Problémy s měřením tlaku vzduchu - WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
mirek

Problémy s měřením tlaku vzduchu - WS 3600

Příspěvek od mirek »

Mám v provozu asi měsíc stanici WS 3600.Při záznamu tlaku se občas naměří tlakový impulz + - 100 i více hPa . Neví někdo čím to je ?
Misak

WS3600

Příspěvek od Misak »

Tuto meteostanici mám v provozu teprve 5dnů a zatim bez problémů.
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj mám stanici WS2300 v provozu asi 22 měsíců a s takovým to projevem jsem se nikdy nesetkal.Obecně mohu říci,že mě už za tu dobu "zlobil" jak anemometr,tak srážkoměr,ale čidlo tlaku běží naproste bez jakýchkoliv excesů.Proto se domnívám,že by mohlo jít o nějakou výrobní vadu a raději bych hned žádal o výměnu stanice u prodejce. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj ... 4 mirek čim to je nevim, ale také se mi to někdy stane, cca 2x-3x za měsíc naskočí na par sekund tlak třeba 1050 nebo i 830 sem měl naposled. Osobně mě max naštve že to změní tendenci tlaku, ale to moc neřešim. Čin to je nevím, ale spíš mě vadí u měření větru v nárazech poresetu hodnota 50,9 m/s :roll:
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Th »

storm_ice píše:huj ... 4 mirek čim to je nevim, ale také se mi to někdy stane, cca 2x-3x za měsíc naskočí na par sekund tlak třeba 1050 nebo i 830 sem měl naposled. Osobně mě max naštve že to změní tendenci tlaku, ale to moc neřešim. Čin to je nevím, ale spíš mě vadí u měření větru v nárazech poresetu hodnota 50,9 m/s :roll:
Resetuj to na stanici při vypnutým/odpojeným PC a bude to v pohodě :wink:
Maple

Tlak

Příspěvek od Maple »

U mne se tak v průměru jednou denně objeví tlak 11111.0, což dost nepěkně kazilo grafy, takže jsem to vyřešil tak, že když se objeví tlak vyšší než 1100, tak si načtu poslední hodnotu a tu uložím. Akorát asi tu tendency to trošku kazí, ale na tu já moc nekoukám, to vidím z grafu, jaká je.
http://www.scbournak.cz/pocasi
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“