešní noc velmi teplá, Tmin +4,8°C. Bohužel opět zataženo, naštěstí déšť jde JV od nás. Mimochode mv březnu pouhé 3 dny z 29 nepršelo..
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím, ráno ještě polojasno, pak se ale zatáhlo a už tu máme necelé 3 mm. Prší asi 2 h, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Teplota 9 °C.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,Tady také ráno bylo polojasno jako u kolegy v Podivíně,ale postupně se od jihu zamračilo a od 10.hodin s trvalým deštěm slabé intenzity.Napršely zatím 3mm a dál prší.Teplota ranní 9°C.Denní 10°C.Vítr slabý proměnlivý 2m/s.Tlak 1006hPa mírný vzestup.Nejvydatnější srážky se očekávají večer a v noci na pondělí. :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

U nás dnes také zataženo oproti včerejšku citelná změna :( dopoledne postupně déšt ktrerý trvá doteď teplota na +7C napršely zatím 4mm
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“