Obecné informace o WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Návštěvník

Re: re:/La Crosse

Příspěvek od Návštěvník »

jirkapocatky píše:Já bych si nebyl zcela jist,že tyhle stanice které se prodávají na našem trhu vyrábí La Crosse.Jsou to Evropské varianty(možná licence)ale nikoliv originál od La Crosse.Spíš německý výrobek a němcům to dělá nějaký rákosník. Tím nechci říct že to nemá podobný chyby.
Možná snad není tak precizní kvalita výstupního produktu když to jde na východní trhy.
Ještě k výše zmiňovanému problému zamrzání anemometru. Mě tedy zamrzl jen ojediněle avšak jakmile přišlo husté sněžení,jistota brzkého ucpání "turbínky" sněhem byla stoprocentní a klidně se opakovala několikrát za den. To je obrovská slabina tohoto provedení. Jinak to "blbnutí"stanice se mi jeví jako krajně nestandartní a okamžitě by šla na reklamaci.Otázkou je,že pokud stála 4000,asi se bude prodejce kroutit jako had,protože ta cena nevětří nic dobrého ve srovnání s ostatními prodejci.Jak se říká nejsem tak bohatej abych kupoval za tak podezřele nízkou cenu než je u tohoto modelu na našem trhu běžná.Ale tohle riziko je na každém z nás a s tím do tohoto podniku jde.
Jirka
Ještě takhle: není žádný originál, nebo neoriginál La Crosse, je to vytvořená značka, ale celá výroba je v Asii. Pro Čínu je celkem jedno, zda vyrábí pro Němce, Francouze, Čechy, nebo Poláky. Je to Evropa. Je nesmysl vyrábět kvalitní, nebo méně kvalitní série. Varianty jsou pouze ve frekvencích přenosu (Evropa, USA) a různém designu.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: re:/La Crosse

Příspěvek od Roman -dovozce »

Anonymous píše:
jirkapocatky píše:Já bych si nebyl zcela jist,že tyhle stanice které se prodávají na našem trhu vyrábí La Crosse.Jsou to Evropské varianty(možná licence)ale nikoliv originál od La Crosse.Spíš německý výrobek a němcům to dělá nějaký rákosník. Tím nechci říct že to nemá podobný chyby.
Možná snad není tak precizní kvalita výstupního produktu když to jde na východní trhy.
Ještě k výše zmiňovanému problému zamrzání anemometru. Mě tedy zamrzl jen ojediněle avšak jakmile přišlo husté sněžení,jistota brzkého ucpání "turbínky" sněhem byla stoprocentní a klidně se opakovala několikrát za den. To je obrovská slabina tohoto provedení. Jinak to "blbnutí"stanice se mi jeví jako krajně nestandartní a okamžitě by šla na reklamaci.Otázkou je,že pokud stála 4000,asi se bude prodejce kroutit jako had,protože ta cena nevětří nic dobrého ve srovnání s ostatními prodejci.Jak se říká nejsem tak bohatej abych kupoval za tak podezřele nízkou cenu než je u tohoto modelu na našem trhu běžná.Ale tohle riziko je na každém z nás a s tím do tohoto podniku jde.
Jirka
Ještě takhle: není žádný originál, nebo neoriginál La Crosse, je to vytvořená značka, ale celá výroba je v Asii. Pro Čínu je celkem jedno, zda vyrábí pro Němce, Francouze, Čechy, nebo Poláky. Je to Evropa. Je nesmysl vyrábět kvalitní, nebo méně kvalitní série. Varianty jsou pouze ve frekvencích přenosu (Evropa, USA) a různém designu.
Zapomněl jsem se přihlásit.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: re:/La Crosse

Příspěvek od jirkapocatky »

Roman -dovozce píše:
Anonymous píše:
jirkapocatky píše:Já bych si nebyl zcela jist,že tyhle stanice které se prodávají na našem trhu vyrábí La Crosse.Jsou to Evropské varianty(možná licence)ale nikoliv originál od La Crosse.Spíš německý výrobek a němcům to dělá nějaký rákosník. Tím nechci říct že to nemá podobný chyby.
Možná snad není tak precizní kvalita výstupního produktu když to jde na východní trhy.
Ještě k výše zmiňovanému problému zamrzání anemometru. Mě tedy zamrzl jen ojediněle avšak jakmile přišlo husté sněžení,jistota brzkého ucpání "turbínky" sněhem byla stoprocentní a klidně se opakovala několikrát za den. To je obrovská slabina tohoto provedení. Jinak to "blbnutí"stanice se mi jeví jako krajně nestandartní a okamžitě by šla na reklamaci.Otázkou je,že pokud stála 4000,asi se bude prodejce kroutit jako had,protože ta cena nevětří nic dobrého ve srovnání s ostatními prodejci.Jak se říká nejsem tak bohatej abych kupoval za tak podezřele nízkou cenu než je u tohoto modelu na našem trhu běžná.Ale tohle riziko je na každém z nás a s tím do tohoto podniku jde.
Jirka
Ještě takhle: není žádný originál, nebo neoriginál La Crosse, je to vytvořená značka, ale celá výroba je v Asii. Pro Čínu je celkem jedno, zda vyrábí pro Němce, Francouze, Čechy, nebo Poláky. Je to Evropa. Je nesmysl vyrábět kvalitní, nebo méně kvalitní série. Varianty jsou pouze ve frekvencích přenosu (Evropa, USA) a různém designu.
Zapomněl jsem se přihlásit.
Ano s tímhle bych se uspokojil.Asi to tak bude-doufám...
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Maple

Příspěvek od Maple »

Já to nekoupil za ty 4000, koupil jsem to normálně na ehodinarstvi. Myslím, že reklamovatelné to je, ale mně jde spíš o to, aby to nový kus, který dostanu nedělal taky.
ZKL
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2007, 13:08

WS 3600

Příspěvek od ZKL »

[/quote]Jsem ,také vlastníkem této meteostanice(ws3600).Provozujuji od 11.1 2007,zakoupeno v tom samém obchodě ehodinarstvi. Po třech dnech provozu se začala chovat jak popisuješ začala zamrzat můžeš dát vědět jak jsi dopadl stou reklamací jak jsi postupoval.Ještě mě to dělá bordel v sloupečku total srážky a to tak že když stahuji data tak se tam načítají čísla ,které vůbec najsou(6523mm),kdyby to dělalo jenom toto ,tak to beru,ale to zamrzání mne štve.Může někdo ktomu něco napsat třeba někde dělám chybu,ale nenapadá mne kde. Díky Zdeněk.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Měl jsem problém se zamrzáním meteostanice, jenže mě zamrzala už po jedné minutě. Tak jsem ji dal k reklamaci a po měsici jsem dostal fungl novou meteostanici, která byla zapojena 3.1.2007 a funguje bez problému.
Je možné, že máš vadnou meteostanici, ale uvidíš co napíšou ostatní. Tento problém se na tomto fóru již někde řešil, ale to musíš projít všechna témata s WS3600.
Maple
Příspěvky: 1
Registrován: 30 led 2007, 16:02

Příspěvek od Maple »

Problém se zamrznáním jsem vyřešil tak, že jsem jí začal víc topit. Zjistil jsem, že při 12 stupních už začíná občas zamrzat. Takže jí topím a držím teplotu nad 15 stupňů a už nezamrzá. Teď mám spíš problémy s výpadky vnějšího čidla. Na displeji místo hodnot naskočí -- a do počítače se mi posílá teplota 71 stupnů, vlhkost 110, ...
Vždycky pomohlo odpojit a připojit vnější čidlo, ale teď zrovna se to nějak nedaří. Obávám se jestli nenatekla voda do vnějšího čidla, ale proti tomu by to snad mělo být nějak chráněný. Tak nevím.
ZKL
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2007, 13:08

WS 3600

Příspěvek od ZKL »

Dnes po telefonickém rozhovoru s majitelem jsem stanici kompletně rozebral a posílám ji zítra k reklamaci. Budu postupně informovat co a jak se bude dít.Ještě pár slov k tomu co napsal MAPLE u mne stanice byla jak v peřince normální pokojová teplota kolem 25°C a to zamrzání bylo poslední dobou skoro pořád po restartu(odpojením ze sítě) během třeba dvou minut kolaps vše na displei se rzsvítilo a bylo vymalováno a někdy v lepším případě to po chvilce znova najelo bez restartu,ale to bylo málo kdy.Tak zatim čau.Zdeněk.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“