Stanice WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Simir
Příspěvky: 5
Registrován: 20 kvě 2008, 17:12

Stanice WS 3600

Příspěvek od Simir »

Zdravím.Prosím Vás neví někdo,zda je možné koupit k této stanici samostatně srážkoměr?Mě přestal měřit a nevím čím by to mohlo být.Kabel jsem vyměnil novej a pořád to srážky neměří,přitom ta klapka v srážkoměru normálně chodí.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanice WS 3600

Příspěvek od jirkapocatky »

Simir píše:Zdravím.Prosím Vás neví někdo,zda je možné koupit k této stanici samostatně srážkoměr?Mě přestal měřit a nevím čím by to mohlo být.Kabel jsem vyměnil novej a pořád to srážky neměří,přitom ta klapka v srážkoměru normálně chodí.
Ahoj,zkus poslechnout s uchem těsně u odkrytého srážkoměru,jestli při ručním překlápění sice potichu,ale slyšitelně "cvaká" jazýčkový kontak v zatavené skleněné trubičce,která je připájená na plošném spoji s ostatními elektrosoučástkami. Jestliže ne,je zřejmě vadný tento spínač a musíš někde sehnat jiný. Nejspíš od nějakého slaboproudaře. Pokud cvaká,pak zbývá ještě kabel(pozor na křížové-zrcadlové překlopení barev na konektorech při domácí výrobě)
Víc mě v tuto chvíli nenapadá
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Simir
Příspěvky: 5
Registrován: 20 kvě 2008, 17:12

Re: Stanice WS 3600

Příspěvek od Simir »

No kabelem to není,ten jsem už měnil a pořád nic.Ale když to mám rozdělaný,tak s tím ručně překlapávám a občas to změří,ale překlopím to třeba 10krát a změří mě to třeba jen 1 mm,takže jakoby 2 překlapnutí.Něco tam je špatnýho,ale bohužel nevím co?Kdyby to neukazovalu vubec?Ale právě,že to občas naměří.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanice WS 3600

Příspěvek od jirkapocatky »

Simir píše:No kabelem to není,ten jsem už měnil a pořád nic.Ale když to mám rozdělaný,tak s tím ručně překlapávám a občas to změří,ale překlopím to třeba 10krát a změří mě to třeba jen 1 mm,takže jakoby 2 překlapnutí.Něco tam je špatnýho,ale bohužel nevím co?Kdyby to neukazovalu vubec?Ale právě,že to občas naměří.
No právé,pokud to občas změří a občas ne,pak je to s tím "spínačem" dost pravděpodobné.Musí to cvaknout PŘI KAŽDÉM !! překlopení.Měl jsem asi před 2 roky stejný problém.
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Simir
Příspěvky: 5
Registrován: 20 kvě 2008, 17:12

Re: Stanice WS 3600

Příspěvek od Simir »

A jak jsi tenhle problém vyřešil?Uvažuji o koupi nového srážkoměru,nebo se to dá nějakým způsobem opravit?
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanice WS 3600

Příspěvek od Roman -dovozce »

Simir píše:Zdravím.Prosím Vás neví někdo,zda je možné koupit k této stanici samostatně srážkoměr?Mě přestal měřit a nevím čím by to mohlo být.Kabel jsem vyměnil novej a pořád to srážky neměří,přitom ta klapka v srážkoměru normálně chodí.
Taky si myslím, že je to tím relátkem. Pokud necvakne při každém překlopení, nebo jen někdy, pak je to jasné. Není to ale závada častá, prozatím jsem tuším měnil dva srážkoměry.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanice WS 3600

Příspěvek od jirkapocatky »

Simir píše:A jak jsi tenhle problém vyřešil?Uvažuji o koupi nového srážkoměru,nebo se to dá nějakým způsobem opravit?
Už jsem se o tom zmínil výše. Musí se napájet jiný.Došel jsem za jedním opravářem televizí o on jej náhodou měl.Je to klasická součástka která se používá v různých místech kde je třeba něco spínat pomocí magnetu.Pozor obecně myšleno. Ne v televizoru.Chci jen říct že se dá sehnat.Myslím že je zbytečné kupovat nový srážkoměr kvůli součástce za několik korun.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Stanice WS 3600

Příspěvek od storm_ice »

tak já měl celkem zajímavej opačnej problém, stalo se mi, že každej 2 impulz dával místo 0,5 mm rovnou 1 mm ... mno koho to pak mělo bavit přepisovat :D a hlavně v zimě to jde odhadnou že nespadnul 1 mm v létě by to bylo horší ..
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Simir
Příspěvky: 5
Registrován: 20 kvě 2008, 17:12

Re: Stanice WS 3600

Příspěvek od Simir »

OK díky.Tu součástku zkusím nějak vyměnit.Ale trápí mě další věc.A to program HW a ukládání dat do history.dat Uvedu příklad.Vypnu PC některej den večer v 20hod.Druhý den ho opět zapnu třeba v 17.hod a pustím HW.Data od vypnutí PC tedy 22.hod do zapnutí PC tedy do 17hod.se mě do history.dat nenačtou.Musím tudíž dát reset a po chvilce v history1.dat se mě data zobrazí do doby zapnutí PC tedy 17.hod.Ale pak během zapnutého PC se mě data opět neaktualizují po 10 min..které mám zvolený v update.Aby se mě zobrazily opět nejnovější data,musím dat zase reset a nový data se zobrazí v history2.dat.No a takhle je to dokola.Zkoušel jsem restartovat stanici,odinstalovat HW a znovu nainstalovat pak vyměnit zapojení z COM1 na COM2 dokonce i reinstalaci Windows a jeho vyčištění a výsledek?Nové data se mě vůbec nezobrazí už ani po resetu history dat.Je nějaká možnost abych vymazal veškerá data ze stanice?Když data v HW vymažu tak po resetu se mě opět ta samá data načtou?Je nějaký způsob,aby se mě nenačetly a začal bych od nuly?
juraj.sulek
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2009, 15:18

Re: Stanice WS 3600

Příspěvek od juraj.sulek »

Fungovalo to dlouho na spinač z okenného alarmu-jazyčkový dotekový kotakt .Když máš zájem pošli adresu dám do obálky a pošlu. Prosím poradit. Popletl jsem barvy drátů u konektorů dešťového senzoru a termo-hygro-senzorem Děkuji za pomoc.Juraj
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“