Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes opět skoro zataženo tak jako skoro celý únor jinak není moc o čem psát jen že sněhu stabilně ubývá ale ještě stále se dá mluvit o souvislé pokrývce.
t.min +0.3C
t.max. +4.2C
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Sněhu opravdu ubývá, ale ne na holou půdu, což ovšem stačí kreténům, aby si to řezali přes travnaté ostrůvky k místu parkování, ne na parkoviště, ale přímo před barák :evil: :evil: :evil: :evil: kde je chodník a vjezd pro požárníky. :evil: - opakuji - ne parkoviště :evil: :evil: Fantazie. Měšťáky to nezajímá, vůbec je to nějaké divné město tady. Ach jo :cry:

Podobně jako u Geryka 15-20 cm, mimo sídliště i více.
S teplotou mám problém - klasický teploměr okenní dával max na 5, měření z okolních profi-stanic max na 3, přičemž čidlo digitálu při skoro zatažené obloze a rozptyleném slunečním svitu chvíli ukazovalo 10 stupňů na severovýchodní straně. Takže budu muset řešit nějaké solidní zakrytování. Jinak minima ráno na nule a nule je taky i teď, tedy lehce nad ní. Po celý den skoro zataženo nebo zataženo, navečer oblačno vysokou oblačností, pěkné červánk při západu slunce

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Adi píše:...S teplotou mám problém - klasický teploměr okenní dával max na 5, měření z okolních profi-stanic max na 3, přičemž čidlo digitálu při skoro zatažené obloze a rozptyleném slunečním svitu chvíli ukazovalo 10 stupňů na severovýchodní straně. Takže budu muset řešit nějaké solidní zakrytování...
Já jsem to s přesností měření teploty za oknem paneláku vzdal a čidlo s celým dataloggerem prodal (měřím klasickým MAX/MIN teploměrem i s onou nepřesností...). :( Zakrytování nepomohlo, byť čidlo bylo na SSV straně paneláku a přímé Slunce naň nesvítilo. Ono při rozptýleném slunečním světle při světlé oblačnosti se ohřívá jak čidlo samotné, tak i zdi domů a byť má vzduch mezi paneláky nižší teplotu, tak čidlo blázní... Jak známo vzduch se téměř vůbec neohřívá od přímých slunečních paprsků, ale od země, budov a všeho "hmotného".

Dnes bylo zataženo, ráno poletoval drobný sníh a sněhu opět rapidně ubylo.

Tmax +4,5°C.
Aktuálně +1°C.
Sněhu kolem 15 cm.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Sněhu u nás stále mezi 20 - 25 cm, po včerejším velmi výrazném slehnutí bude u nás docházet už jen k velmi pozvolnému odtávání. Dnešní ranní tmin -2,2 °C, tmax 4,2 °C aktuálně 0,1 °C, tlak 1023,9 hPa. Ráno u nás trochu poletoval sníh, ale ve vzduchu je již cítit změna. Takový příjemný vlahý vzduch a navíc když na chvilku prosvitlo sluníčko skrz oblačnost, v tu ránu jsem byl myšlenkama někde jinde.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Ač se oteplilo je teprve únor a je to znát.I když přes den jsou teploty nadnulové-sníh taje ve městě pomalu,mimo město téměř vůbec po slehnutí a nočním zmrznutí.Takže čekáme,až o,či po víkendu teplo trochu zabere.Možná pomůže i déšť-kdoví jestli nebude mokře sněžit.V noci bylo slabě pod nulou,přes den +2 st, převážně oblačno s čerstvým studeným větrem.Sníh nad městem kolem čtvrt metru,město kolem 10 - 15 cm.Sníh je ještě i u nás na stromech,asi od 600-700 metrů lesy zcela bílé sněhem a námrazou.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Dubňany 200m.n.m.Zataženo až oblačno a na chvíli vysvitlo i slunce přes den.Teplota vystoupila na 5°C.Teď je1,7°C.Vítr slabý proměnlivý 2m/s.Tlak 1021hPa. mírný pokles.Srážky 0mm.
Sněhová pokrývka zase o něco poklesla je 7cm. :P :? Zítra hlásí sněžení a déšť se sněhem no jsem zvědavý co z toho bude. :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
v jednom klimatickém přehledu jsem tuším četl, že únor je nejslunečnějším měsícem v roce... hehe.
Měření teploty: rozptýlené záření je zajímavý efekt, mám teploměr krytý seshora, ale otevřený zespodu, a mám dojem, že teď, když leží sníh, někdy trochu ustřelí. Takže dneska Tmin -0,9 a Tmax +5,2, ale to je s otazníkem, protože Klatovy měly Tmax jen +4,6. Po dlouhé době dnes kolem poledne svítilo sluníčko. Večer na zemi přimrzlo, teplota ve 3 m klesla na +0,3, ale už zase stoupá, +0,6.
Tak co to tam v tom Vítkově tropíte???
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Vichr »

Hlásím malý zázrak. Svítilo slunce celé odpoledne. Dívali jsme se na něj, jak vypadá :) Teď je obloha plná hvězd. Sníh znovu tál při odpoledních teplotách kolem +4 st. Nicméně, to střídání deště a sněhu máme jenom v té kotlině pod 400 m.n.m. Na okolních kopcích je sněhu spousta.
Moje zkušenost s měřením teploty na balkoně bytového domu:
mám obyčejnou meteostanici, která se dá koupit v každém obchodě elektro. Skládá se z venkovního a vnitřního čidla, ukazuje ještě vzdušnou vlhkost, tlak a umí načíst denní maximum a minimum. Venkovní čidlo má z jedné strany zateplenou stěnu a z další strany balkonové dveře s kvalitním novým zasklením (za dveřmi je malá nevytápěná komora). Rozdíl mezi teplotou, kterou udává profesionální stanice ČHMÚ, a teplotou, kterou měřím já, se pohybuje od 1-1,5 st. při zatažené obloze po 5 st. v nejmrazivějších ránech. Nutno dodat, že profesionální stanice je spíše na okraji města. Já bydlím blíž k centru, i když ne zrovna v husté zástavbě (před naším domem je ulice, trávník, řeka). Nejlepší mikroklima má dvůr za domem na východní straně. Jedinečné místo pro pěstování paprik bez rizika přízemních mrazíků už od dubna :D

Zdravím
Vichr
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Tak dnes konečně pěkné počasí, předjaří. Ráno sk. zataženo až polojasno, dop. polojasno až sk. jasno, odp. polojasno až sk. zat., večer zataženo, beze srážek. Max. T +8,0°C, min. T +1,5°C, přízemní min. T +1,1°C. Jinak i okolní stanice měly až 8°C, takže tu bylo již příjemně. Do konce měsíce to vypadá, že už u nás tady nebude max. T pod 5°C, což je paráda. Jinak stromy už reagují, ale zpoždění proti jiným rokům je znatelné. Jinak stav ve 21:00-T 3,7°C, zataženo, 8/8, obloha nezměněná, Ac op, vlhkost 78%, tlak 1024 hPa, slabý pokles, vítr okolo 2 m/s, J až JZ. Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Dubňany 200m.n.m.Skoro zataženo až oblačno s vrstevnatou oblačností,bezesrážek.Teplota je 1,6°C a bezvětří.Tlak 1022hPa.Srážky 0mm. Sníh doat rychle odtává máme ještě 7cm sněhu. a za dva dni nebude zřejmě už žádný sníh. :D :lol:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera skoro zataženo až polojasno, odpoledne se postupně začalo zatahovat, Tmax 7,8°C Tmin 0,8°C vítr Z-Jz do 5 m/s, nyní v noci to kleslo pod 3°C, ale sotva se rozfoukalo, vylezlo to skoro k 5°C :roll:

Aktuálně 01:10 zataženo ObrázekObrázek 4,6°CObrázek Jz 2 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Tom »

Zdravím,
u nás jak jinak zataženo t. ranní byla +0.3C už 3 den v řadě min. ranní teplota v rozmezí +0.1- +0.3C sníh se drží zuby nehty ale moc dlouho mu to už nevydrží vlhkost je na 85% tlak 1018 hpa a vítr Z JZ do 2 m/s

K čidlům :mám tři jedno k WS 1600 teplota věrohodná s vlhkostí je to horší hlavně při vyšší vlhkosti ukazuje to max 90% pak mám k WXR čidlo TFA 30.3150 u tohoto je čidlo přesnější na vlhkost ale ukazuje o +0.6C více já vím je to v toleranci +-1C ale...No a podařilo se mě najít kompromis ve formě čidla GARNI TS33 F které je komatibilní i s WXR zdá se mě o dost pružnější,přesnější než TFA teplota jako u WS na desetinu a vlhkost až 99% mám přidáno v kalibraci +1% takže těch 99 "100"% už i bylo.Teplota se moc s Tuřanami srovnávat nedá jsou tam jiné meteopodmínky otevřená planina,vyšší nadmořská výška je to poměrně větrné místo chladnějšímu vzduchu se tam daří lépe a taky profi stanice s kalibrovanými čidly ale když jedu autem tak je tam takřka vždy o 1 až 2C chladněji než u nas na teploměru v autě.No pro srovnání ted:Tuřany teplota +0.3C vlhkost 85%,Źabovřesky +1.3C vlhkost 82% u mě +0.7C vlhkost 85%.Takže čidlo celkem věrohodné mám ho na dvoře v meteobudce je tady ale travnatý povrch- přemýšlel jsem o přemístění do zahrady ale to by zas mohl být problém s dosahem jsem měl sakra problém najít místo kde to nebude vypadávat tak to asi nechám tak i kdyby to dávalo +-1C tak je to ok spokojenost.Jsem se nějak rozepsal už končím snad mě někdo nezakousne :D
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Včera Tmin -0,8°C, Tmax +4,2°C, skoro zataženo beze srážek.
Dnes ranní Tmin -0,1°C. Aktuálně v 8:00 teplota +0,3°C, tlak 1019 hPa (klesající tendence). Někdy během rána sněžilo, leží zhruba 0,5 cm poprašek sněhu přimrzlého k zemi. Celková výška sněhu je i přes oblevu 10 cm, navrchu s ledovou krustou, vespod mokrého. Zataženo, momentálně beze srážek. J vítr do 2 m/s. Dohlednost při zemi do 5 km.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Příspěvek od kocurekp »

V Praze od rána slabě sněhoprší s ledovými krystalky :-) Takže ze včerejšího slunečného předjaří jsme se rychle vrátili do únorové šedi. Co naděláme, stěžovat si na počasí je stejně marné, a jak řekl jeden klasik - "počasí není dobré nebo špatné, jen někomu nevyhovuje".
Tmin +1,4°C v 9:50, nyní +2,7°C.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - únor 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Dubňany 200m.n.m.Máme opět spíš zataženo.V posledních dnech je to dost typické to zataženo a slabě posněžívá,taková sněhuvá krupička.Teplota ranní 1°CDenní je 4°C.Vítr slabý-mírný západní až jihozápadní 3-5m/s.Tlak 1018hPa.Srážky 0mm.Oproti minulým dnům dnes to taje pomaleji,takže máme stále 6-8cm sněhu. :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“