Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
LukeH
Příspěvky: 29
Registrován: 15 úno 2009, 12:46
Bydliště: Brno - Štýřice, 233 m n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od LukeH »

Tak větráček asi trochu pomohl a budku sem dával co nejdá od zdi to šlo. Teďka to je asi tak 150cm. Už se blížím teplotě Tuřanůn a su studenější jako Žabiny :) , ale aby nebyla nuda tak blbne tlakoměr :( , podle mapy Brno a okloí 1015 +/-, dva talkoměry doma to stejný, ale na stole mám 1009 hPa při stená nadmořské vejšce :lol: :?
No jinak teploty: Tmin: 4°C , Tmax: 8,3°C cou už není 15 ale doufám že se budu radovat aji jak bude slunko
obloha od rána šedá, v noci v jednu mě cvakl srážkoměr tak asi pršelo zlehka 0,7mm, fouká to tu od V rychlostí do 1m/s
no abych se připojil do debaty, u nás doma máme v noci studenej odchov, a spinkáme tak při 15°C někde k ránu a to se pak nechce z vyhřáté postýlky, ale chce to silnou deku :D , 19°C by na mě bylo moc, takovejch veder přes noc si užiju v létě
jo a koukal sem na přehledy za Únor a skoro všichni tam máte srážky, to máte vyhřívaný srážkoměry, nebo běháte vždycky po sněžení ven s pravítkem?
WXR 815 kontinuální měření od 16.2.09 každých 10 minut
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde dnes konečně o něco příjemněji.Zpočátku zataženo,ale postupně polojasno až oblačno a Tmax +6,5st.Tmin je nyní +1,7st.Sněhu nesouvisle do 5cm.Aktuálně v 19.30 je polojasno,teplota +1,7st.,v 5cm nad zemí dokonce po delší době mráz -0,9st.,tlak 1011,8hPa a vlhkost 82%.Přeji pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Ještě k tomu spaní.Asi jako většině zde mi vyhovuje teplota tak +17/+23st.Nad +25st.,zvlášť když je barák rozpálený je hrůza.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Dubňany 200m.n.m.
Stále zamračené s tou šedivou hnusnou oblačností bezesrážek.Teplota je 6,2°C.Bezvětří postupně od 20.hodiny jihovýchodní větr 2-4m/s zatím.Tlak 1011hPa.Jinak já jsem v únoru přeměřával sníh metrem a pak ty hodnoty přepočítával do vodní hodnoty.Čili 1cm sněhu=0,8mm vody zaokrouhleno na 1mm.Co se týká teploty v místnosti tak já mám stabilní teplotu 19-21°C někdy i 23°C když se víc topí,ale teplota nad 24°C už je dost vysoká a mám pocit horka,že musím i otevřít na chvíli okno aby se trošku ochladilo v místnosti. :P :D :mrgreen:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od suchysvatonovice »

Malé Svatoňovice:tady podobně jako všude jen bez deště Tmin 2,4 St. Tmax 5,5 St.,zvolna klesající tlak,téměř bezvětří,zataženo,ráno s mlhou hustou tak,že by se dala krájet...sněhová pokrývka nesouvislá.
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Dnes ráno zataženo, slabý deštík, 0,3 mm, postupně během dne až polojasno, večer sk. zataženo až zataženo. Max. T 9°C, min. T 5,7°C, příz. min. T 5,5°C. Ještě srážky za únor-19,2 mm. Stav ve 21:00-T 6,1°C, zat., 8/8, vývoj oblaků, Sc, Ac, vlhkost 89%, tlak 1013 hPa, setrvalý, vítr okolo 1 m/s. Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od storm_ice »

hujec dnes o5 zataženo, přechodně skoro zataženo, krátce i oblačno, kouřmo, občas pár kapek, Tmax 7,5°C Tmin 4,3°C

Aktuálně 23:15 zataženo, velmi slabý déšť ObrázekObrázek 4,9°CObrázek Sv 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Sníh mizí,ve městě je tak na polovině plochy sotva,kolem města tak 95 % plochy-takže stále souvisle,ale zítra ráno to bude zřejmě naposledy.Jinak zataženo a nic jiného.Občas oblačná vrstva slábne,ale neprotrhne se.Teploty jsou od minim +2 st. k maximum +7 st.
Co je to tady za novoty v měření - přepočítávání srážek z centimetrů napadlého sněhu ???
Sníh ze zachycené přesně určené plochy se nechá zvolna roztát a změří se v odměrce.Jiný způsob měření není,pokud srážkoměr i sběrná nádoba není vytápěna.Až potom jsou diskuze,kolik ho vyfouklo ze srážkoměru atd.
Já jako spáč jsem velice nenáročný.Standartně spím při teplotách kolem +15 st,nevadí ani +10 st,v pohodě spím i do těch +20 st.Na chatě jsme spali i při 0 st velice dobře-samozřejmě ve spacácích k tomu určených :)
V největších vedrech,kterých zase tak moc není se spí hůře.Při teplotách od +23 st,spím na zemi,kde je nejchladněji..
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Nevím o žádném vzorečku na přepočítávání výšky sněhu na vodní milimetry (velmi zjednodušeně platí, že 1 cm čerstvě napadlého sněhu odpovídá asi 1 mm dešťových srážek). Vodní hodnota sněhu může být stejná u výšky sněhu 20 cm i 40 cm - záleží, jaký typ sněhu padal. Ale možná jsem vás nepochopil... :?

Tady je nuda nad nudu a "podzim" pokračuje :( . Stále zataženo, mlhavo nebo kouřmo, nízká oblačnost, ojedinělé mrholení - listopad... :lol:
I teploty jsou stále stejné a to v rozmezí od +3°C ráno do +7°C v poledne (tak tomu bylo i včera a dnes).

Těším se na nějakou změnu buď v podobě meteorologicky zajímavého počasí (nejlépe bouřky) anebo v podobě jarního sluníčka a tepla. Sice malá změna teď přijde (vítr, občas déšť), ale furt to vypadá nudně...
Naposledy upravil(a) Michal Geryk dne 04 bře 2009, 07:20, celkem upraveno 1 x.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

I u nás zataženo kouřmo teplota okolo +5C změna je že zesílil vítr stočil se na VJV v nárazech do 30 km/h tlak klesá na 1005 hpa vlhkost se pohybuje okolo 90%
P.S. k měření srážek v zimě neni potřeba ani vyhřívaný srážkoměr já to dám po srážkách když mrzne do místnosti než se vše rozpustí.Nejsou to sice aktualní hodinová data ale denní.Tak jsem zkusil zprovoznit odvětrávání tep. čidla tak jsem zvědavý na výsledky hlavně při slunečnu....
Naposledy upravil(a) Tom dne 04 bře 2009, 07:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Já měřím sníh klasicky, co napadne do srážkoměru, tak to v tom srážkoměru rozpustím nasazením hrníčku s horkou vodou, chvilku to sice trvá, ale hlavně mám změřené srážky. U tohoto měření mám jiný problém, protože používám horkou vodu a vždy když rozpouštím sníh, tak mne něco malého černého a šikovného pomáhá, tak obvykle nadávám, bo to malé černé mne nezapomene žduchat do ruky a moc horká voda na ruce není vůbec dobrá :).

Aktuálně zataženo se slabým deštěm, teplota 2,2 °C, tlak 1008,5 hPa.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj tak stále zataženo, kouřmo, k mému překvapení v noci docela "silný" déšť, spadlo Obrázek 2,5 mm

Aktuálně 11:20 zataženo, slabě mrholí ObrázekObrázek 4°CObrázek Jv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od fractal »

dobrmanek píše:Fractal: jestli budeš tak hodný a napíšeš nám tady, kolik jsi měl maximum v podkroví v noci a jak se ti při tom dobře spalo :wink: . Pro mne je optimum 17 °C a od 23 °C nespím, jen se převaluji a spánek stojí za houby.
Já se ještě mrknu na záznam, ale takhle z hlavy si pamatuju denní teploty kolem 32 °C v místnosti a v noci nad ránem kdy se maximálně větralo to klesávalo tak na 25-26 °C. Ale ještě to ověřím. V novém bydlíme terpve rok, takže jsme zažili jen jedno léto. Nejhorší je večer, kdy se musí usnout i při 29 °C. To je dost peklo. Naštěstí máme relativně velkou terasu, tak se dá spát tam. Při nejmenší teplotě co jsem spal bylo -7 °C, to jsem na sobě dělal experiment a šlo to. Akorát jsem měl ráno zamrzlou minerálku :lol: .

Jinak dneska opět zataženo, škaredě a kolem 5 °C. Navíc pofukuje od JV v nárazech až 7 m/s. Normálně mi to nějak zmátlo tělo a úplně jsem se přistihl, že myslím na to jaký je krásný podzim. Pak jsem ještě přemýšlel, kdoví jaká bude zima a že se těším na vánoce. Pak jsem se přistihl, že jsou to myšlenky zcela scestné a že bude jaro :-)
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde od rána zataženo,Tmin +0,1st.Docela slušně nám klesá tlak.Po půlnoci ještě 1009hPa a nyní 998,9hPa.Aktuálně ve 12.20 je zataženo,teplota +4,3st.,tlak 998,9hPa a vlhkost 79%.Přeji pěkný den.

www.smart-web.cz/karel
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny z Dubňan 200m.n.m.
Zataženo nízkou inverzní oblačností,takže zas šedivý hnus tak jako několik dní předtím,kořmo a větrno.Teplota ranní5,2°C.Denní teplota je 6,5°C,Jihovýchodní větr 4-7m/s nárazy 13m/s.Tlak ráno 1004hPa teď je 1000hPa mírný pokles.Srážky 0mm.Dohlednost je zhoršená vlivem kouřma.Vlhkost 75%.Zítra i v pátek má dost vydatně pršet a mohlo by za oba dny dohromady spadnout 20-22mm srážek no uvidíme. :D 8)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“