WS 3600 nebo WXR

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

WS 3600 nebo WXR

Příspěvek od Jan Pícha »

Ahoj.Chtěl bych se zeptat,zda je lepší pro začátečníka se stanicemi pořídit si WS 3600 nebo WXR.Nejraději bych si pořídil tu WXR.Ale když se něco zkazí,tak mi v tom asi nikdo neporadí.Proto se ptám jestli by nebylo lepší koupit tu WS3600
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600 nebo WXR

Příspěvek od filip »

Jan Pícha píše:Ahoj.Chtěl bych se zeptat,zda je lepší pro začátečníka se stanicemi pořídit si WS 3600 nebo WXR.Nejraději bych si pořídil tu WXR.Ale když se něco zkazí,tak mi v tom asi nikdo neporadí.Proto se ptám jestli by nebylo lepší koupit tu WS3600
Vybavení je na první pohled hodně podobné. Něco je dokonce u WXR navíc (východ slunce, fáze měsíce, UV čidlo, apod.) Nejprve si zodpověz pár otázek a podle toho se rozhodni. Hlavní je co od stanice očekáváš, jak přesné výsledky požaduješ, co chceš později dělat s naměřenými daty (grafy, banner, statistiky), kde budeš mít čidla umístěná (vedení kabelů k čidlům x bezdrát) atd.
Já mohu po prostudování dokumentace k WXR říci toto:
+ UV čidlo
+ čas východu a západu Slunce
+ fáze Měsíce
+ USB
+ více čidel na teplotu a vlhkost (5 ks)

- pouze 200 záznamů ve vnitřní paměti (oproti 1750)
- nižší rozlišení srážkoměru (0,8 mm oproti 0,5 mm)
+- rychlost větru měřená až od 4,8 km/h, ale zase až do 200 km/h
- pravděpodobně nelze čidla připojit pomocí kabelů
- nižší dosah některých čidel (30 m)

No ale ber to jen jako teoretický rozbor stanice, WS3600 znám, mám ji už skoro 2 roky a také není bez chyb. Mě by hodně vadilo těch 200 záznamů v paměti - při intervalu 10 min je to 6x24=144 záznamů denně, čili to chce stahovat data do PC prakticky každý den, při intervalu 1 h jednou týdně.
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600 nebo WXR

Příspěvek od Roman -dovozce »

filip píše:
Jan Pícha píše:Ahoj.Chtěl bych se zeptat,zda je lepší pro začátečníka se stanicemi pořídit si WS 3600 nebo WXR.Nejraději bych si pořídil tu WXR.Ale když se něco zkazí,tak mi v tom asi nikdo neporadí.Proto se ptám jestli by nebylo lepší koupit tu WS3600
Vybavení je na první pohled hodně podobné. Něco je dokonce u WXR navíc (východ slunce, fáze měsíce, UV čidlo, apod.) Nejprve si zodpověz pár otázek a podle toho se rozhodni. Hlavní je co od stanice očekáváš, jak přesné výsledky požaduješ, co chceš později dělat s naměřenými daty (grafy, banner, statistiky), kde budeš mít čidla umístěná (vedení kabelů k čidlům x bezdrát) atd.
Já mohu po prostudování dokumentace k WXR říci toto:
+ UV čidlo
+ čas východu a západu Slunce
+ fáze Měsíce
+ USB
+ více čidel na teplotu a vlhkost (5 ks)

- pouze 200 záznamů ve vnitřní paměti (oproti 1750)
- nižší rozlišení srážkoměru (0,8 mm oproti 0,5 mm)
+- rychlost větru měřená až od 4,8 km/h, ale zase až do 200 km/h
- pravděpodobně nelze čidla připojit pomocí kabelů
- nižší dosah některých čidel (30 m)

No ale ber to jen jako teoretický rozbor stanice, WS3600 znám, mám ji už skoro 2 roky a také není bez chyb. Mě by hodně vadilo těch 200 záznamů v paměti - při intervalu 10 min je to 6x24=144 záznamů denně, čili to chce stahovat data do PC prakticky každý den, při intervalu 1 h jednou týdně.
Jako dovozce obou stanic mohu ještě dodat: u WXR je výhodou USB port a velmi dobrý kontrastní displej. WS 3600 má sice dotykový displej, ale lehce na úkor kontrastu a dále má COM port. Pokusím se vyřešit do budoucna kapacitu paměti u WXR a zároveň doufám, že se letos dočkáme - spíš až ke konci roku- nové verze WS 3600 IT. Zároveň mám přislíben vzorek nové stanice s připojením USB a kapacitou paměti až 4000 záznamů - ale momentálně nedokážu říci, jaká stanice bude ve skutečnosti a kdy a zda bude v prodeji.
Mirek
Příspěvky: 4
Registrován: 07 kvě 2007, 10:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek »

Ahoj,já tuto stanici vlastním asi 14 dní a pocity z ní mám všelijaké.Největší prodlém vidím v přenosu bezdrátových čidel.
Dosah teplotního čidla až 100 m,je o.k.
Dosah UV čidla má být až 100 m.,v mém případě někdy nefunguje ani na 30 m.a to je v přímé viditelnosti!!!
Dosah anemometru má být 30 m.někdy jo,někdy ne :cry:
Dosah srážkoměru 30 m,jako jediný za celé dva týdny nevypadl :lol:
Obávám se jak to bude fungovat až začne mrznout
Jinak display a vzhled celé stanice se mně osobně líbí víc než WSky.
Toť vše
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman -dovozce »

Mirek píše:Ahoj,já tuto stanici vlastním asi 14 dní a pocity z ní mám všelijaké.Největší prodlém vidím v přenosu bezdrátových čidel.
Dosah teplotního čidla až 100 m,je o.k.
Dosah UV čidla má být až 100 m.,v mém případě někdy nefunguje ani na 30 m.a to je v přímé viditelnosti!!!
Dosah anemometru má být 30 m.někdy jo,někdy ne :cry:
Dosah srážkoměru 30 m,jako jediný za celé dva týdny nevypadl :lol:
Obávám se jak to bude fungovat až začne mrznout
Jinak display a vzhled celé stanice se mně osobně líbí víc než WSky.
Toť vše
Udávané dosahy jsou maximální v ideálních podmínkách. WS 3600 má také udáno 100m, nicméně pokud v okolí jsou např. inženýrské sítě, elektrické spotřebiče apod., dosah se zkracuje. Protože vliv okolí může být různý a tím i dosah, vždy se uvádí maximální dosah v podmínkách ideálních. Přímá viditelnost je jedna věc (kvůli překážkám, jako zdi apod.), ale elektromagnetické vlnění věc druhá. Zajímaly by mne praktické zkušenosti s dosahem WS 3600.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600 nebo WXR

Příspěvek od Tom »

Já se přidám do diskuze.Měl jsem WS 1600,čidla byla umístěná ve vzdálenosti až 50m a fungovalo vše bez problému,kdyby tato stanice měla přenos do pc tak se ji za žádnou cenu nevzdám.Pak jsem si pořídil WXR LM a tam je to s tím dosahem o poznání horší jak bylo psáno níže nemá se ráda se zdmi atd.Mám také problém s dosahem pořád skáču z jednoho místa na druhé když vychytám teplotní senzor tak pro změnu se vytratí třeba UV čidlo nebo srážky(u UV a srážek vypadne signál zřídka více trpí teplotní,vlhkostní) pak to třeba nějaký čas jede a opět vytratí se signál(asi jsem někde v trafostanici :D ,ale jak tak čtu i jinde problém se signálem nemám jen já).Stanici po ztrátě signálu restartuji dám ji co nejblíže k čidlům a hodněkrát se mě stalo že jsem nebyl schopný rozchodit vlhkostní senzor,tento senzor jsem dal přímo ke stanici po restartu, ale až po několikáte co jsem stanici restartoval se čidlo chytlo.PZN. čidla jsou ve vzdáenosti max 20 m podle dosahu jsou umístěna spíše v minimálním udávaném dosahu. Musím přiznat že WXR už bych si nekoupil alespon z mého pohledu dnes těžko najde člověk místo které není rušeno to je velký problém,nedovedu si představit kdo nemá možnost skákat po žebříku a hledat to vhodné místo při srovnání WXR- WS 1600 vyhrála jednoznačně WS pzn. ta také vysílá na jiné frekvenci.WXR je sice přehledná pěkná,ale o tom to není je to o tom jak stanice zvládne rušení ruznými překážkami a to bohužel WXR nezvládá.Nevysílá zkrátka na ideální frekvenci po stránce vybavenosti bych dal známku 10 ale po stránce signálu tak max. 3.Tímto nechci odrazovat od koupě této meteostanice někdo třeba s tím problém mít nemusí je to jen můj osobní názor,zkušenost
Naposledy upravil(a) Tom dne 10 čer 2008, 11:56, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 3600 nebo WXR

Příspěvek od Jan Pícha »

Já mám TFA Nexus,která má stejná čidla jako WXR a výpadky mám minimální (srážkoměr nespad za pul roku ani jednou),teplotní čidlo je umístěno v budce a sigmál musí přeputovat přes dvě kamenné zdi,vše OK.Občas se stává že vypadne aneometr ale naposled snad před měsícem a půl.Myslím,že jsem tu někde četl,že pan Gajda ví,jak tento problém s dosahem čidel vyřešit u WXR vyřešit.
Pěkný den z Teplicka :-)
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“