Obecné informace o WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Dobrý nápad.Dnes už nemám čas,ale pošlu je.
Milan

WS 3600

Příspěvek od Milan »

Poraďte prosím. Pokud je teplota nad 0 tak mi venkovní senzor hlásí teplotu OK. Dnes ráno bylo -7 C a já měl doma na dispaly -3,8 C. Mám snímač umistnený na domě přes original plast. držák cca 5 cm od zdi. Jak jej odizolovat od stěny domu ?Protože si myslím, že je to ovlivněno teplotou vyzařovanou domem. Slunce to není , snímač je ve stínu. Jinou možnost umístněný zatím nemám. Napadl mě alobal mezi stěnu a snímač.
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Th »

Mě teplotní senzor této meteostanice ukazuje většinou o 1-2°C víc než jiný bezdrátový teploměr, který mám. Ten má ovšem čidlo bez zakrytí, takže zejména večer, když se prudce ochlazuje, ukazuje klidně o 5°C míň. Až se pokles teploty zastaví, tak se teploty srovnají na ten rozdíl 1-2°C. Pri oteplování je to samozřejmě naopak. Prostě ten senzor u WS3600 má kvůli zakrytování větší setrvačnost.
Umístění senzoru na vytápěné budově není nejlepší řešení a nezachrání to žádná jednoduchá izolace, protoče ten dům vyzařuje teplo jako celek do vzdálenosti i několika metrů (záleží na celkové tepelné izolaci domu), takže nějaký alobal, byť třeba o rozměrech 1x1m toho moc nevyřeší. Spíš bych se porozhlédl po vhodnějším místě.
Všechno to jsou moje laické názory a možná se mýlím, ale asi na tom něco bude.
Radek

Příspěvek od Radek »

S tim vyzařováním budovy plně souhlasím, i když nějakých 60 cm odstupu od zdi to trošku zlepšílo. Víc je vidět na http://www.lphard.cz v sekci meteorologie v článku mini meteorologická budka a ve spoustě dalších na ostatních webech ve světě. Zastínění čidla a jeho dostatečný odstup od zdrojů tepla je poměrně často řešený problém. Nové čidlo (s vlhkoměrem) mám už s tepelnou izolací a nuceným oběhem vzduchu ventilátorem, tak jsem sám zvědavý jaký bude přínos. Během cca 14ti dnů to snad stihnu dát i na web, na zdi už od včerejška visí -:) .
Milan

WS 3600

Příspěvek od Milan »

Krásná ukázka české tvořivosti, ale venkovní čidlo k WS 3600 má přesně takový plastový kryt jak je uvedeno. Následující den už nebyl rozdíl teplot tak velký cca 1-2 stupně, což je i v toleranci, ale vždy je na WS víc teplo. Je možné aby čidlo mělo takovou tepelnou setrvačnost ?
Radek
Příspěvky: 1
Registrován: 24 lis 2005, 06:45
Bydliště: Vysokě Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek »

Díky za kompliment, nicméně o krytu na WS3600 vím, tentokrát jsem spíš měl na mysli ten držák. Těch 5 cm od zdi je opravdu málo a nepomůže ani štít mezi zdí a čidlem, je potřeba dosáhnout toho, aby se čidlo dostalo do zóny volněho obtékání vzduchem a nebylo v zóně "stojatého" vzduchu okolo zdi. Tepelné vyzařování zdi je jen jedna z rušících veličin.
Milan

WS 3600

Příspěvek od Milan »

SOS , prosím o radu. Propojoval jsem stanici s venkovním senzorem kabelem 4 konektory a šlape. Teď jsem se pokoušel propojit PC - stanice prodlužkou na dodaný origo kabel a nešlape. Zjistil jsem , že na PC-stanice je kabel 6 konektor. I zdířky ve stanici jsou tak. Co s tím ? Kde sehnat takový kabel s konektorama + 1x spojka, nebo se to dá nějak zbastlit ?
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600

Příspěvek od jirkapocatky »

Milan píše:SOS , prosím o radu. Propojoval jsem stanici s venkovním senzorem kabelem 4 konektory a šlape. Teď jsem se pokoušel propojit PC - stanice prodlužkou na dodaný origo kabel a nešlape. Zjistil jsem , že na PC-stanice je kabel 6 konektor. I zdířky ve stanici jsou tak. Co s tím ? Kde sehnat takový kabel s konektorama + 1x spojka, nebo se to dá nějak zbastlit ?
Ahoj nevím jestli ti dobře rozumím,ale otázka.Pokoušíš se prodloužit kabel od stanice do PC(COM port) ?Jestli ano,tak nevím o jakém "6 konektor "mluvíš?Já to prodlužoval pomocí spojky a obyč.telefoního kablíku se 4 žílami,ale pokud vím neměla by se překročit délka na víc jak 5 m(snese to i trochu víc podle zkušenosti) Jestli jde o nedorozumění z tvé strany a potřebuješ udělat nový-delší kabel s jedním koncem konektor jako k telefonu a na druhém COM-port pak mrkni sem http://www.meteorologie.unas.cz/forum/v ... c.php?t=73 .Třeba ti to bude něco platný. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Milan

WS 3600

Příspěvek od Milan »

Ano pokouším se prodloužit kabel PC-COM. Původní má 2 m. je to málo. Když kouknu na WS 3600 z boku , vidím spodní COM 6 konektorů, nad ním Termo-Hygro 4 konektory. JE fakt, že prodlužka měla původně 17 m 2+5+10 m. Nejelo to ani na 2+5m. Je vyzkoušeno , že to pojede i s 4 konektorem ???? vadí mu ta delka ??
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600

Příspěvek od jirkapocatky »

Milan píše:Ano pokouším se prodloužit kabel PC-COM. Původní má 2 m. je to málo. Když kouknu na WS 3600 z boku , vidím spodní COM 6 konektorů, nad ním Termo-Hygro 4 konektory. JE fakt, že prodlužka měla původně 17 m 2+5+10 m. Nejelo to ani na 2+5m. Je vyzkoušeno , že to pojede i s 4 konektorem ???? vadí mu ta delka ??
No víš já nemám doma WS3600 ale 2300,ale nechápu proč by se měly odlišovat v propojení s PC?Původní 2 m kabel nemá na konci telefonní 4 jazýčkový konektor?Má-li 6 ti,zkus jednoduše proměřit jsou-li všechny propojený? Jinak musíš počkat až se ti ozve někdo z majitelů 3600.Zlom vaz.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Milan

WS 3600

Příspěvek od Milan »

Ano původní kabel k PC má 6 konektorů. Zítra se pokusím zjistit víc a prodlužku proměřit jestli je dobrá. Tvá 2300 má 2x 4 konektor + napájení ? To snad není možné aby vadila délka 7 m se spojkou. K venkovnímu senzoru mám 20 m.Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Th »

Řešil jsem to samý. To prodlužku se 6-ti pinama + spojku mi dovezl známý z Prahy a strašně se divil, že u nás to nemůžu sehnat. Sháněl jsem to u chlápků s Telecomu i u lidí, co dělaj do počítačů, ale v okolí Dvora Králové jsem to nesehnal.
Když jsem to poprvé propojil, taky mě to nefachalo, protože všechny ty kablíky v prodlužce byly zrcadlově otočené (obráceně nacvaknutá koncovka). Naštěstí ta spojka jde rozebrat a drátky jsem přeházel.
Nemyslím si, že by měl být problém, jestli ten kabel má 3 nebo 7 metrů, takový ztráty tam zase nebudou.
Milan

WS 3600

Příspěvek od Milan »

Dobrá zpráva, dnes jsem zjištoval víc. Problem z kabelem sem asi vyřešil , nabídli mi v PC shopu misto 4 linky kabel na tahání sítí 10žil. A kolega u nás v práci mi udělá 6 pin konektory ze 4 přidáním levého a pravého prázdného z jiného konektoru. Myslíš, že mi to pojede na 17 m ? Jak to máš daleko Ty ? A pro jistotu myslíš, že by šla sehnat ještě jedna 6 pin prodlužka, kdyby mi to nevyšlo ? POkud mi dáš kontakt, kde jsi to sehnal, zajistím sám. Moc díky za odpověď.
mili14
Příspěvky: 20
Registrován: 10 čer 2005, 21:07
Bydliště: Brehy,okres Mlada Boleslav <BR> ws3600 + inspeed vortex + par cidel na dallas 1-wire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mili14 »

Zdar
nestalo by zato skusit stinenej
M.
Obrázek
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Th »

to Milan: Těch 17m nevím. Já to mám asi 6m. Kontakt žádnej nemám. Bylo přes známýho mýho známýho a ten to sehnal u jinýho známýho, víš jak to někdy chodí.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“