Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes polojasno a teď k večeru mlhavo.Dnes teplota vystoupila až na 12 °C a to když se skoro vyjasnilo. Dnešní tmin je zatím 2,5 °C, ale je to rovněž aktuální teplota. Je více než pravděbodoné, že bude mrznout. rosný bod je 0,1 °C. Jak to vypadalo na sníh, tak teď už to nevypadá na sníh vůbec k mé velké nespokojenosti.

Jsem dnes málem spadnul ze žebříka z cca 3 m a nebylo to proto, že bych byl tak neohrabanej, ale z toho důvodu, že se brácha hvízdnul kladívkem do prstu a má bránice dostala přímo extrémní křeče :lol: (já nejsem škodolibej, zpravidla to odskáču já ......).
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

K k ránu opět nízká oblačnost, tentokrát bez mlhy, noční minimum na 2 stupních, ráno 4, přes den kolem 10, teď máme nějakých 3.5 stupně, pomalu to klesá a vzduch je po celý den opravdu mizerný.

Odpoledne se to nakonec vyčasilo a bylo hezky s pomalu klesající teplotou a absolutním bezvětřím- kooř, tedy pára z komínu dětmarovické elektrárny stoupá rovně dobrých 200 metrů, komín má rovněž něco málo přes dvěstě a pak si to pomalu směřuje k jihu ...

Jak pravil dobrnanek - místo sněžení či deště bude sucho a fén. grrr. Na sníh je sice brzy, ale fén nemusím. :evil:
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
zatímco dopoledne ještě nebylo jisté, zda zvítězí slunce nebo nízká oblačnost, tak celé odpoledne už bylo krásně jasno, prakticky bezvětří. Tmax rovných 10, Tmin je až teď večer, 3,8. No a zítřek by mohl být ještě o chloupek lepší.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravim,
dnes jsem byl v Rakousku u Neziderského jezera na vynikající vinařské akci. Celou cestu tam bylo škaredě, inverze, ale tam, asi 30 km na JZ od Bratislavy už bylo skoro jasno, polojasno a příjemně a teplo. Vína úžasná, lidi taky. K večeru se zatahovalo. Teplota min (u nás v Podivíně) cca 2 °C, teplota max. cca 9 °C, aktuálně 8,7 °C. Jsem zvědavý, jestli se v říjnu vůbec dočkáme prvního mrazu. No nechám se překvapit. :P
Uživatelský avatar
Mirin
Příspěvky: 26
Registrován: 25 říj 2008, 07:08
Meteostanice: TE831X
Bydliště: Benešov u Boskovic 682 - 712m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Mirin »

Tak dnes je mlha a teplota 3,6st
vlhkost 90%
tlak 1020hPa
Benešov u Boskovic 680m.n.m
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes zatím nejmrazivější ráno s minimen na -1,4 °C.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tak dnes jsme měli pěkný slunečný den, jasno bez mlh či nízké oblačnosti. Tmin -1,2 a Tmax 13,2. Odpoledne se již trochu zatahuje vysokou oblačností, zajímavý byl náhlý nástup JZ větru kolem 15 hod.
Děkuji Bohu za tak krásný den, asi poslední před blížící se nepohodou. Absolvoval jsem výletík na kole, geocaching, prostě spokojenost.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Yves »

Ahoj, dneska bylo ráno a dopoledne zataženo nízkou obl., nejnižší teplota +5°C. Kolem poledne se to začalo vybírat a odpoledne až doteď jasno. Denní maximum +9°C. Teplota teď logicky valí rychle dolů a denní minimum je teď (18:38) +2,8°C. Později jsem doplním nižší večerní hodnotu.

Jinak prodávám svou stanici, je to jenom "póvl" Garni http://www.meteoshop.cz/meteostanice-ga ... p-182.html ... stará 10 měsíců, všechno valí v pohodě, původní cena 2.100,-. Mám to na aukru (aukce od 1.100,- nebo ihned k odběru za 1.400,-), ale když se obchod nepovede, klidně Vám to někomu pošlu třeba jako stanici na chatu :D za já nevím mezi kolegama 1.200,-.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj včera mlha, postupně nízká oblačnost která se odpoledne rozpustila až na jasno, večer o5 hustá mlha a postupně i mrholení. Tmax 8,7°C Tmin 2,2°C vítr prom. do 2 m/s srážky Obrázek 0,5 mm

Aktuálně 19:20 zataženo, kouřmo Obrázek ObrázekObrázek 4,5°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Tak z teplého proudění už není nic,díky inverzi je už chladno skoro jako v zimě.Ráno slabě pod nulou,večer k nule...a tak se docela těším na změnu-oteplení,navíc příští týden bude počasově jistě velice zajímavý,i když zajímavější by to bylo někdy v červenci,no máme podzim.Severovýchod Moravy se může těšit na vysoké teploty,i když zde není tato situace moc populární,ale ještě se to může změnit,v tom je to počasí zajímavé.
dobrmanek:brácha je se současným počasím i s výhledem teplejšího počasí určitě spokojený.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Flames: Ani nevíš jak :). Citrusy venku snášejí ranní mrazíky zatím bez poškození. Ještě musíme natáhnout druhou vrstvu folie, vynosit veškeré zbylé desky a fošny a udělat nějaké regály a citrusy se budou konečně stěhovat do "tepla".

Dnes se střídalo slunečné počasí s nízkou oblačností, bylo to tak 50:50. Teplota vystoupila až na 10,8 °C.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Po dlouhé době se ozývám :) - byl jsem nemocný a zároveň doma na "mateřské" (2 malé děti...) a čas na psaní nebyl.

Ale nic zvláštního se nedělo. Zatím nemám ani jeden den s mrazem (dnes +1°C), ale mimo město (letiště) bylo mrazových dnů asi 5. Často byla inverze a hnusný vzduch jako teď ráno. A srážek za říjen mám stále dost pod 20 mm :( .

Ale tento týden bude konečně zajímavé počasí - dokonce to v některých modelech vypadá na čtvrteční bouřky na východě ČR, ale moc tomu nevěřím, spíš to bude jižně od ČR a možná i na Slovensku.
Na krajním západě může být sněhová kalamita (dnešní model GFS to ale nepotvrzuje) a naopak ve Slezsku může být až +20°C a minimum srážek.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Včerejší dopoledne bylo mlhavé, s teplotním minimem kolem +3°C. Využil jsem stávajícího sucha a zryl celou zahradu, asi 40 m2. Dneska mám záda jak prkno :evil: . Kolem oběda se proklubalo Slunce, takže Tmax se dostala na +8,4°C (Slunce jen prosvítalo mraky, nevyjasnilo se úplně). O mlhu se úspěšně staral soused, kterému už 30 hodin doutná na hromadě mokré listí.
Největší chladno bylo večer, kdy kolem 22:00 klesla teplota na denní Tmin, a to +0,6°C. Od té doby se před frontou neustále otepluje, v 7:00 bylo +4,8°C.
Aktuálně v 7:20 je +5,0°C, tlak 1014 hPa a rychle klesá. Zataženo St, dohlednost při zemi 1500m, spodní hranice oblačnosti v 600m. Zatím beze srážek, vítr J do 2 m/s.
Čelo fronty je od nás cca 50 km na západ.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od Tom »

O víkendu většinou zataženo.Dnes ráno je zataženo nízká oblačnost. bezvětří vlhkost 94% tlak 1013 hpa.Nejchladnější ráno v říjnu těsně nad 0C bylo 24.10. a to +0.1C naopak nejvyšší max. v říjnu 10.10. a to +20C sobota-t. min. +3.5C t.max.+8.7C
neděle- t.min. +1.5C t.max. +9.7C
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - říjen 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
včera pěkně, polojasno k 10 °C, dneska konečně 1. mráz, toto ale trvalo. Sice jen slabý -0,8 °C ale přece. Momentálně je polojasno a pěkně. Teplota rychle roste a vypadá to na podařený dovolenkový den ;-) Mraků od západu se tu moc nebojím, ty do večera určitě nepřijdou.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“