Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5602
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od storm_ice »

LukeH píše:Tak sem udělal do budky nucený větrání a uvidíme co to řekne až bude svítit.
Dneska bylo celej den zamračeno, šedej hnus se na oblohu opět vrátil. Teplota dneska přesáhla lehce 5°C. Trochu mrholilo a teďka mrholí dál ale moooc slabě.
Minimum dneska 3,7°C.
no pokud to bude větrání ze vzduchu u stěny domu, tak to vyjde podle mě nastejno Obrázek bo to bude o5 sbírat teplejší vzduch z okolí, ale zas záleží na konkrétních podmínkách .. osobně tipuju že při východním větru to poleze v létě k večeru hpdně nad, bo se tam bude držet teplý vzduch.

Jinak k počasí u nás nic zajímavého, zataženo, kouřmo, odpoledne pár kapek, včera občas mrholení Tmax 6,3°C Tmin 3,8°C

Aktuálně 21:10 zataženo, kouřmo ObrázekObrázekObrázek 5,5°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes zataženo dopoledne mrholení a teď večer zataženo slabý déšť ale impuls do srážkoměru to nedalo srážky byly slabounké mrholení.až teď prvních 0.2 mm t.max. dnes +5.1C.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Dubňany 200m.n.m.Stále většinou zataženo a podle radaru by mělo každou chvíli začat trochu pršet.Srážky jsou už docela blízko.Teplota je 5,2°CDnešní maximum bylo 7°C.Vítr slabý proměnlivý.Tlak 1013hPa slabý pokles.Srážky 0mm. :D 8) :mrgreen:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Nádhera :lol: ...
Včera zataženo stratem a ani kapka deště či mrholení.
Dnes od brzkého rána stále zataženo, ale už se slabým deštěm.

Tmax včera +7°C.
Tmin dnes +3°C.
Srážky za 24h kolem 1 mm.

Jsem zvědavý, kolik problémů v řekách přinese nastávající cyklóna s teplým větrem a posléze s deštěm. Cyklonální počasí nás asi bude trápit delší dobu.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

Tak během noci zatäženo se slabým deštěm a od počátku deště po teď napršely 2mm teplota je na +3C vlhkost 97% a je většinou bezvětří
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od fractal »

Tady v noci pršelo celkem vydatně, ráno jsem při pohledu na meteostanici nevěřil vlastním očím, kde se těch 4,5 mm vzalo. Většinou mě déšť probudí, spíme v podkroví pod střešním oknem. Teďka nic. Jinak zataženo, teď už jen s mrholením a 4,5 °C. Jinak teplota teď v ložnici je celkem příjemná, akorát to má nevýhodu, že se z postele nechce. Ale v létě to bude peklo.
Teplota u meteostanice v ložnici v podkroví: Obrázek
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Celý včerejšek jsme strávili pod zataženou oblohou s občasným mrholením (a neměřitelným úhrnem). Tmin +1,3°C, Tmax +6,5°C. Sněhová pokrývka již byla nesouvislá, pokračoval jsem v prořezávání stromů.

Dnes ráno v 7:00 teplota +1,7°C, aktuálně v 10:00 +5,6°C. Tlak 1016 hPa (setrvalý stav). Zataženo beze srážek (občas se zdá, že se oblačnost protrhne). Bezvětří. Sníh leží jen na hromadách nebo místech, kam ho nafoukal vítr větší množství.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
storm_ice
Příspěvky: 5602
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od storm_ice »

hujec tak stále stejně, zataženo, kouřmo, občas pár kapek nebo mrholení, Tmax 7,2°C Tmin 3,7°C vítr prom. nebo bezvětří

Aktuálně 10:50 zataženo, kouřmo ObrázekObrázek 6°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny z Dubňan,Máme opět spíš zamračené tím šedivým hnusem.Ráno byla i hustá mlha s viditelností do 200m.Ta se již rozpustila ale dále zataženo.V noci i trochu pršelo,ráno bylo spíš mrholení,teď je to bezesrážek.Teplota ranní 4,7°C.Teď je 6,3°C.Bezvětří.Tlak 1014hPa.Srážky 1mm za noc.Vlhkost ráno 99% teď je 85%.
Zítra se má rozfůkat silný jihovýchodní větr i s nárazy až 20m/s.Nejvíc větrno by mělo být zítra večer a v noci na čtvrtek,to by nárazy JV větru mohly přesahovat i 20m/s,no uvidíme jak to bude silně fůkat.Po většinu tohoto týdne má být zamračené a ve čtvrtek a v pátek s deštěm,o víkendu těch srážek může být méně. :lol: :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes zataženo ale teplota celkem vysoko +6C ....
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

Fractal:Tady v noci pršelo celkem vydatně, ráno jsem při pohledu na meteostanici nevěřil vlastním očím, kde se těch 4,5 mm vzalo. Většinou mě déšť probudí, spíme v podkroví pod střešním oknem. Teďka nic. Jinak zataženo, teď už jen s mrholením a 4,5 °C. Jinak teplota teď v ložnici je celkem příjemná, akorát to má nevýhodu, že se z postele nechce. Ale v létě to bude peklo.
No celekm zima ale mě se líp spí v zimě než v teple teplota okolo +19C je ideál na noc :D :D :D
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Hnus. Dneska ráno a dopoledne se slabým deštěm, Teploty ráno na 3 teď to vyšplhalo na 6 a srážky ustaly, kde se podívám, taje bláto a humus, sníh ještě místy leží, je však těžce nesouvislý.
Včera v noci to na chvíli přimrzlo, vylezl měsíček, avšak večerní teploty 2 nad nulou, včerejší maxima při skoro zatažené obloze 8, ranní minima na -1, v termínu 0.
Tak někde prospat ten měsíc a půl, ne-li více těch břeček, než se to zazelená :?

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Ráno i u nás pršelo a dokonce to ojediněle i namrzalo. Ve srážkách 2 mm. Dnešek je zatažený, ale SV od nás se to krásně protrhávalo, takže byla vidět krásná modř, ovšem slunce vylezlo jen na velmi krátkou chvilku. Dnešek si ještě můžu zapsat jako den se souvislou sněhovou pokrývkou, stále je u nás ještě dost sněhu někde až do 10 cm, i když už se pozvolna začínají objevovat místa bez sněhu. Dnešní ranní tmin 1,4 °C, tmax 6,9 °C, aktuálně 6,4 °C, tlak 1016,2 hPa.

Včera jsem náhodou sledoval na Spektru pořad Hodujeme s Nigellou a tak jsem dostal chuť na jeden pokrm. No a já si to vždy uložím do paměti a potom podle toho vařím, jenže se někde něco zvrtlo a momentálně trénuji sprinty na onu místnost :lol:
Fractal: jestli budeš tak hodný a napíšeš nám tady, kolik jsi měl maximum v podkroví v noci a jak se ti při tom dobře spalo :wink: . Pro mne je optimum 17 °C a od 23 °C nespím, jen se převaluji a spánek stojí za houby.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Bobr
Příspěvky: 203
Registrován: 01 led 2006, 01:43
Meteostanice: NETKOM 265 NE
Bydliště: Velký Beranov, 545 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Bobr »

tak dneska jsem zase po dlouhý době viděl slunce :) to vám byla paráda - ráno byla mlha s viditelnosti tak 50m pak se to roztrhalo až do satvu polojasno. vítr mírný kolem 1,5 m/s s tím že oaž odpoledne se to trochu zvedlo na 3-5 m/s. Tlak má mírně klesající tendenci - 1017,8. Tmax 10,6 Tmin 1,1 v noci kolem 01:01. vlhkost v závislosti na teplotě klesla až na 64%
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Yves »

http://hydro.chmi.cz/hpps/stdprfdyn.php?seq=2505291
Tak až teď v kombinaci se srážkami se zřejmě začne dít to, co jsem čekal. Nicméně sněhu už hodně ubylo i v nejvyšších polohách povodí, takže ten 1.SPA bude asi maximum.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“