Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od CtiborV »

Tak ráno tu začalo krásným východem slunce, s bezoblačnou oblohou a mrazem -3,7 st. C. Vypadalo to na krásný den, ještě v 10:20 bylo 1,2 st. C nad nulou. Pak se ovšem od jihu začala nasouvatmrznoucí mlha s dohledností pod 50m a teplota začala padat, a nyní už máme zpátky mráz s teplotou -0,8 st. C.
Koukám na družici a kousek nad nama už je slunečno, mlhy se zatím rozlézají jenom v nižších polohách...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Po krásné a slunečné sobotě (maximum +7°C) a jasné noci na dnešek klesla ranní teplota na -4°C a během ranních hodin k nám zavítala hustá mlha, ze které je teď velmi nízká inverzní oblačnost a dnes se sluníčka tady nedočkám :( .
Aktuálně teplota slabě vylezla nad nulu (+1°C).

Listí padá ze stromů jako o život bez ohledu na zabarvení - tolik popadaného zeleného listí nepamatuji :shock: :? (hlavně jasany, ale i další).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Tom »

Teď jsem to chtěl napsat taky o tom listí - ryl jsem zahrádku (no úplně se mě suprově rylo při 100% vlhkosti) ale kolik mě přistálo listí na hlavě :twisted: ... co včera bylo obalené listím tak dnes je skoro holé teplota k -5C a mrznoucí mlha dělá své.Teplota se už taky mrkla nad nulu aktuálně je +0.2C při nízké oblačnosti a slabé mlze vlhkost se drží na 100%.

Aladin si pohrává se sněžením z pondělí na úterý a v úterý dopoledne to jsem tedy zvědavý jak to vyjde teplota kolem OC šrfaování(snežení) se v úterý dostalo na celou Moravu uvídíme modely se mění za pár hodin tam může být nakreselný uplně něco jinýho...no pokud něco napadne něco málo na promrzlých místech by chvilinku mohlo držet otázka je jestli to stojí za to já se tedy moc netěším kdyby to vyšlo spíš to vypadá maximálně na déšť se sněhem
Naposledy upravil(a) Tom dne 01 lis 2009, 16:34, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Yves »

Ahojte, no tak ledový den bych jakože nečekal. Sice u mě lezlo maximum k 0°C, ale kolegovi bezpečně ne, takže jsme asi ledového dne dosáhli. Ráno jen -4°C, protože se tvořila nízká oblačnost a mrznoucí mlha, takže slabá námraza také se také poprvé objevila. Takže v 15:09 máme -0,5°C (teplota už klesá) a je zataženo nízkou obl. a silně kouřmo.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

V noci na konec mrznoucí mlha, ráno zataženo s mlhou, díky tomu minimum -4 bylo krátce po půlnoci, ráno "jen" -2. Během dopoledne se to přeci jen protrhalo na skoro jasno a kouřmo. Ráno byly krásné námrazové jevy, než teplota vystoupala nad nulu. dnešní maxima před chvíli 3 nad nulou, nyní už teplota padá při mizerném ovzduší. Prach lítá na celém Ostravsku pěkně vysoko
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Ano nízká oblačnost si vždy dělala co chtěla a předpovědi na ni téměř neplatí.Uplynulou noc teplota téměř -5 st,ale před 1.hodinou ranní se už zatahovalo nízkou oblačností a půl hodiny později už jen -2,5 st.Dnes přes den zataženo,nad 500 metry námraza a chladno po celý den-slabě nad nulou,odpoledne až oblačno,navečer při západu slunce skoro jasno,nízká oblačnost však jen pár kilometrů západně a jen se setmělo tak skoro zataženo -1,5 st.
Jak už jste psali,po mrazivé noci,dnes ráno proudy listí padají ze stromů,často i zeleného a jak se přes den trochu rozfoukalo,většina stromů je holých...
Vichr:Rozdílům se ani moc nedivím a jednotlivé převažující povětrnostní situace nabízejí možnosti,že jih čech má mnohem chladněji než severní podhůří,i když tady u nás bude dominovat údolní vliv,který je potlačován městem.Překvapily mne ty rozdíly:větší v jarních měsících tady dlouho leží sníh i třeba jen nedaleko na horách a často zde silně mrzne,pro menší rozdíly listopad-leden vysvětlení příliš nemám..
Říjen průměrná teplota 6,4 st. - odchylka -0,4 st.První dekáda měla odchylku od dlouhodob. normálu. +1,6 st,druhá -3,8 st,třetí +1,0 st...dobrá houpačka.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Nízká oblačnost už mi leze na nervy. Včera bylo celý den zataženo, večer se vyjasnilo a teplota do půlnoci spadla na -4,1°C. Během rána se ale zase zatáhlo, takže v 7 ráno bylo jen -0,7°C a celé dopoledne se teplota pomalu plížila nad nulu. Ryl jsem zahradu a až do oběda ležela ne odhalené zemi jinovatka. Olistění jasanů spadlo komplet (plus pár keřů), jabloně se zatím drží. V sobotu jsme navíc přehazovali zimní pneu, protože u nás ve vsi platí ode dneška Zimní výbava (jediná silnice v trutnovském okrese mimo Krkonoš). I když ty gumy asi přijdou po víkendu k duhu... Přes den tu dnes tedy zase ležela oblačnost, Tmax atakovala pouhých +2,2°C. Kolem 15. hodiny se opět vyjasnilo a po západu Slunce spadla teplota na nějakých -0,7°C. Jenže to už tu zase byla nízká, takže teď v 7 večer tu máme +0,5°C.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Vichr »

Šedá deka opět spolehlivě izolovala, u nás v centru vůbec nemrzlo a na okraji města naměřili -0,6. Vlivem té spolehlivé izolace máme na dvoře za domem stále nepoškozené kvetoucí afrikány. Zralé papriky jsem pro jistotu přikrýval, ale zřejmě to nebylo nutné. Také listy nejdou dolů tak rychle, jak mnozí píšete. Je na co se dívat, holých stromů jsem zatím moc neviděl. Rubem toho je samozřejmě další studený zatažený den bez slunce.

Flames: Trutnovské podnebí teplotně (ale i srážkově) odpovídá zhruba 600 m.n.m. v šumavsko-novohradském podhůří (když nebudu uvažovat lokální vlivy). V Č. Budějovicích máme za posledních deset let průměrné roční teploty v rozmezí 8,8-10,2 st. (průměr 1961-1990 činil 8,2). Rozdíl v nadmořské výšce je 55 m, v zeměpisné šířce 2 rovnoběžky.

Zdravím
Vichr
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tady dnes nevlídně a mlhavo. Celou noc až do rána mrzlo, minimum -1,9 °C, maximum je pak teď 2,0 °C. Vyrazil jsem na odpolední projížďku na kole a našel jsem ještě plno žampionů (aspoň doufám :lol: ), tak byly večer opečené na másle. I mě překvapilo, že v tom mraze rostou.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Nyní máme zataženo, teplota slabounce pod nulou.
Vichr - Průměrnou teplotu máme v podstatě stejnou a to jsme asi o 150 metrů níže.
Hlavní problém vidím v orografii terénu.

Výhledy začínají být zajímavé a hodně se podobají loňskému roku, akorát možný fén není tak výrazný a celkově je chladněji, hlavně ve východní Evropě, rovněž studeného vzduchu je v Arktické oblasti mnohem více.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Neděle zůstala zatažená po celý den, ale stratus se zvedal výš a výš a s tím se i postupně oteplovalo. Včerejší maximum bylo +2,5°C před půlnocí.

Dnešní ráno je také pod mrakem, ale je víc střední než nízké oblačnosti a najde se i škvíra v oblacích. Minimum ale zůstalo nad nulou +0,5°C.

Srážek u nás na východě v tomto týdnu moc nečekám, většina jich spadne v Čechách.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od kocurekp »

Holé stromy jsou v okolí Prahy stále spíše výjimkou, jabloně i ořechy se drží a listím se dolů moc nechce.
Noc byla díky šedé dece opět nad nulou, minimum 0,9°C v 00:13, pak už se postupně oteplovalo s nástupem fronty. Ráno v 8 hodin už bylo 3,5°C, momentálně jsou rovné 4°C a občas vzduchem slétne dešťová kapka.
Oteplit až k 9°C by se mělo od středy do soboty, možná i s trochou "oblačného" slunce. To by ještě šlo, pokud to vyjde... :?:
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Yves »

Včera večer začalo při -1°C docela mrholit, ale zemský povrch ještě není natolik podchlazený, aby vznikala ledovka. V noci se postupně oteplovalo a dnešní minimum bylo v těsném okolí 0°C někdy po půlnoci. Dneska máme zatím celé dopoledne zatažené nízkou obl., nemrholí a teplota ve 12 hodin je +2,3°C. Jsem zvědavý na zítra, vypadá to na slušnou porci sněžení, kdy v nejvyšších partiích Vysočiny může napadnout až 5 cm sněhu. Já pojedu do Brna, takže tam to asi moc slavné nebude, ale i tam Aladin dává sněžení a navíc po cestě v Rapoticích (495 m n.m.) snad bude sněžit určitě. Studený vzduch se obecně na Moravě asi už bude zdržovat nadobro, alespoň podle GFS.

Ono to vypadá, že nad 600 metrů bude v té oblasti sněžení asi pěkná kalamitka po půlměsíční odmlce.
Naposledy upravil(a) Yves dne 02 lis 2009, 13:34, celkem upraveno 1 x.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj o5 celý den zataženo nízkou oblačností a kouřmo. Tmax jen 1,6°C Tmin -0,1°C, vítr JJv-VJv do 3 m/s. Dnes konečně změna, přidal se déšť, tak je alespoň co měřit, jsem zvědavej jestli se tu to sněžení nakonec objeví, zajímavá pak bude i středa, kdy se nám to tu profoukne nebo jestli oproti zbytku Čech (alespoň záp. poloviny) zůstanem o poznání chladnější.

Aktuálně 12:50 zataženo, trvalý slabý déšť ObrázekObrázek 3,4°CObrázek VSv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Zatímco na západě prší, tady se oblačnost protrhává. Dnešní noční Tmin kleslo míně pod bod mrazu na -0,4°C. Ráno však již teplo +2,2°C. Během dopoledne protrhávání oblačnosti a další oteplování. Pásmo srážek se drží zatím západně od nás. Aktuálně v 13:10 teplota +4,6°C, tlak 1010 hPa. Skoro zataženo (St, As), beze srážek. Vítr J v nárazech přes 10 m/s.
Jasany, švestky, javory, šeříky bez listí. Zapomněl jsem napsat, že včera jsme tu také měli 1. led, v sudu v tloušťce přes 3 mm.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“