Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od meteostrankykojetice »

Tak dnes jsme tu měli 2 bouřky, celkem napršelo 16,3 mm, při 2. bouřce se viditelnost zhoršila až na 500m, nejbližší blesky okolo 1,5 km, teplota z 30 °C na 20 °C, vlhkost z dusných 46% na osvěžujících 84 %, u té 1. bouřky přišla parádní velká hůlava :D , nárazy okolo 15 - 20 m/s, stanice naměřila pouze něco přes 12 m/s, no prostě to netrefila. Momentálně je na poli opar, ráno by mohla být pěkná mlha, no uvidm :) .
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od CtiborV »

Zdravim, prave zde presla asi nejsilnejsi boure od Emmy. Byl to podobny typ boure : vitr urcite pres 100km/h, obrovsky elektricka aktivita mezi mraky, prutr mracen asi 10 minut, trochu kroupy a po 10 minutach uz jen slabe prsi. Prichazela ve stylu vzdaleneho buraceni, ktere se zacalo rychle priblizovat. Mame rozhazeny zahradni nabytek po cele zahrade.
Teplota spadla z 27 na 21 a tlak zacal stoupat..
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím 16,2 - 31,6 °C, to je dnešní rozpětí teplot, momentálně se tu prohání zbytek bouřky z Čech, prakticky se neblýská ale celkem pofukuje a slabě prší. Když se mrknete na detekci blesků, tak všude souvislý pás ale nad jihem jakási proluka, to je tu snad pokaždé, nechci vypadat jako kverulant ale opravdu pokaždé :wink: Tlak letí prudce vzhůru (zhruba 4,5 hPa/h), aktuální teplota 26 °C a ta jde zase rychle dolů. Srážky zatím neměřitelné.
Karel Marciniszyn
Příspěvky: 25
Registrován: 01 bře 2008, 16:11
Meteostanice: WS2300
Bydliště: Břeclav, 155 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Karel Marciniszyn »

fractal píše:Zdravím 16,2 - 31,6 °C, to je dnešní rozpětí teplot, momentálně se tu prohání zbytek bouřky z Čech, prakticky se neblýská ale celkem pofukuje a slabě prší. Když se mrknete na detekci blesků, tak všude souvislý pás ale nad jihem jakási proluka, to je tu snad pokaždé, nechci vypadat jako kverulant ale opravdu pokaždé :wink: Tlak letí prudce vzhůru (zhruba 4,5 hPa/h), aktuální teplota 26 °C a ta jde zase rychle dolů. Srážky zatím neměřitelné.
vystizeno zcela presne...uz prestavam verit ze v tom ma prsty Palava nebo Nove Mlyny ci cokoli jineho..todle je proste bozi zasah a tady to muzem prejmenovat na suchy rozek...
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od supercela »

Ahojte!
Pár fotek z okolí Chebu na http://supercela.rajce.idnes.cz/bourka_25.6.2008/
Jinak jsem to čekal mnohem horší. 8 mm deště a vítr ani ne 50 km/h. Ochlazení o více než 10C, blesky taky nic moc. Mám pocit, že se to rozjelo až za námi.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím, bouřkový pás se přehnal přes Klatovy asi v 18:30 s výraznými projevy: vichr, liják, četné blesky a kroupy dobře 1 cm velké. V mém bydlišti 5 km západně však srážkoměr zaznamenal jen 2 mm. Už jsme v červnu měli 12 dní se srážkami, z toho 6 dní s bouřkou, ale zatím nebyl vyšší denní srážkový úhrn než 7 mm.
Ráno jsme měli také mlhu, ale nesouvislou, Tmin 14,9.
Tmax vysoká 31,1; aktuálně v 22:15 18,9.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od CtiborV »

Boure je ze nami a musim priznat ze mela docela podivny prubeh, podle meteosatu to i vypada ze se otacela kolem sve osy. Je fakt ze vitr po vichrici na chvili utichl, pak se ale zase rozfoukalo, a na konci toho velkeho mraku byl snad nejvetsi, a jako by ze vsech stran. Mrknete na aktualni situaci smeru vetru http://www.chmi.cz/meteo/opss/pocasi/po ... g&graf=ano .

Blesky se objevovali jeste dlouho po prechodu, tak jeden za 5 minut s velice silnym hrmenim. Zajimave..
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Tady byla bouřka pěkná :) , ale ne mimořádná. Pěkná a temná húlava, krátký prudký déšť a poté déšť jen mírný dal 10 mm vody a vítr na letišti měl náraz 21 m/s. Moc hezké byly blesky hlavně CC, které byly na obloze dlouho po přechodu čela bouřky.

Video húlavy (bohužel mám okna na východ): http://www.medialine.cz/~gerykovi/bourka.AVI
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Petr »

Tak zde asi podobně jako u gerykm. Bouřek prošlo několik, nejvýznamější byla asi ta první kolem 16h, která ovšem prošla spíše jen severovýchodní části města. V bouřce se objevily i menší kroupy a nárazový vítr a srážky byly dost rozdílné. Asi za hodinu se přihnala druhá bouřka (opět silný déšť, vítr, blesky většinou ve větší vzdálenosti). Po tříhodinové dešti s bouřkou to nakonec ve 20:55 zakončila nádherná duha a opět přechodně silnější vítr.
Tmax dnes +29,3°C, Tmin 14,2°C. Srážky: 22mm. Hezký večer.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

U nás také přešla bouřka a to po 20 hodiněJak bylo psáno níže bouřka začala před námi slábnout takže se neprojevila tak dramaticky jak jinde.Když to jde od Z hodně často se to za Vysočinou potrhá a nad námi už nic moc a párkrát se stalo že za námi zas bouřka nebo srážky narůstaly tak nevím čím to je.Docela rychle se zatáhlo,vítr zesílil.napršelo 6.1 mm přechod trval tak 40 minut(nejsilnější projevy tak 15 min),ale blesková aktivita ještě kolem půlnoci,bouřka byla o něco slabší než včera -dnes řádila jinde,ale také pěkná. Co mě ale na této bouřce zaujalo byla silná blesková aktivita,ale neslyšel jsem snad jediné hřmění .Špunty v uších jsem tedy neměl tak nevím.Jinak dnes je vymeteno teplota +20.C a rosný bod 20.7C vítr JZ 0.2 m/s tlak 1017.9 hpa vlhkost 100%
Naposledy upravil(a) Tom dne 26 čer 2008, 08:39, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Zdravím z Vítkovska. Kolem 20:45 jsem sednul do auta a mířil si to na své pozorovací stanoviště. Když jsem konečně zaparkoval, tak jsem v dáli na západě viděl přibližující se blýskavici. Na čele byl poměrně mohutný shelf cloud (videa a fotky přidám odpoledne), který se pěkně vykresloval. Kolem 21:15 dorazila bouřka nad Větřkovice. Na čele silný downburst a asi po půl minutě bíla stěna. Protože jsem již byl na cestě domů, tak jsem musel zastavit a přesto, že jsem měl stěrače zapnuté na plné obrátky, tak jsem nic neviděl. Přívalový déšť trval asi 4 min a za tuto dobu spadlo okolo 9 mm deště, poté již jen déšť slabší intenzity. Celkem za včerejšek 12 mm. Kroupy jsem nezaznamenal. Vítr byl jen na čele a poté téměř ustal, ale kolem 21:30 přišly silné poryvy s nárazy do 20 m/s. Intenzita blesků bylo co cca 10 sekund, ale jednalo se z 99% o blesky CC, Cg jsem žádný nezahlédl. Škody na lesních porostech na Vítkosku jsou roztroušené, jedná se o jednotlivé stromy. Vyjímku tvoří úsek mezi obcí Nové Těchanovice a Zálužnou. v tomto úseku pás vyvrácených stromů v šiřce cca 100 m a v délce odhaduji na 400 m. Všechny stromu jsou vyvráceny jedním směrem. To jsou asi největší škody, které jsem zatím zjistil. Mimochodem, jak postupovala bouřka tak vypínala elektřina v jedné dědině po druhé a to byl taky důvod proč jsem nemohl psát. Proud vypadával ještě kolem 5:00 dnes ráno. Ve Vítkově včera večer hasiči spustily sirény a byla vidět načervenalá záře z toho směru, nevím o co se jednalo. Kdybych měl tuto bouřku někam zařadit, tak byla letos asi nejsilnější, ale proti těm loňským nesahá ani po kolena
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Tak máme asi po největší bouřkové "akci" letos - ale kdo ví. I když v Přerově jsem zažil podstatně silnější bouřky.

Včerejší max. náraz větru při bouřce 21 m/s, úhrn srážek 10 mm.

Tmax včera +29°C
Tmin dnes +16°C

Dnes v JV polovině ČR se asi ještě dočkáme přeháněk a možná i bouřek, ale včerejšek to nebude... :D
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

Dnes máme aktuálně zataženo něco se blíží od JZ zatím beze srážek teplota +26C
Naposledy upravil(a) Tom dne 26 čer 2008, 16:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Yves »

Zdravím Vás, přináším report i já. Během včerejška jsem neměl možnost sledovat radar, protože jsem byl na akci v malém kempu u obce Březník (http://www.mapy.cz/#x=137122816@y=132746752@z=12@mm=TP). Na místo jsem dorazil v 18:30 a už jsem se mračil, jaké velké velmi vzdálené talíře vidím na SZ obzoru. Dokonce jsem se tam srazil taky s jakýmsi meteoamatérem. No valilo se to velkou rychlostí, těsně po 20. hodině už se hnala húlava a z Třebíče přicházely zprávy o vichřici, silné bouři a lijáku. 20:30 to bylo u nás v Březníku. Vichřice velmi slušná, sjeli jsme pryč z lesa do obce, kde jsme stáli s autem po dobu přívalového deště (trval asi 8 minut). Blesky lítaly kolem nás, ale nebyla to žádná převratná frekvence. Rozhodli jsme se jet domů, po cestě jen nějaké větve, nic horšího. Bouřka přešla rychle. V Třebíči už bylo hezky a pomalu se setmělo. No, rozhodli jsme se jet zpátky :D :D . Cestou nás doprovázela moc pěkná blýskavice na J a JV obzoru. V noci bylo docela teplo. Nějaké fotky nižší kvality jsou na webu!
Jinak včera maximum kolem 27°C, dneska zatím do 24°C. Před chvílí přešla slabá přeháňka.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - červen 2008

Příspěvek od Tom »

Tak dnes opět "bouřka" kolem 16:00, ale jen slabá zasáhla nás jen její severní část ze které napršelo slábých 0.9 mm více se projevovala na krajním jihu jihovýchodě.Jinak teplota je +24C
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“