Obecné informace o WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

ws 3600

Příspěvek od dobrmanek »

dalo by se říct že přesně tak jak si to napsal tak to i je
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

ws 3600

Příspěvek od dobrmanek »

Moc dík radu, protože se zdá už funguje normálně, to zjistím až časem
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

ws 3600

Příspěvek od dobrmanek »

Ještě jednu připomínku k meteostanici WS 3600. Někde tady na webu jsem viděl debatu o ceně, že snad nejlevnější je kolem 8000 kč ale já ji koupil novu za 4500 kč i s DPH v normálním internetovém obchodě a se zárukou.
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: ws 3600

Příspěvek od airwavemagic »

dobrmanek píše:Ještě jednu připomínku k meteostanici WS 3600. Někde tady na webu jsem viděl debatu o ceně, že snad nejlevnější je kolem 8000 kč ale já ji koupil novu za 4500 kč i s DPH v normálním internetovém obchodě a se zárukou.
Můžeš mi dát odkaz na ten internet.obchod?
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

ws 3600

Příspěvek od dobrmanek »

Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

problém

Příspěvek od dobrmanek »

stanice se i po vynulování všech měření stále kouše. Po dotyku dislpleje se vypne a znovu najede pak funguje cca 1 minutu a další udaje již nezobrazi. Dnes v noci nefungovalavubec ani vnitřní teplota a vlhkost porstě žádné udaje. :cry:
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: problém

Příspěvek od jirkapocatky »

dobrmanek píše:stanice se i po vynulování všech měření stále kouše. Po dotyku dislpleje se vypne a znovu najede pak funguje cca 1 minutu a další udaje již nezobrazi. Dnes v noci nefungovalavubec ani vnitřní teplota a vlhkost porstě žádné udaje. :cry:
Nebude to tou cenou? :wink:
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

ws 3600

Příspěvek od dobrmanek »

Cena je sice nízká, ale když se podíváš na zahraniční prodejce tak najdeš tuto stanici i za 4000 kč. Samozřejmě musíš připočíst dovoz a další náklady, ale i tak by se cena měla pohybovat maximálně okolo 7000 kč ne
8000 -10000 kč takže si můžeš myslet kolik asi prodejci na této stanici vydělávají. Je ovšem otázka z jakého zdroje jsem to koupil já. Jinač tyto stanice výrábí firma La crosse technology, teda aspoň myslím. I když o tom někdy pochybuji.
Maple

Příspěvek od Maple »

Ahoj,
už týden mám WS3600, tak už mám dotaz :-)
Jak řešíte aby anemometr v zimě nezamrzal? Já k němu v sobotu přijel a byl úplně celý zabalený v ledu, když jsem ho z něj vysekal, tak vydržel asi půl hodiny a opět zamrzl, to samé dnes. Já tu stanici kupoval hlavně kvůli aktuálním hodnotám směru a rychlosti větru a ještě jsem se speciálně prodávajícího ptal, jestli to bude fungovat. Říkal, že ano, takže jsem předpokládal, že je to nějak vytápěné,...

PS: Víte proč je ta stanice za 4500,-? Píšou tam:"Stav: Vystavený kus", to je jasný, že to co měly rok ve výloze neprodaj za normální cenu.

A stanice se mi taky pořád sekala, pak jsem v tý místnosti, kde jí mám a byla tam skoro nula, zatopil na 10 stupňů a už běhá v pohodě.

Maple
http://www.scbournak.cz/pocasi
Maple

Příspěvek od Maple »

Tak už mám stanici měsíc a vystřízlivěl jsem z prvotního nadšení co všechno to umí. Mám jí neustále připojenou na PC, čidla připojená kabelem. To že zamrzá anemometr jsem se pokusil vyřešit nastříkáním olejem, ale pomohlo to asi na den. Víc mně ovšem trápí to, že stanice v nepravidelných intervalech "zamrzá", projeví se to tak, že posílá stále stejné hodnoty. Když na ní sáhnu, tak se rozsvítí vše co může a tím to skončí. Musím to odpojit z elektriky a zase zapojit. V průměru vydrží běžet 24 hodin. Nevíte co s tím? Stává se vám to také? Asi to budu reklamovat, ale chci vědět, jestli je to jen špatný kus a nebo je to normální a tudíž pro mně nevyhovující. Kdybych tu stanici měl doma, tak jde nějak řešit, problém je, že jí mám na horách a dostanu se k ní jen o víkendu a stejně to znamená půl hodiny autem tam a půl zpět.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ws 3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

dobrmanek píše:Cena je sice nízká, ale když se podíváš na zahraniční prodejce tak najdeš tuto stanici i za 4000 kč. Samozřejmě musíš připočíst dovoz a další náklady, ale i tak by se cena měla pohybovat maximálně okolo 7000 kč ne
8000 -10000 kč takže si můžeš myslet kolik asi prodejci na této stanici vydělávají. Je ovšem otázka z jakého zdroje jsem to koupil já. Jinač tyto stanice výrábí firma La crosse technology, teda aspoň myslím. I když o tom někdy pochybuji.
To jsou zase hloupé řeči o výdělcích. Jako dovozce, který operuje v České a Slovenské republice, kde je 15 mil. obyvatel mám jiné podmínky, než v Německu. Když nakoupím 500 kusů stanic, tak mám jinou cenu, než v Německu, kde jich koupí 5000. Jednak v přepočtu vůči platu tam a tady je samozřejmě rozdíl - kupní síla je nesrovnatelná a jednak počet potenciálních zákazníků je tím pádem taky nesrovnatelný. Nevezmu si na triko nákup nereálného množství, abych stanice prodával dest let. Škodovky jsou v zahraničí taky levnější. Je třeba se zamyslet nad souvislostmi a pak něco tvrdit. Každý má možnost nakoupit zboží, vydat prohlášení o shodě na základě provedených atestů, zaplatit clo, zaplatit elektroodpad, obaly a vytvořit návod. A pak se pokusit prodat. Srovnávat ceny je zavádějící a po šestnácti letech, kdy funguje konkurence je pustý nesmysl si myslet, že se dovozci mají jako ve vatě.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: ws 3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

dobrmanek píše:Cena je sice nízká, ale když se podíváš na zahraniční prodejce tak najdeš tuto stanici i za 4000 kč. Samozřejmě musíš připočíst dovoz a další náklady, ale i tak by se cena měla pohybovat maximálně okolo 7000 kč ne
8000 -10000 kč takže si můžeš myslet kolik asi prodejci na této stanici vydělávají. Je ovšem otázka z jakého zdroje jsem to koupil já. Jinač tyto stanice výrábí firma La crosse technology, teda aspoň myslím. I když o tom někdy pochybuji.
A ještě - vyrábí ji La Crosse, avšak to není samozřejmě evropská firma, jen se tak tváří, proto jsem psal o cle, poněvadž všechno, co je dovoz ze zemí mimo Evropu podléhá clu a obrovské kupě předpisů. Je to k zbláznění. Já dovoz dělám 11 let a můžete mi věřit, že to není sranda sledovt, co na nás zase EU ušije.
http://www.garni-meteo.cz
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

re:/La Crosse

Příspěvek od jirkapocatky »

Já bych si nebyl zcela jist,že tyhle stanice které se prodávají na našem trhu vyrábí La Crosse.Jsou to Evropské varianty(možná licence)ale nikoliv originál od La Crosse.Spíš německý výrobek a němcům to dělá nějaký rákosník. Tím nechci říct že to nemá podobný chyby.
Možná snad není tak precizní kvalita výstupního produktu když to jde na východní trhy.
Ještě k výše zmiňovanému problému zamrzání anemometru. Mě tedy zamrzl jen ojediněle avšak jakmile přišlo husté sněžení,jistota brzkého ucpání "turbínky" sněhem byla stoprocentní a klidně se opakovala několikrát za den. To je obrovská slabina tohoto provedení. Jinak to "blbnutí"stanice se mi jeví jako krajně nestandartní a okamžitě by šla na reklamaci.Otázkou je,že pokud stála 4000,asi se bude prodejce kroutit jako had,protože ta cena nevětří nic dobrého ve srovnání s ostatními prodejci.Jak se říká nejsem tak bohatej abych kupoval za tak podezřele nízkou cenu než je u tohoto modelu na našem trhu běžná.Ale tohle riziko je na každém z nás a s tím do tohoto podniku jde.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: re:/La Crosse

Příspěvek od Roman -dovozce »

jirkapocatky píše:Já bych si nebyl zcela jist,že tyhle stanice které se prodávají na našem trhu vyrábí La Crosse.Jsou to Evropské varianty(možná licence)ale nikoliv originál od La Crosse.Spíš německý výrobek a němcům to dělá nějaký rákosník. Tím nechci říct že to nemá podobný chyby.
Možná snad není tak precizní kvalita výstupního produktu když to jde na východní trhy.
Ještě k výše zmiňovanému problému zamrzání anemometru. Mě tedy zamrzl jen ojediněle avšak jakmile přišlo husté sněžení,jistota brzkého ucpání "turbínky" sněhem byla stoprocentní a klidně se opakovala několikrát za den. To je obrovská slabina tohoto provedení. Jinak to "blbnutí"stanice se mi jeví jako krajně nestandartní a okamžitě by šla na reklamaci.Otázkou je,že pokud stála 4000,asi se bude prodejce kroutit jako had,protože ta cena nevětří nic dobrého ve srovnání s ostatními prodejci.Jak se říká nejsem tak bohatej abych kupoval za tak podezřele nízkou cenu než je u tohoto modelu na našem trhu běžná.Ale tohle riziko je na každém z nás a s tím do tohoto podniku jde.
Jirka
Obchoduji s výrobci meteostanic a (když nebudu počítat výrobky jako např. Vaisala apod.) tak se v Evropě nevyrábí nic. Mimochodem La Crosse je asijská firma. Původně měli jiný název, ale pak to sjednotily. Evropské odnože jsou jen jejich prodejní místa. Fabrika je mimo Evropu. Kdyby se vyráběla např. WS 3600 včetně vývoje v Evropě, tak by nestála, co stojí, ale minimálně dvojnásobek.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: re:/La Crosse

Příspěvek od jirkapocatky »

Roman -dovozce píše:
jirkapocatky píše:Já bych si nebyl zcela jist,
...... a němcům to dělá nějaký rákosník. Tím nechci říct že to nemá podobný chyby.

Jirka
Obchoduji s výrobci meteostanic a (když nebudu počítat výrobky jako např. Vaisala apod.) tak se v Evropě nevyrábí nic. Mimochodem La Crosse je asijská firma. Původně měli jiný název, ale pak to sjednotily. Evropské odnože jsou jen jejich prodejní místa. Fabrika je mimo Evropu. Kdyby se vyráběla např. WS 3600 včetně vývoje v Evropě, tak by nestála, co stojí, ale minimálně dvojnásobek.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“