Přenos dat - WS 3600

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Honza Náchod
Příspěvky: 3
Registrován: 21 led 2006, 15:29
Bydliště: Náchod

Přenos dat - WS 3600

Příspěvek od Honza Náchod »

Zdravím amatéry meteorology.
Od počátku roku provozuji stanici WS 3600. Se stanicí jsem spokojen, jenom ještě občas objevím funkci, postup nastavení a zobrazování, který občas v návodu zcela chybí. Zatím poslední oříšek, který jsem nerozlousknul je, že základna zobrazuje dosažené maximální a minimální denní hodnoty - teploty IN a OUT, vlhkosti vzduchu IN a OUT, atd. Při přenosu dat na základnu se mi, ale v zápisu dat zobrazí pouze průběh dosažených hodnot. Hledal jsem postup, kterým bych zapsal a zobrazoval maximální i minimální denní hodnoty, ale nenašel. Když si chci udělat graf maximálních a minimálních hodnot, musím data vyhledat v celkovém přehledu a graf si vytvořit sám mimo přiložený program. Je pravda, že návod jsem prostudoval asi jako většina lidí, tedy nejdřív jsem si hrál se základnou a teprve potom studoval návod. Toto jsem tam, ale nenašel.
Připadne mi divné, že by se do počítače převáděly „pouze“ průběžné hodnoty, když základna sama tyto maximální a minimální denní hodnoty registruje a opticky na panelu sděluje.
Děkuji za radu. Honza
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj,bylo by asi lepší kdyby se ti ozval někdo přímo z WS3600 uživatelů,ale aspoň se pokusim něco k tomu říct.Tuším že se tady na tom foru už na toto tema někdo ptal a domnívám se že to co chceš ty-tedy aby se ti někde extra v nějakých intervalech ukládaly maxima a minima,asi tento program prostě neumí.To že HW zobrazi min-max od všech sledovaných veličin do svého "hlavního okna" je asi to jedine co z těchto dat poskytne.Podle mě nezbyde než každý den v pravidelném čase tyto hodnoty někam zapsat a vynulovat všechno a takto postupovat každy den.Asi jediné řešení je zkusit jiný soft-např placený Weather display,ale tam je idealni mít PC v běhu 24/7/365.Odlehčená free verze WD bohužel zatím nepodporuje tvou stanici a přestože jsem se snažil přesvědčit autora WD aby přemýšlel o této změně,zatím se tváří že ne.Ale dám mu chvíli a ještě jednou zkusím zapracovat na tomto problému.Moc jsem tě nepotěšil,ale třeba se ozve někdo s lepším řešením. Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“