Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Já si užíval :twisted:

Severní cela – elektricky aktivnější, intenzita blesků cca po půl minutě, byla zpočátku mohutnější a postupovala na jihovýchod. Po příchodu nad Větřkovské údolí se pozvolna rozpadala, elektrická aktivita skončila po půl šesté. Srážky zasáhly pouze okrajově. Celkově neměřitelné

Východní cela – vznikla o něco později, nezávisle na severní cele, ale kolem 17:45 se začaly propojovat přímo nad Větřkovicemi. Tato cela vznikla blíže Větřkovicím, zdálo se jako by postupovala na jih, ale poté se stočila a směřovala přímo na nás. Srážky přišly ve třech vlnách, přičemž na čele těchto vln byly nárazy větru do 15 m/s. Elektricky byla o něco slabší. Intenzita blesků byla cca jedna minuta. Elektrická aktivita skončila okolo šesté. Srážky 6 mm

Jižní cela – elektrická aktivita začala kolem půl sedmé a skončila před sedmou hodinou.

Západně od nás a na jih od severní cely rostl Cb, na něm se krátce vytvořil wall cloud, který se po cca 5 minutách rozpadl, tento Cb o něco později zanikl.

Srážky celkem zatím 7,1 mm
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 25 dub 2008, 20:05, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od CtiborV »

Tak pánové u nás ani kapka, celý den svítilo slunce, na západě se odpoeldne ukázaly nějaké mraky, ale zůstaly tam kde jsou. Jel jsem dnes od tchýně a uviděl jsem v dálce na východě krásnou kovadlinu vzdálené bouřky, a podle radaru tam skutečně byla. Nezapršelo u vás Dobrmánek? :D TMax 15,1 stupňů, TMin 3,2 ...
¨
Aha, zrovna jsi napsal, takže zapršelo, gratulace :D
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

U nás se stran počasí nedělo absolutně nic, ani kapka, ani viditelný Cb, ale bylo aspoň příjemně teplo. Zůstáváme stále na dubnovém úhrnu 29 mm, což je pořád výrazně podprůměr :( .

Tmin ráno +1,5°C
Tmax +18,5°C

Dnes po půlnoci se mi narodil druhý potomek (dcerka) a tak počasí bylo vedlejší... :D :D :D
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Ranní svítání přineslo do našeho údolí opět bílé střechy,teplotu -0,5 st.-tedy 13-tý mrazový den v dubnu a snad už poslední.Během rána se rychle zatáhlo a oteplilo.Slabé ranní srážky které byly ve Velkých Svatoňovicích se u nás nekonaly,za to odpoledne se slušně sešeřilo a poté pořádně sprchlo.Teplota spadla z odpoledního maxima +12,5 st k +8 st.Teď se začíná oblačnost protrhávat,srážky před chvílí ustaly a je +6 st....snad se v noci nevyjasní.
Zítra ještě asi moc pěkně nebude,ale neděle vypadá velice dobře.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od petrklíč »

Tak předem gratuluji Gerykm k narození miminka!
Dnes jsme měli zajímavější počasí, po osmé ráno chvíli pršelo na jakémsi frontálním pásu, odpoledne pak nás v chladném SZ proudění skropilo několik přeháněk. Celkem dobré trefy. Jednou i zahřmělo a prý byly i menší kroupy - v práci jsem neviděl nic. Tmin 7,3 Tmax 12,4 a 5,5 mm srážek.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Také nejprve gratulace k narození dcerky gerykmovi.Zde dnes oblačno až zataženo s přeháňkami ve kterých spadlo dohromady 6,7mm srážek.V jedné jsem zaznamenal i malé krupky a co mě nejvíc dnes překvapilo byla slabá bouřka v pět hodin ráno(na duben takhle po ránu také docela neobvyklé).Tmin +3,7st. a Tmax +9,4st.Aktuálně ve 22.30 je polojasno,teplota +5,1st.,tlak 1027,5hPa a vlhkost 75%.Pěkný zbytek dne.

http://www.smart-web.cz/karel
storm_ice
Příspěvky: 5580
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od storm_ice »

hujec taky gratulace gerykm, jinak včera zpočátku zataženo, ráno déšť, odpledne až oblačno Tmin 7,0°C Tmax 14,4°C
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Gerykm: Taky se přidám ke gratulantům. Řekl bych, že přibyl jeden nový pozorovatel :D

fotoalbum ze včerejška
http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/bourky_25_dubna_2008/
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Já, taťka a dva brigádnicí jsme byli v lese na pasece a otec jim ukazoval co mají sadit a já se byl podívat na to, co jsem v loni dělal. Jak vyrostly stromečky a pod. Tak jsem přišel k takové malé houštince, postavil jsem se ke smrčku, který byl asi tak 1,5 m vysoký a poměrně košatý, na šířku měl okolo 1 m. No a na druhé straně toho smrčku na mě čekalo nádherné překvapení. Nádherný divočák, krásně jsem si mohl prohlížet detaily, teda, jen kdybych na to měl v tu chvíli náladu. Tep mě vyskočil na 300 z místa, já zůstal stát jak opařený. Divočák už na nic nečekal a vystartoval, k mému štěstí na druhou stranu, než jsem stál. Já jsem nečekal o moc déle a vystartoval jsem taky, ale přesně opačně. To bych nevěřil, že umím tak rychle běžet. Možná bych trhnul i rekord na 100 m s překážkami. :D . To jsou zážitky ......

Dnešní tmin 4,4 °C, aktuální teplota 14,4 °C . Zdá se, že by mohla odpoledne přijít nějaká přeháňka.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Děkuji za gratulace :lol: .

Ale počasí mě opět a opět nepotěšilo - sice bylo nádherně slunečno, ale včera i dnes byly na Moravě a ve Slezsku místní bouřky a v okolí Přerova široko daleko ani jedna a navíc nespadla ani jedna kapka deště :( . Pás podprůměrných dubnových srážek se táhne od Kroměříže přes Přerov a ne a ne se to změnit. Nevím - asi jsme tu nebyli hodní...

Tmin ráno +5,5°C
Tmax příjemných +16,5°C
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
CtiborV
Příspěvky: 648
Registrován: 21 led 2008, 21:51
Meteostanice: Lacross WS 2350
Bydliště: Řídeč, okr. Olomouc, 300 m.n.m, střední morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od CtiborV »

GerykM, snad se dočkáš v příštím týdnu. My jsme tu měli kolem 14h bouřku s kroupama, některy i kolem 5mm, naštestí nás to vzalo jenom svým východním okrajem. Blesků jsem viděl dohromady tak 10.Pršelo tak 20 minut, ale moc toho nenapršelo, v bečce moc vody nepřibylo. TMax před bouřkou : 15,4 po bouřce bylo kolem 11 stupňů, TMin vysoké 9,3! Nechápu to...
Předpověd pánům meteorologům moc nevyšla, mělo z rána zapršet a pak protrhávání oblačnosti, a přitom to bylo dneska s bouřkama a s jakýmsi severojižním pásem nestability od masivu Kralického sněžníku,drahanské vrchoviny až po vysočinu...
Z Řídeče (300 m.n.m) u Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku . Aktuální data a statistiky : https://ctiborvenus.eu/pocasi
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Tom »

Dnes bylo polojasno/oblačno přechodně skoro zataženo(bouřka v dálce), k nám nedorazila spíše Brno.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od fractal »

To gerykm: Také moc blahoppřeju k potomkovi, ať je zdravá a meteorologicky zvídavá :wink:

Tady včera beze srážek, bouřky se nám vyhnuly. Dnes celý den jasno, skoro jasno, nejhůř polojasno. O bouřku jsem tento rok nezavadil. Tedy v Brně jsem slyšel jednou zahřmět ale tady v Podivíně ani ň. Jinak včera jsem si všiml, jaké jsou rozdíly v květeně mezi Brnem a námi, tady začínají kvést kaštany, některé "svícny" už jsou plně rozkvetlé, ale v Brně (Špilberk) nic, taky některé pampelišky už jsou bílé a vypouští "padáčky" ale v Brně jsou zatím jen žluté (zase na Špilberku). Jabloně už asi 5 dnů krásně kvetou, včetně šeříků.

No ale zpět k datům teplota 6,3 - 19.0 °C, tlak celkem stabilní a vysoký, momentálně 1028,3 hPa, vítr severnějšího směru většinou kolem 2 -3 m/s ale kolem 17 h nevím co se dělo ale asi půlhodinu trval nárazovitý vítr až 15 m/s ale pak se to zase uklidnilo.

A jak by řekla p. Míková: Pěkný jasný večer. :P
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Yves »

Zdarec lidičky, konečně je o čem psát. Včera padaly docela velké kroupy o velikosti až 1 cm. Totéž potvrdila kámoška ve Znojmě. Dnes se po nárustu kupovité oblačnosti, která se táhla v pásu od jihu k severu, vytvořily slušné přeháňky a registroval jsem bouřku. Zahlédl jsem jeden slušný CG blesk a slyšel asi 3 hromy. Padaly opět kroupy, ale menší, max asi tak 0,6 cm. Dnešní maximum 16°C.
Aktuálně (23:00) máme skoro jasno, tvoří se údolní mlha po dnešním dešti. Teplota +6,6°C . Hoj
Gerykmovi velká gratulace. :)
Naposledy upravil(a) Yves dne 27 dub 2008, 12:21, celkem upraveno 2 x.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - duben 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Nejdříve gratulace pro gerykm
Jaro nasadilo zdrující tempo a zeleně přibývá každým dnem,jak se sem žene z nižších poloh.Stačí se však otočit k severu,k horám kde je vše bez zeleni,pouze hnědé a asi od 1000 metrů začíná nějáký ten sníh.Uplynulá noc byla přechodně skoro jasná,už nemrzlo,což nebude platit pro zítřejší ráno.Odměnou nám bude krásný jarní den.Dnešní počasí bylo velice výrazně rozděleno severním prouděním,kdy západně od Trutnova v Krkonošské vleččce bylo od rána více oblačnosti,postupně se srážkami.Později sprchlo i v Trutnově,na východ od Trutnova to bylo téměř beze srážek,ale více na severovýchod úřadovala pořádná přeháňka,takže Broumov za odpolene hlásil 20 mm srážek v době,kdy už se to u nás čistilo.
Momentálně je jasno +3 st a ráno bude šedivák.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“