Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od CtiborV »

Dobrmanek: já tu mlhavou oblačnost vidím tady na kopci a jsem rád , že se to drží pouze nahoře :). Jinak odpoledne se docela rozfoukalo, docela sem i promrzl a to přesto že bylo 1 st. nad nulou. Sníh už tu také nemáme, ale kolem Rýmařova(550 m.n.m) bylo i okolo 10 cm sněhu...
Kokám na radar a přesně na hranici ČR se srážky z jihu zastavují ... :twisted:
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Vidíte to co já? GFS z 12h UTC dává na konec tohoto a začátek příštího týdne ledové a větrné dny a snad i se sněžením - středomořská cyklóna si to má namířit nad Slovensko a sněžit by mohlo i u nás. Ale je to ještě daleko. ;-)

Dnes bylo zataženo, kouřmo a dost depresívně :( . Večer přišla změna v podobě silného nárazového SV větru, odhad v centru města přes 15 m/s, letiště ale dává méně (letiště už je ale mimo Moravskou bránu).

Tmax +2,5°C.
Aktuálně +1°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím, tak dnes bez mrazu, 1,7 °C - 2,9 °C, celý den zataženo šero. Kolem 18 h začíná pofukovat vítr postupně zesiluje. Fouká od S, v nárazech až k 7 m/s. Ve vzduchu něco poletuje, to nás ovlivňuje srážkové pásmo od J. Ale nemyslím, že by z toho snad něco nasněžilo ;-)
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Nevýrazné počasí pokračuje.V noci chvíli poletovaly sněhové krupky,které ráno drží na umrzlých místech.Po ránu -2 st skoro jasno,brzy se zatahuje a tak bylo po celý den s teplotou kolem nuly,či slabě nad bodem mrazu.
Zima nás ještě pozlobí,nebo potěší (záleží jak to kdo vidí) gerykm: však není důvod k deperesi-dny se prodlužují i když to tě asi teď moc neuklidní,pokud čekáš na nějáký pořádný sněhopad,ale modely si stále "malují" únor alespoň v jeho úvodu dost pro zimu příznivě.
Sníh kterého je k 10 cm a ve městě i trochu méně sice přes den taje,ale na přimrzlé zemi drží a jen sem tam na jižních stráních kouká tráva.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj dnes převládala velká oblačnost, oblačno až skoro zataženo, k večeru zataženo, ráno a krátce i odpoledne naopak přechodně polojasno, večer se celkem slušně rozfoukalo, naštěstí to stihlo klesnout přechodně pod nulu ObrázekObrázekObrázek Tmax 4,3°C Tmin -0,2°C Sníh pomalu, ale jistě ubývá Obrázek kolem 3-4 cm , vítr SSv-VJv do 1-6 m/s s nárazy kolem 7 m/s

Aktuálně 23:30 zataženo ObrázekObrázek 0,8°CObrázek vítr SSv 4 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Ta moje deprese mířila ke včerejšku, kdy se nic zajímavého nedělo a byla celý den nad námi velmi tmavá stratová "deka" s kouřmem.

Dnes přeci jen drobná změna: Zataženo stratocumulem (ale už lze rozeznat obrysy oblaků), občas slabé drobné sněžení (na zemi je ale sucho) a k tomu silný nárazový SV vítr - nárazy kolem 15 m/s, ale pořád mi vrtá hlavou vítr na zdejším letišti (5 km od centra města), který je stále kolem 5 m/s a bez nárazů... :?

Teplota se už dost dlouho drží v intervalu +1°C+2,5°C.

Výhled počasí řešíme tady: http://www.amaterskameteorologie.cz/for ... 281#p11281
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Hlásím totální kalamitu. Silnice sjízdné jen z vekými obtížemi. Silničaři vyrazili se vším co mají k dispozici a solí všechny cesty bez rozdílu, to tady ještě nepamatuji. Dneska se asi doktoři nezastaví, já sám jsem zatím dřistnul dvakrát a mám naražený loket :?. Teplota se pohybuje okolo -0,5 °C a venku padájí téměř všechna skupentství krom krup. I čistý déšť ..........
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes je zataženo větrno. t.min. ráno +1.2C aktuální teplota +2C.fouká od SV v nárazech do 8m/s tlak 1010hpa vlhkost 80%
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Dobrnamku, vidím, že máš veselo :?

U nás počasí v zásadě podobné, akorát ždibec tepleji, čili včera prakticky po celý den nad nulou, ráno nula, přes den 2 stupně a večer jeden, zataženo nechutně tmavým stratem, večer začalo slabounce mrholit, dnes ráno změna, teplota na nule, čili aspoň v Orlové, žádné náledí není viditelné, ale co je důležitější, tak mrholení přes noc zesílilo a k ránu do toho začal padat drobný sníh. Nyní již výhradně drobně sněží a vytváří se tenká sněhová vrstva, vítr zesiluje od SV a vzduch je o poznání lepší oproti včerejšku, kdy prach osciloval stálě někde kolem 200 mikrogramů

Idaho Falls, zdravím :wink: onen mráz spolu z jasnou oblohou a zasněženou krajinou musí být fantastický, pokud je suchý vzduch i čistý, což tam v horách bezesporu je :wink:

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od kocurekp »

Tady nic nového pod mraky. Zataženo až skoro zataženo, přes den +3°C, v noci kolem nuly. Beze srážek. Ideální pro virózy a chřipky... :?
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od kocurekp »

Tak se dívám na webkamery po republice, a co nevidím - Jižní Čechy jsou opět pod sněhem!
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj dnes zatím o5 velká oblačnost, zataženo až skoro zataženo, ráno to kleslo pod nulu, takže mrazový den bude Obrázek počasí nudné a změna se ani nerýsuje ... teplotně to vypadá na leden s odchylkou -1,9 až -1,6°C pokud by přeci jen trochu přituhlo koncem měsíce

Aktuálně 13:00 zataženo ObrázekObrázek 1°CObrázek vítr Sv 2 m/s
Naposledy upravil(a) storm_ice dne 28 led 2009, 21:39, celkem upraveno 1 x.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Storm_ice: zajímavý čas 23:30, to si jako v Japonsku, to sem nevěděl? :lol:

Ráno se střídala všechna skupenství, od deště po sníh, nakonec to přešlo do trvalého, ale nijak silného sněžení. Podklad tvoří čístý led a na tom je poprašek sněhu. Kamarád ráno vyjížděl z garaže a nějak mu to nešlo, tak to napálil :twisted: a ..... spoiler v háji, holt profičel přes ulici rovně, ale tam už žádná cesta nebyla. Když jsem vyjížděl do ráno práce, tak na stromy byly jen lehce obalené ledem a když jsem se vracel, tak nad Větřkovicema více než 3cm vrstva námrazy a ledu. Stromy se začínají lámat pod tou tíhou. Aktuálně -1,4 °C, tmax -0,7 °C, tlak 1014 hPa a k tomu mlhavo.
Jeden můj držkopád je zaznamenán na kamerách na benzince :D

Fotky jsou foceny u baráku, jenže bydlíme v nejnižší části Větřkovic. Tak jak jsou u nás obalené jen vršky stromu, okolo Větřkovic stromy od spoda celé v ledu.
http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/namraza_28.1.2009/ - do galerie jsem přidal další fotky
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Yves »

To je nuda pánové, to je děs. Srážky se nám neuvěřitelně vyhýbají, rozpadají se takřka přede dveřmi. Dneska je celý den zataženo, minimum -0,5°C, maximum +1,0°C. Jel jsem do Brna, od 450 m n.m. nějaké zbytky sněhu jsou, od 500 m n.m. sněhová pokrývka 3 cm, sníh je starý fuj fuj. Ve 17:03 máme zataženo a +0,5°C. Sněhu zbytky. Ach jo
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od kocurekp »

dobrmanek píše:Fotky jsou foceny u baráku, jenže bydlíme v nejnižší části Větřkovic.
Dobrmánku, ty jsi z Větřkovic u Kopřivnice nebo to je jiná obec? Já jen že jsem původem z NJ a do Prahy jsem přišel před 10 lety, tak mě to zajímá...
Jinak se tady cca od 15 hodin protrhala oblačnost na oblačno až polojasno, teď dokonce skoro jasno, takže asi bude dost mrznout.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“