Divná porucha

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 3600

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Akribius
Příspěvky: 18
Registrován: 05 srp 2006, 18:49
Bydliště: Praha

Divná porucha

Příspěvek od Akribius »

Zdravím,
stanici WS 3600 používám už 3 roky bez vážnějších závad.Nicméně včera došlo k něčemu s čím jsem se nesetkal.Když jsem si večer chtěl zpracovat údaje a připojil jsem stanici k PC (normálně visí na stěně a denně si jí připojuji a odpojuji),tak se na monitoru objevily pouze nulové hodnoty u deště a tlaku a u teplot hodnoty -40°C.Zkusil jsem restartovat komp a vyndat a zandat znova baterky do stanice,ale nepomohlo to.Když ale kabel mezi stanicí a kompem vyndám,tak na obrazovce nejsou žádné hodnoty resp. jen --- a dole se píše no weather station detected on port com 1, což je v pořádku.Po připojení kabelu je ale,jak jsem psal,všude -40°C a nulové hodnoty tlaku a srážek.Mě tedy přijde,že kabel a port COM 1 je v pořádku,rovněž si myslím,že v pořádku je i PC port na samotném tělu stanice.
Stanice dále měří bez problémů asi se i do ní data ukládají jen je jaksi nemohu odtamtud dostat.Což je pak na pendrek,páč nejsem vždy v 7,14,21 doma,nehledě vítr nijak nezjistím jen z pohledu.
Neví někdo čím by to mohlo být a jak by se to dalo opravit?
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Divná porucha

Příspěvek od storm_ice »

zdarec, tak nevim jestli jsem to pochopil dobře, ale na stanici jsou normální hodnoty, jen v pc nesmysly? pokud ano, tak zkusit přeinstalovat program, popř. ještě restartovat stanici, ale nejen krátkodobým vyndáním baterií :!:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Akribius
Příspěvky: 18
Registrován: 05 srp 2006, 18:49
Bydliště: Praha

Re: Divná porucha

Příspěvek od Akribius »

V compu se v grafickém znázornění objeví jen ta nesmyslná numera a když dám stáhnout data,tak vůbec nic se nestáhne.Najednou to takhle začalo zlobit.Přeinstalovat jsem zkoušel,to nepomohlo.Baterky jsem ze stanice vyndal,ale taky nic,ještě zkusím factory reset,ale pak už nevím.
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Divná porucha

Příspěvek od dobrmanek »

Vyzkoušej druhý počítač, pokud máš možnost.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Akribius
Příspěvky: 18
Registrován: 05 srp 2006, 18:49
Bydliště: Praha

Re: Divná porucha

Příspěvek od Akribius »

Factory reset taky nepomohl.Stanice měři,v compu nejsou data.Všiml jsem si po opětovné instalaci HW,že se jakoby seká a nejde navolit interval měření-jen každou minutu.Když to dám na víc a potvrdím to,tak se to zpátky přepne na jednu minutu.
Napadlo mě,že třeba není místo na C disku,tak jsem ho vyčistil a defragmentoval.Mám tam 18% volnýho místa.Port COM1 dle systémové kontroly funguje.Samotná stanice měří bez závad.Skoro mě to přijde jakože je něco vadného v tom softwaru,ale odinstaloval jsem to a nově nainstaloval z originálního CD,které mám legálně zakoupeno spolu se stanicí.Takže spíš něco u mě v PC?
Teď když jsem po delší době na liště překliknul na HW tak trvalo asi minutu než to naběhlo a počítač jakoby zamrznul-nešlo nic jiného dělat.Rovněž když shodím lištu HW a měla by se objevit plocha,tak to ikonám trvá než se objeví.Ale místa na disku mám dost,antivirem jsem projel PC a nic nenašel.
Zkusím kolegův comp v práci,ale nevím jestli má ten port COM1.Má novější mašinu,asi tam bude jen USB.
No budu bádat,rozšlapat se mě to vzteky nechce a opisovat zatím budu z místního meteo úřadu.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 3600“