Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Janek »

Že jste se o očekávání mimina ani nezmínil, gerykm?! :twisted: :D Samosebou velká gratulka; taky bych asi moc nestíhal vnímat oblohu. :P
Tak já myslím, že jsme na tom ještě hůř se srážkami než gerykm! Tady už nesprchlo určitě týden a nevypadá to na nějakou změnu. :? No aspoň budeme mít konečně teploty nad +20°C a k tomu provoněné jarní dny. O zeleni v Karviné se zmiňovat nemusím, pánové, že?! :D
Jinak vidím, že si zas někdo koleduje, zdravím do Třebíče. :lol: Aspoň žes napsal docela velké, na Z to vnímají jako týdenní průměr. :lol:
Jsem veselý, jelikož taťka dnes slavil 50 let, tvrďásek zaúčinkoval! :D
V Havířově prý dost lilo včera; u tety v paneláku to vzalo oteplení, co zrovna maníci dávali, a měla celá okna zamarasená, ale říkala, že na smývání toho bordelu upřímně se*e! :lol: :lol:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Janek Gerykm se o dítěti zmiňoval již dříve, jen jsi asi nedával dobrý pozor :)
Vegetace se u nás probouzí velmi pozvolna. Před třemi dny se objevily první květy na třešních. Naplno kvetou mirabelky, citrusy a asiminy ve skleníku :D (Flames bude jistě vědět), narcisy, královské lilie, objevují se první nesmělé květy pampelišek, blatouchy. Na bucích se konečně prodlužují pupeny, jedle raší. Na lískách, jabloních a břízách lístečky do 1 cm atd..
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
TomasBurt
Příspěvky: 76
Registrován: 06 led 2007, 18:23
Bydliště: Nejdek (Krušné hory) 584 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od TomasBurt »

Ahoj z Nejdku
Také gratuluji Gerykmovi k miminku.
Včera sprchlo i u nás na západě. Z jednoho kupovitého mraku (neodvažuji se nazývat jej kumulonimbem), který nad Nejdkem visel bez pohybu a taky se tu rozpadl, vypadávaly asi půl hodiny poměrně velké kapky, občas spadla i kroupa (max 0,3 cm) - to vše se slabou intenzitou, takže celkový úhrn dosáhl jen 0,6 mm.
Díval jsem se do srážkových řad několika krušnohorských stanic a všimnul jsem si, že pokud se vyskytnul vlhký duben (záleží na konkrétní stanici, ale zhruba asi tak > 140 mm), byl celý rok ve většině případů srážkově nadprůměrný, jen výjimečně byl pouze průměrný. Vyskytne-li se ovšem suchý duben, neznamená to, že bude suchý rok. V Krušných horách už se od začátku měsíce nastřádalo zhruba 120 mm, do konce měsíce snad ještě 20 mm naprší, tak snad ten letošní rok nebude první výjimkou. Tomu, že tento rok nebude suchý nasvědčuje i celkové přibývání srážek v západních Čechách. Podívejte se sami:

Rok......... ČR......... Karlovarský kraj
1998....... 106 %...... 128 %
1999....... 92 %....... 104 %
2000....... 102 %...... 112 %
2001....... 120 %...... 118 %
2002....... 129 %...... 143 %
2003....... 77 %........ 77 %
2004....... 101 %...... 127 %
2005....... 109 %...... 118 %
2006....... 105 %...... 115 %
2007....... 112 %...... 143 %
----------------------------------
Prům....... 105%...... 119 %
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od storm_ice »

hujec včera převážně oblačno až polojasno, kolem poledne pár kapek z jednotlivých Cu con. Večer se dál vyjasňovalo - oblačnost stejna jako na Z téměř bez pohybu (to bylo snad prvně co jsem viděl stát větrníky - sem tam se lehce pootočily) Tmin 7,3°C Tmax 18,3°C vítr prom. do 4 m/s

Aktuálně 13:35 skoro jasno ℔ T 17,8°C▲vítr V 1 m/stlak 1024,5 hPa▼vlhkost 50%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Předvčerejškem vskutku bouřka, která ovšem šla bokem, byť se zdálo, že to lízne i nás. Spadlo pět kapek, pak se ochladilo, vzduch se vyčistil. Nejvíce pršelo v Šenově a na Šumbarku v Havířově, Bartovice taky. Mrak byl "živen" Novou Hutí, alias Mittalem, šel od SZ k JV až J.
Včera zase polojasno, dnes dokonce skoro jasno. Teploty jsou příjemné, bez horka, max. 17 až 18 dneska, včera asi o stupeň méně. Ráno 3-4, ovšem v 8 hodin již 8. Večer 10. Slabý až mírný vítr severních směrů.
Sucho je tedy už pomalu znát. Patrně ještě méně srážek, než na střední Moravě.
Mimochodem přidávám se ke gratulantům. Geryku mnoho dobrého od Boha i lidí a především pevné nervy :-)

Zatím ze slunečné Orlové
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Po chladném ránu se zmrzlou rosou a jíním s teplotou rovná 0 st.byl dnešek zatím nejteplejším jarním dnem.Teplota vylezla k +17 st a pěkně to pražilo.Skoro zima byla v údolí kolem řeky Úpy kde se valí ledová voda z tajících sněhových spoust na hřebenech.Pokud podrobně porovnám situaci ve vegetaci je to takřka stejné jako ve Větřkovicích,včetně těch asi do 1 cm lístků na břízách.Dnes také vykvetlo větší množství ovocných stromů tak o zavonělo...
Potěšilo mne dnes při cyklovýletu do Ratibořic a Babičina údolí,kolik lidí dnes vytáhlo kola a nebo šlo pěšky v krásném jarním dni...byly jich stovky a na samotném - snad posvátném místně kamenného pomníku babičky s dětmi byla tlačenice.Zase to s námi tak špatné nebude.Cestou samotným údolím byla radost vidět jak tady kraluje nedotčená příroda a klid,sem tam s chaloupkou na samotě...snad to tak i zůstane.Nakonec vše tak pozitvní zase nebylo.I přes spousty křížků po nehodách v okolí cest lítali někteří šílení motorkáři po silnicích snad více než 150 km rychlostí.Vždy si vzpomenu proč se jim říká DDO.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od fractal »

TomasBurt: Díky za zajímavá data. Doufám, že tento rok bude vlhčí.
Flames: Jé tam jsem byl minulý rok na dovolené na kolech a na "babiččin" kraj i ratibořický zámek moc rád vzpomínám. Před zámkem měli super zmrzlinu 8)

Dnešní ráno chladné 4,9 °C, denní maximum 21,9 °C, ale na slunci už bylo nepříjemně. Opravoval jsem odpoledne balkon, je na západě a zepředu je tam takové plexisklo, jako na autobusových zastávkách, a jak se to tam na mě odráželo, tak ze mě teklo jak z vodníka, a to jsem tam byl jen v kraťasech. Celý den jasno jen občas s mini kumuly. V azimutu 265 ° (v tuto dobu cca od 17: 30) mi na severní stranu domu svítí slunce, a tak je asi hodina měření zkreslená (pak slunce zapadne za dům) a vyskočilo mi i falešné maximum 22,2 °C. A to mám na čidle s radiačním krytem kovovou odraznou fólii.

Pěkný večer.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.I zde krásný jarní den s velikou teplotní amplitudou.Tmin -0,2st. a Tmax +19,9st. a k tomu skoro jasná až polojasná obloha.Aktuálně ve 22.45 je skoro jasno,teplota +9,1st.,tlak 1018,1st a vlhkost 69%.Pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj včera převažovalo skoro jasno, ráno přízemní mlha. Po cestě z Loun do TP byla mlha asi o výšce 10-15 m ovšem s dohledností občas pod 100 m a občas přecházela do stratu, mno zajímavá podívaná, škoda že nebyl foťák. Tmax 18,9°C Tmin 3,9°C, ráno jíní. Vítr V-Jv 1-7 m/s, v nárazech až 8 m/s aktuálně oblačno (Ci Cs)
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Dnes opět nádherně.Jasno až polojasno s Tmin +3,7st. a Tmax +22,2st.Aktuálně ve 20.40 je polojasno,teplota +15,9st.,tlak 1006,2hPa a vlhkost 56%.Pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím, tak hlásím podobné hodnoty 4,2 - 22,4 °C. Jasno, krásně. Vzduch voní jarem a všemožnou květenou. Tlak 1009,5 hPa, rosný bod jen 1,4 °C, aby nemrzlo!
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
brad182
Příspěvky: 138
Registrován: 19 led 2007, 18:37
Bydliště: Lažánky v Moravském krasu, 355 m.n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od brad182 »

Take ja se pripojuji ke gratulantum gerykmovi.
Pocasi je tady krasne jarni, ale po ranu dost casto s prizemnimi mraziky, minima ve 2m se pohybuji jen tesne nad nulou - vcera 0,0°C, dneska 0,5°C, ale maxima jdou pres 20 - 20,6°C resp. 21,0°C, takze denni amplituda teploty je opravdu velka. V sobotu nas jeste lizla bourka, ale naprselo jenom 0,5mm.
Aktualne je skoro jasno a 7,8°C.
Zdravim z Moravskeho krasu.
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Petr »

Zdravím z Turnova. Na začátek gratulace pro gerykm.

Teď ke krátkému shrnutí počasí. V sobotu oblačno, kolem poledne i skoro zataženo se slabou přeháňkou, Tmax +16,1°C. K večeru se oblačnost rozpustila a tak v sobotu večer už převládalo skoro jasno. Neděle slunečná, jasno až polojasno (Cu) s Tmax +18,6°C a Tmin +3,8°C. Dnes stejné počasí, v druhé polovině odpoledne slabé pásy cirrovité oblačnosti. Tmax se letos poprvé vyšplhala nad +20°C. 28. duben nakonec s Tmax +20,5°C. Vítr včera i dnes z J, nebo JV.
Hezký večer.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dnes celý den jasno, demoverze léta :lol: Tmin +1,2°C, Tmax +22,7°C. V 15:00 +19,9°C, tlak 1012 hPa a mírný pokles. Teplo vcelku i večer, ještě ve 22:00 +9,4°C. Uvidíme co předvede zítřejší fronta. Brambory zasazeny, švestka kvete.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím, tak dnes zatím nejteplejší den s Tmax 22,3. Rozkvétají jabloně, pampelišky jedou naplno (vrcholí žluté stádium), na Jezerní hoře roztál sníh.
Venku je i večer velmi teplo: 14,6 ve 23 hod, začíná foukat, fronta je už blízko. Jsem zvědav, kolik nám nakape, zda to nebude přeskok jako posledně.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“