Aktuální počasí v ČR - září 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Tak zde v Lokti nám doznívá bouřka,která se nijak z těch letošních nevymykala,takže slabá(nejsilnější blesková aktivita,tak 3-5 blesků za min a chvilkový silný déšť-viz foto na http://www.smart-web.cz/karel FOTO-POČASÍ,ve kterém napršelo 0,5mm).Dnešní Tmin +8,2st.,teplota stihla vylézt na +15,7st.,nyní už je opět pouze +14,1st.Tlak 1018,2hPa a vlhkost 76%.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR-září 2008

Příspěvek od storm_ice »

u nás je aktuálně 10:50 oblačno ℔ T 21,7°C▲vítr S 2 m/stlak 1017,0 hPa►vlhkost 52%

na západě je již vidět významější oblačnost Cs, As, Ac jinak převládají Ci, Cc
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
brad182
Příspěvky: 138
Registrován: 19 led 2007, 18:37
Bydliště: Lažánky v Moravském krasu, 355 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od brad182 »

U nas po nekolika dnech opet letni den, teploty v rozmezi 6,3 - 25,6°C. Cely den polojasno az oblacno, beze srazek.
Aktualne je polojasno a 15,8°C.
Zdravim z Moravskeho krasu.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tady na JV celý den polojasno, přes den celkem větrno až kolem 8 m/s ale teplo. Ráno 13,3 °C, přes den pěkných letních 26,4 °C. Momentálně to vypadá na zataženo, ale déšť nečekám.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Stále není moc o čem psát. Dnes bylo na rozdíl od Čech slunečno, teplo a mírně větrno.

Tmax dnes letních +25°C.
Tmin ráno +9°C, v neděli ráno +7°C.

Za posledních 17 dní spadl 1 mm srážek... :shock: :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od Tom »

Dnes je slunečno bezvětří t.min. ráno +13.3C t max .včera +25.1C
Aktuální hodnoty: t.+15.1C vlhkost 82% tlak 1017.3hpa Uvi 1.4 vítr V-SV 0.3 m/s
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj tak včera po slunečném ránu postupně až zataženo, přechhodně slabý déšť, ale sotva bylo vlhko Tmax 22,5°C Tmin 11,4°C vítr Z do 5 m/s

srážkově je je to dost bída za srpen sotva 75% normálu :roll: dnes zatím velká oblačnost a teplo minima 15°C
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Září začalo ve velkém stylu a pěkné počasí trvá...kam se hrabe červenec.Teploty už sice nedosahují letních hodnot,ale jsou nadprůměrné pro toto období.Co není může být a o víkendu hlavně na východě bude pěkně parno.Docela jsem zvědav na příští týden ve středomoří kam mířím a slibované pekelné teploty pro tuto oblast.Kdybych se delší dobu neozval zde na fóru,tak jsem emigroval do teplých krajin :)
Překvapila uplynulá noc ,která byla s velkou oblačností a vysokým maximem nad +10 st,na rozdíl od předchozích nocí.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
tak první den školního roku byl u nás ve znamení velké oblačnosti, přes poledne s deštěm, objevilo se i pár blesků a hromů. Napršelo ovšem jen 3 mm (Klatovy 6). Pak ještě něco spadlo v noci (0,5mm), ale dnes byl již slunečný a teplý den s Tmin 13,2 a Tmax 25.6.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tak já do teplých krajin nemusím, máme tu teplo až až, Tmax kulatých 28 °C a slunce přes den pražilo až nepříjemně, měl jsem dnes pracovní dovolenou a motal jsem se dost venku, tak jsem si užil svoje. Ráno pak bylo 13,5 °C, takže takové příjemné léto :) . Tlak nám přes poledne klesl asi o 6 hPa, na 1011,7 hPa a momentálně je stabilní. Vítr JV přes den až 5 m/s, momentálně klidno 20,5 °C.
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od CtiborV »

Tak jsem se dival na nejnovejsi predpovedi a vypada to ze dalsi "studena fronta" ktera ma vecer ovlivnovat cechy , k nam na moravu zase vubec nedorazi. Aladin nam hlasi cistych 0 mm, to same windguru. Zatimco v cechach je jedna fronta za druhou a obcasne deste. Tady uz 3 tydny trva suche a parne leto. Dnesni minimum 15,5 Cje na dnesni leto docela nadprumer, ze by zacalo leto?...
Vyhled na dalsi dny nic pozitivniho neprinasi, vypada to ze sucho potrva minimalne dalsi tyden...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Sucho je tady opět kritické a výhledy jsou zatím opravdu stále lepší pro Čechy než zbytek ČR - nezbývá než doufat, že se modely seknou... :(

Předpověď sumy srážek na nejbližší týden dle GFS: http://www.wetterzentrale.de/pics/Rmgfs144sum.html

Včera i dnes je stále slunečno, ale tráva už je opět šedá, žlutá, jen ne zelená a totálně se tu práší.

Tmax včera +26°C
Tmin dnes +14°C
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Nebyl jsem zde dlouho, dovolena a opetovna pracovni cesta, tentokrat jsem ve Stockholmu...
Dovolenou jsme meli v Ceskem raji, bydleli jsme cca 10 km od Turnova, pocasi bylo presne takove, jak popisuje kolega z Turnova :) Prijemne, zadne vetsi horko, jenom chvilemi dusno, posledni prazdninovy tyden.

V Orlove za tu dobu tam bylo podobne, akorat beze srazek, ty prisly az v patek 29, asi 3 mm, vice ne, nedele 31.8 prinesla chladne rano s minimy na 7 stupnich, ted jak sleduji pocasi, jsem i rad, ze jsem tady na severu, nebot bude v Orlove nejblizsi dny vylozene horko a polojasno, teplo je uz i ted, teplota prelezla 23. Nejsou na konci tydne vylouceny teplotni rekordy.
Tady ve Stockholmu je zatazeno, trochu slabe prsi, vetrno a pomerne teplo, v noci okolo 13,dnes diky zatazene obloze i vice, pres den v zavislosti od oblacnosti - od 16 do 20, coz je zde dost. V nedeli se to zrejme zlomi a rezlo prevezme skandinavska vyse :) coz by mohlo byt ok i pro nas v Orlove, kdy by se po nedeli mohlo konecne ochladit a trochu zaprset. Zacina tam sucho a pri stavajicim JZ expresu neda se ocekavat zadnou zmenu, prave az pri zmene cirkulace.

Zatim se mejte vsichni tady hezky
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od Petr »

Adi píše:Nebyl jsem zde dlouho, dovolena a opetovna pracovni cesta, tentokrat jsem ve Stockholmu...
Dovolenou jsme meli v Ceskem raji, bydleli jsme cca 10 km od Turnova, pocasi bylo presne takove, jak popisuje kolega z Turnova :) Prijemne, zadne vetsi horko, jenom chvilemi dusno, posledni prazdninovy tyden.
Tak kolega z Turnova v posledních týdnech nepřispíval, ale bude se to snažit teď po všech akcích vylepšit. :) Poslední srpnový týden byl aspoň co se týče teplot přijemný, pouze 25.8. velmi chladné ráno Tmin 6,6°C. Jinak po zbývající dny noci ještě celkem teplé (od 12 do 15°C), pouze v neděli 31.8. Tmin na +8°C. Denní maxima už většinou nedosahovaly letních hodnot. Září nám začalo jako jinde nadprůměrnými teplotami.V pondělí Tmax +23,8°C, včera po delší době letní den Tmax +25,0°C. Dnes v pořadí druhý letní den tento měsíc, protože už teď ve 14:05 je teplota vysoko nad hranicí +25°C - aktuálně +26,8°C. Hezký den.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - září 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Dnes zatím pěkné letní polojasné počasí.Tmin +10,7st. a Tmax zatím +25,6st.Aktuálně ve 14.20 je polojasno,teplota +25,5st.,tlak klesl na 1008,9hPa a vlhkost 58%.Věčer by mohli sem na západ přijít nějaké srážky,tak jsem zvědavý.Pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“