WS 3600 - referenční tlak a signalizace předpovědi

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Aleš Lorenc
Příspěvky: 2
Registrován: 02 zář 2006, 08:12

WS 3600 - referenční tlak a signalizace předpovědi

Příspěvek od Aleš Lorenc »

Asi před týdnem jsem zakoupil WS3600, ale nějak mi není jasná ikona předpovědi. Referenční tlak jsem díky těmto stránkám nastavil, ale asi až po dvou dnech provozu. Na obloze skoro jasno, ale ted mi předpověď ukazuje déšť. Nevím, zda po nastavení referenčnímu tlaku se nemusí stanice restartovat nebo se má tlak nastavit ihned po spuštění. Prosím poraďte. Děkuji
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

Mám WS2300 a tam restart nie je nutný. Jedna vec je zobrazovanie, druhá vlastné dáta, s ktorými stanica pracuje (WS2300 s absolútnym tlakom). Prepokladám, že stanice sú "prakticky identické" a budú mať asi rovnaké vývojové algoritmy - budú postavené na stejnom čipe, rozdiel je komforte a veľkosti vnutornej pamäte do ktorej sa stackujú dáta pre off-line.
Takže asi to celé znamená iba to, že bude pršať (skôr či neskôr určite).
Tiež som mal nejasnosti o stackovaní dát, a od LaCrossu som dostal odpoveď, že ikona na displeji "žije vlastným, životom" a nie je naviazaná na zmeny užívateľského zobrazovania (teda podklady z ktorých sa tvorí ikona na displeji a stackované dáta pre pc, teda idú paralelne). Výstupy sú zcela oddelené.
Ale možno to je 3600-ky inak.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Dík za odpověď a ještě jeden dotaz, dle Tvých zkušeností, jak dlouho dopředu ta ikona ukazuje?
JeKyLL píše:Mám WS2300 a tam restart nie je nutný. Jedna vec je zobrazovanie, druhá vlastné dáta, s ktorými stanica pracuje (WS2300 s absolútnym tlakom). Prepokladám, že stanice sú "prakticky identické" a budú mať asi rovnaké vývojové algoritmy - budú postavené na stejnom čipe, rozdiel je komforte a veľkosti vnutornej pamäte do ktorej sa stackujú dáta pre off-line.
Takže asi to celé znamená iba to, že bude pršať (skôr či neskôr určite).
Tiež som mal nejasnosti o stackovaní dát, a od LaCrossu som dostal odpoveď, že ikona na displeji "žije vlastným, životom" a nie je naviazaná na zmeny užívateľského zobrazovania (teda podklady z ktorých sa tvorí ikona na displeji a stackované dáta pre pc, teda idú paralelne). Výstupy sú zcela oddelené.
Ale možno to je 3600-ky inak.
JeKyLL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2006, 02:30
Bydliště: Kopřivnice 49N36 18E9 336m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JeKyLL »

Ja mám WS2300 iba cca 10 dní, ale zdá sa, že ikona na displeji veští asi tak deň dopredu (takýto jav nastal zatial 2x a po zmene ikony sa dostavila zmena do 24hod). Neviem aké dáta z pamäte samotný čip vyhodnocuje a v akom rozsahu dozadu, v každom prípade sú tieto dáta oddelené od toho, čo sa zbiera pre PC a ide do PC (ubezpečil ma LaCrosse). Jediná väzba medzi týmito systémami (teda samotný displej a PC) je vtedy, keď sa zmení ikona na displeji - vtedy sa táto zmena ukáže aj na PC. Dátové sady zostávajú paralelné.
Tak som pochopil vysvetlenie LaCrossu ja, a zdá sa mi, že to tak je.
Aleš Lorenc
Příspěvky: 2
Registrován: 02 zář 2006, 08:12

Příspěvek od Aleš Lorenc »

Tak se nechám překvapit, ikona deště je tam od večera, tak uvidím. Dík
JeKyLL píše:Ja mám WS2300 iba cca 10 dní, ale zdá sa, že ikona na displeji veští asi tak deň dopredu (takýto jav nastal zatial 2x a po zmene ikony sa dostavila zmena do 24hod). Neviem aké dáta z pamäte samotný čip vyhodnocuje a v akom rozsahu dozadu, v každom prípade sú tieto dáta oddelené od toho, čo sa zbiera pre PC a ide do PC (ubezpečil ma LaCrosse). Jediná väzba medzi týmito systémami (teda samotný displej a PC) je vtedy, keď sa zmení ikona na displeji - vtedy sa táto zmena ukáže aj na PC. Dátové sady zostávajú paralelné.
Tak som pochopil vysvetlenie LaCrossu ja, a zdá sa mi, že to tak je.
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj tak nevim ale osobně co mám zkušenosti tak na to nelze spoléhat přesně, je to spíše na dlouhodobější trend. Resp při nastavení na změnu 4hPa co mám já, na míň to asi nemá cenu, bo 2 hPa jsou jako výkyv asi normální a nemusejí znamenat žádnou změnu v počasí. Třeba teď v létě sem měl po vzestupu tlaku symbol slunce a přesto pršelo. Spíš to bude přesnější v zimě až budou přecházet jednotlivé fronty a tlak bude víc kolísat tak to bude přesnější. Jinak by mě zajímalo podle čeho všeho se tendence počasí zobrazuje ...
Uživatelský avatar
Th
Příspěvky: 68
Registrován: 09 srp 2005, 19:11
Bydliště: Vítězná-Huntířov, Dvůr Králové 430 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Th »

storm_ice píše:huj tak nevim ale osobně co mám zkušenosti tak na to nelze spoléhat přesně, je to spíše na dlouhodobější trend. Resp při nastavení na změnu 4hPa co mám já, na míň to asi nemá cenu, bo 2 hPa jsou jako výkyv asi normální a nemusejí znamenat žádnou změnu v počasí. Třeba teď v létě sem měl po vzestupu tlaku symbol slunce a přesto pršelo. Spíš to bude přesnější v zimě až budou přecházet jednotlivé fronty a tlak bude víc kolísat tak to bude přesnější. Jinak by mě zajímalo podle čeho všeho se tendence počasí zobrazuje ...
Mám takový obavy, že se tendence počasí zobrazuje pouze na základě změny tlaku :( . Proto lze nastavit o kolik se má tlak změnit, aby nastala změna předpovědi počasí. Je to jen můj názor, pokud se mýlím, tak budu mile překvapen, jak jsou ty naše stanice chytré :)
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

no já si to myslim taky, ale třeba ne a hlavně za jakou dobu se počítá změna .. 6 hod?
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“