Nastavení Weather Display - WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Nastavení Weather Display - WS 3600

Příspěvek od Valtr »

Dobrý den,
vlastním meteostanici WS3600 a potřeboval bych vědět, jak mám nastavit Weather Display, aby mi fungoval minimálně jako HeavyWeather, tj. ukazoval aktuální údaje z meteostanice a ukládal je do historie. Mně se to nastavit nedaří. Tlak WD ukazuje stále 1013 hPa, teplota venku 13 °C a uvnitř 0 °C atd. Údaje se nemění. HeavyWeather ukazuje správné údaje.
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: WS3600 a nastavení WD

Příspěvek od airwavemagic »

Valtr píše:Dobrý den,
vlastním meteostanici WS3600 a potřeboval bych vědět, jak mám nastavit Weather Display, aby mi fungoval minimálně jako HeavyWeather, tj. ukazoval aktuální údaje z meteostanice a ukládal je do historie. Mně se to nastavit nedaří. Tlak WD ukazuje stále 1013 hPa, teplota venku 13 °C a uvnitř 0 °C atd. Údaje se nemění. HeavyWeather ukazuje správné údaje.
Nastavení COM portu máš správně?A typ stanice také?
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

Jo, mám, ale stejně to nefunguje.
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od airwavemagic »

Valtr píše:Jo, mám, ale stejně to nefunguje.
Když spoušťíš WD , načítají se ti data,nebo to není ani poznat a WD hned naskočí (WD a HW ti současně nemůžou jet , musíš mít buď WD nebo HW)
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

Jede jen WD a bez ohledu na to, jestli je stanice připojená k počítači, se WD spouští pomaleji než běžné aplikace, chvíli se zobrazuje progress bar s načítáním spouštěných komponent.
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od airwavemagic »

Valtr píše:Jede jen WD a bez ohledu na to, jestli je stanice připojená k počítači, se WD spouští pomaleji než běžné aplikace, chvíli se zobrazuje progress bar s načítáním spouštěných komponent.
a blikají ti v hlavním panelu dole dvě zelené LED diody?
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

Data received blikne občas a Data quality svítí pořád.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: WS3600 a nastavení WD

Příspěvek od jirkapocatky »

Valtr píše:Dobrý den,
vlastním meteostanici WS3600 a potřeboval bych vědět, jak mám nastavit Weather Display, aby mi fungoval minimálně jako HeavyWeather, tj. ukazoval aktuální údaje z meteostanice a ukládal je do historie. Mně se to nastavit nedaří. Tlak WD ukazuje stále 1013 hPa, teplota venku 13 °C a uvnitř 0 °C atd. Údaje se nemění. HeavyWeather ukazuje správné údaje.
Ahoj
Nemám WS3600 ale WS2300 což se malinko liší ale WD už mám spuštěný 2 roky (nonstop) a vše bez potíží(alespoň těch které uvádíš)Možná že v něčem nebudu zcela přesný a malinko je to na tvém laborování.
Ve WD v Control panel ve Station type settings je pro tvoji stanici několik variant. Domnívám se že pokud nechceš mít spuštěný HW a tahat data z jeho histori do WD,potom by jsi měl mít tečku u volby: La Crosse WS3600/ELV/Conrad WS3600......( no HW program running) a pak ještě zaškrtnutou volbu o trochu níž Just use the fetch 3600direct.....
Dále je nutné mít správně COM porty.Jiný COM pro program HW a jiný pro WD bez ohledu že HW nemběží. Nesmí se shodovat. Ve WD je v nastavení COM dole tlačítko "set the com port......." To když stiskneš děje se něco? Mimochodem předpokládám že komunikace stanice s originálním softem(HW) probíhala dobře? Jestliže tedy HW vypneš a nahodíš WD mělo by vše běžet. Pomalé načítání WD je zcela normální jev. Může trvat od několika vteřin do 20- 30 vteřin.To jeběžné.
Ve WD v Control panel je ještě Nastavení Data logger. Tam by asi ,ělo být červené tlačítko OFF.
Nyní asi něco co s tvým problémem nesouvisí,ale je to důležité pro pozdější komunikaci WD se serverem pře vestavěného FTP klienta. Ve win firewall by jsi měl mít pro WD a FTP udělenou vyjímku.
Pokud ti v hlavním okně programu WD blikají obě zelené ledky měla by být komunikace programu se stanicí v pořádku a je podivné jestli i po tom se neukazují údaje.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

Zkusil jsem WD přeinstalovat a nastavit jen typ stanice, jednotky a COM a po spuštění mi WD píše:

Time zone check error Invalid data type for 'Bias'
win 98 re try of time zone
Invalid data type for 'ActiveTimeBias'
win 98 re try of time zone

Obě ledky neblikají, Data quality svítí pořád zeleně a jednou za cca 30 s blikne zeleně ledka u Data received. WD ale stejně neukazuje správné hodnoty. Ukazuje pořád stejné, jak jsem psal výše. Chová se úplně stejně, jako když je nastavený comport, ve kterém není zapojená stanice. Po kliknutí na Set the comport... v nastavení se nic neděje.
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

A je COM nastavený na hardware handshake? LaCrosse potrebuje hardware handshake.

Teda - hardwarové riadenie toku dát a 8,1,bezparity? rýchlosť nepreháňajte, uart cash postupne znižte - skúste rozličné nastavenie. Okrem toho, nemože naraz bežat WD a HW. Nie je tam niekde niečo na com- (myš napr. com3)? V BIOSe by som zrušil nevyužité COM, takisto zakázal v device managery.
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

HeavyWeather funguje normálně, takže v tom bych problém neviděl.
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od airwavemagic »

Valtr píše:HeavyWeather funguje normálně, takže v tom bych problém neviděl.
Jakou verzi WD máš.
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

airwavemagic píše:
Valtr píše:HeavyWeather funguje normálně, takže v tom bych problém neviděl.
Jakou verzi WD máš.
10.37, zkoušel jsem i 10.34. Bez výsledku. Jsem už dost rozladěn, kdybych tušil, že s WS3600 budou takové potíže, asi bych se koukl po jiné meteostanici. Program který se k ní dodává HW nic neumí a přitom strašně zatěžuje procesor, nechápu jak ty amíci jsou pito..., když neuměj napsat program, který ukládá přes com jen pár údajů. Teď jak to sleduji na různých diskuzích, aby k tomu měl člověk PC za 20 tisíc. To je ale podvod od prodejců, že na to nikdo nikde neupozorňuje. Psal jsem i přímo výrobci a ten mi odpověděl, že mám málo paměti. Přitom na svých stránkách přímo uvádí konfiguraci, na které to má běžet, já mám paměti 2x tolik! Mám druhej našláplej PC, ale je mi líto ho nechat nonstop běžet, proto jsem si díky meteostanici koupil jiný. S programem HW nejsem taky úpně spokojen, co se týče srážek, najednou ze dne na den napsal 1400 mm, o tyden později 5400mm. Taky nechápu proč, už jsem si raději koupil lodičku :lol: . Jiné údaje zatím sedí. Zkusím celý PC přeinstalovat na XP, třeba se to zlepší ....
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

ahoj!
Mám taky WS 3600, neběží mi teda comp 24 h denně, ale dokud jsem měl W 98, pravidelně zamrzal. Co mám W XP tak ten problém není ani po 6 h provozu, takže to asi nebude o paměti. jinak používám kromě dodaného HWP taky PC Wetterstation z Německa.Program běží tak že načítá data ze souboru dat. co vytváří HWP. Takže když běží oba, je možno sledovat v programu PC Wetterstation mnohem více informací, grafů, statistik a pod. zkus ho. V nastavení stanice musíš nastavit typ WMR 918/928/928 a funguje to. A taky je v češtině, což je třebas pro mě dobrý. Adresa na stažení je http://www.pc-wetterstation.de. Jo a je zadarmo.
Takže hodně zdaru.
Valtr
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2007, 12:18

Příspěvek od Valtr »

supercela píše:ahoj!
Mám taky WS 3600, neběží mi teda comp 24 h denně, ale dokud jsem měl W 98, pravidelně zamrzal. Co mám W XP tak ten problém není ani po 6 h provozu, takže to asi nebude o paměti. jinak používám kromě dodaného HWP taky PC Wetterstation z Německa.Program běží tak že načítá data ze souboru dat. co vytváří HWP. Takže když běží oba, je možno sledovat v programu PC Wetterstation mnohem více informací, grafů, statistik a pod. zkus ho. V nastavení stanice musíš nastavit typ WMR 918/928/928 a funguje to. A taky je v češtině, což je třebas pro mě dobrý. Adresa na stažení je http://www.pc-wetterstation.de. Jo a je zadarmo.
Takže hodně zdaru.
Díky za reakci. Super. Teď zkusím ty XP, jakmile to přeinstaluji, zkusím co doporučuješ a ozvu se. Zatím díky moc :). Vidím to tak na víkend. Dnes jsem také kontaktoval dovozce - jinak v mých očích velice slušný pán, udělá také nějaké kroky k objasnění těchto potíží. Sranda je, že výrobce na svých stránkách http://www.heavyweather.info v záložce PC INTERFACE doporučuje konfiguraci o polovinu slabší než mám i s WIN98. Na CD-ROM, který jsem k meteostanici dostal byla tato adresa uvedená a tak by se dala tato meteo stanice normálně vyreklamovat, když to nefunguje. Ale věřím tomu, že XP to vyřeší, uvidíme zatím teda čau všem nadšencům a příznivcům meteorologie :).
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“