Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od CtiborV »

Tez hlasim 1. jarni bourku, slysel jsem tedy akorat hrom, blesk byl zrejme u dobrmanka :). A jak koukam na radar tak se blizi v rychlem sledu i 2. jarni bourka ... Pritom na chmi ani v zadnych modelech bourky nepredpovidali....
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde oblačno až zataženo s přeháňkami,ve kterých napršelo 2,1mm.Tmin +3,3st.,Tmax +7st.Aktuálně v 18.00 je oblačno,teplota +5,4st.,tlak 1001,9hPa a vlhkost 81%.Příští týden vypadá překrásně,tak se snad konečně dočkáme jarního počasí.Přeji pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dneska oblačno občas s dešťovou přeháňkou. Celkem 1,0 mm. Teplota už celkem příjemná 2,5 °C13,4 °C ale mám obavu že teplotu odpoledne zvedá Slunce svítící na zeď s čidlem, ač je čidlo odstíněno kovovou vysoce odraznou fólií a odvětráno, tak zeď u čidla se ohřívá tak jak tak. No budu to dále sledovat :? . Zítra to vypadá podle Aladinu, že bychom mohli mít až 16 °C, tak uvidíme. Dobrý dojem asi bude kazit vítr. Aktuálně 9,7 °C, jižní vítr 2 m/s.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Janek »

Lidi, tak za pár hodin mě čeká výstup na Lysou horu. :lol: Musím obhlídnout tu masu sněhu + zažít pořádný vítr. :D
Jinak dneska už úřadoval fén, k večeru natahování oblačnosti, před 20:00 došla ta přeháňka (bez bouřky). Potvrdilo se, jak radar neumí "odhadnout" intenzitu deště na větší vzdálenosti. Byl zde prakticky 20minutový liják, ovšem radar ukazuje zelenou barvu. :? :lol:
Aktuálně: 6 °C; mírný J. vítr; 5/8 Cu, Sc, Ac; brzo přijde přeháňka...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Odpoledne ale i teď je skoro zataženo různorodou oblačností.dnes byly skoro všechny typy oblačnosti kromě inverze teda,ale tu už nepotřebujem.V 18 hodin byla i 2 minutová přeháňka slabší intenzity,padaly při ní dost velké kapky deště tak jak kdyby začínal přívalový déšť,ale hned to zas přestalo.Fůkal mírný přechodně i čerstvý jižní větr 4-7m/s nárazy 13m/s.Teď je větr spíš slabý.Teplota byla dnes až 13,2°C.!Teď je 9,4°C.Tlak 1003hPa.Srážky 1mm za noc. :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

fractal píše:Zdravím,
dneska oblačno občas s dešťovou přeháňkou. Celkem 1,0 mm. Teplota už celkem příjemná 2,5 °C13,4 °C ale mám obavu že teplotu odpoledne zvedá Slunce svítící na zeď s čidlem, ač je čidlo odstíněno kovovou vysoce odraznou fólií a odvětráno, tak zeď u čidla se ohřívá tak jak tak. No budu to dále sledovat :? . Zítra to vypadá podle Aladinu, že bychom mohli mít až 16 °C, tak uvidíme. Dobrý dojem asi bude kazit vítr. Aktuálně 9,7 °C, jižní vítr 2 m/s.
Taky mám odvětrávání zatím jen krátce tak ještě nehodnotím .Myslím si,že až takový vliv na teplotu to mít nebude pozoruji spíš lepší výsledky na vlhkosti kdy rychleji čidlo při odvětrávání reaguje na vlhkost.Budu dávat silnější větrák tento co mám se mě zdá slabý.....uvidím :D
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Takže dnešek vyloženě teplý, nad ránem trocha slabého deště na teplé frontě, přes den oblačno, poměrně čerstvý vítr a maxima v okolí 10 stupňů, večer 3 poměrně slušné přeháňky, avšak bez bouřky, to se vybouřilo u Dobrmanka :-) Většinou v posledním čase přeháňky slábnou při postupu k severovýchodu od JZ, tentokráte tomu bylo naopak. Podle mapy to bylo trozo studené fronty, zítra opět rychle zesíli příliv teplého vzduchu s možností fénu.
Ten dneska nebyl, jen klasická advekce teplého vzduch za teplou frontou v teplém sektoru ..., zítra se k tomu přídá i fén, avšak jen na jeden den, takže je to ok, pak dva dny deště a potom poklidné jarní počasí v oblasti vysokého tlaku vzduchu. nabízí se mi analogie s loňským září i říjnem, kdy po propršeném září, říjen se choval naprosto odlišně :-)

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj stále se nic zajímavého nedělo, velká, jen přechodně malá oblačnost, občas srážky, ve čtvrtek ještě v noci slabě nad nulou, včera už Tmin 4,1 Tmax dokonce 12,3°C srážky za čtvrtek Obrázek 1,1 mm

Aktuálně 02:00 skoro jasno ObrázekObrázek 2,3°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od storm_ice »

gerykm píše:
Tom píše:...Jak se počítá den když je minimum 0.0C je to jako chladný den nebo mrazový den?
Mrazový den musí mít aspoň chvíli teplotu -0,1°C a méně, čili 0,0°C ještě mrazovým dnem není. Ale při přesnosti a umístění našich čidel a teploměrů... :lol:
Oficiální termín "chladný den" jsem nikdy neslyšel, ale možná se někde uvádí.
nj ale podle našich stanic to máme na den " " :lol: a to pěkně na.... když to uteče o desetinu, jinak je to někde na webu čhmu, ale na tomhle pc jsem rád, když se dostanu alespoň sem :roll:

4fractal jak už jsem psal, jen odvětrání nepomůže, leda od přírody, to mám pak maxima někdy i nižší než stanice v TP :)
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Já jsem zde asi už doopravdy jediný, kdo letos žádnou bouřku nezaznamenal :( . Bouřky byly včera kousek SV od Přerova a je možné, že se nad Přerovem teprve začaly "vařit". No chce to trpělivost... :evil:
Včera bylo skorozataženo vším možným, občas slabě pršelo, k večeru pár přeháněk, pofukovalo, ale jinak nic extra. Oblaka byla jak stratiformní, tak slušně konvektivní.

Tmax včera +9,5°C.
Tmin teď +7,5°C.
Srážky asi 3 mm.

Dnes tu bude jaro, ale s větrem, v neděli zase trvalejší déšť...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od fractal »

Ano, vím že umístění čidla je základ, odvětrávání už je jen taková třešeň na dortu, ale z technických důvodů s tím zatím nic neudělám. Uvidíme časem, každopádně vliv ještě budu sledovat, ale viděl jsem že včera kolega z nedalekých Dubňan měl také přes 13 °C :-) tak to snad s tím mým čidlem nebude tak špatné. Větrák mám 12 V z PC 80 mm.

Dnes od rána polojasno, oblačnost ale převážně Cs, takže Slunce celkem vesele svítí a příjemně hřeje. Už máme 10 °C. Tak jsem zvědavý kam se dnes dostaneme. V noci napršeli asi 2 mm.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,Máme proměnlivou oblačnost a je dost teplo.Konečně!.Teplota ranní 7°CTeď je 17,4°C!Fůká však čerstvý jižní-jihovýchodní větr i s nárazy 16m/s.Tlak 999hPa slabý pokles.Srážky za noc 2mm,v noci mírně pršelo.Dohlednost velmi dobrá. :o
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od supercela »

Ahojte ze západu! Tady dnes zataženo, už asi 4 hodiny prší, zatím 3 mm, teplota nejarních 7C,vítr bez nárazů. Sníh tady vidím asi od 650 m.n.m., ale je to dost individuální, podle orientace svahů. Ve čtvrtek ráno tady bylo 8 cm nového sněhu, ale dopolední slunce ho samozřejmě rozpustilo.Jsem zvědavý na příští týden, jestli jaro doleze i k nám. Hezký den!
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Už jsem chtěl nadávat, že se dnešní den nepovedl, bo ještě před chvílí bylo skorozataženo (Sc) a +13°C, ale během hodinky se projasnilo, začal foukat jižní vítr v nárazech přes 15 m/s a oteplilo se na aktuálních +17°C... :shock:

Jih republiky má místy téměř +20°C.

Nezapomeňte si v uživatelském panelu (v záložce "nastavení") změnit čas na letní... ;-)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Od rána je zataženo,ráno +2 st,začalo pršet po 7.hod,cestou na severozápad do Libereckého kraje prší stále více,v podkrkonoší i pod 500 metry zbytky sněhové pokrývky z minulých dní,výše už bílé pláně.Kolem +5 st i předpolednem a deštivo.Cestou zpět do Trutnova až polojasno bez deště a otepluje se.Odpoledne u nás až +11 st s přibýváním oblačnosti.Hřebeny Krkonoš mají i dnes teplotu pod nulou s přídělem sněhu dopoledne,jižní Čechy až k +20 st-opravdu velký rozdíl...už se klepu na slušné počasí příštího týdne.Jdu juknout,jestli mi ho nechce někdo zkazit :evil:
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“