WS 2355

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 2300

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

WS 2355

Příspěvek od rp1 »

Rád bych si pořídil svou první meteostanici - po zvážení všech okolností jsem se rozhodl pro WS2355. Máte s ní někdo praktické zkušenosti? Děkuji za tip.
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: WS 2355

Příspěvek od suchysvatonovice »

Visí tu přede mnou WS 2350 což je podle dostupných údajů jen designově jiná varianta a shrnul bych to následovně:funguje,měří,bezdrátový přenos přes tři zdi a 15 metrů nic moc,připojil jsem ji kabelem a pohoda.Problém je trochu s Heavy Weather(program),protože občas načítá totálně nesmyslné srážky a je nestabilní.Výsledek je,že za ty peníze to je vcelku použitelná stanička(dával jsem za ni 3300 v lednu).
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

Re: WS 2355

Příspěvek od rp1 »

Děkuji za velmi rychlou odpověď . Rád bych se ještě zeptal na teplotní sondu - je třeba k ní dodělat aspirační štít?
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 2355

Příspěvek od Tom »

Pokud budete chtít přesnější výsledky určitě.I kdyby měl senzor již z výroby nějaký kryt je většinou defakto k ničemu.Nejlepší za rozumnou cenu udělat svůj.Použít větráček z pc a nějakou plastovou rouru popsáno to někde tady na foru je.Já to mám takhle http://files.pocasiholasice.webnode.cz/ ... fie109.jpg.Odvětrávání je na elektronický časovač od východu po západ slunce.Štít je na přímém slunci a výsledky vynikající můžu doporučit.
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: WS 2355

Příspěvek od suchysvatonovice »

Pravda pravda,čidlo má plastovou krytku takže nic moc.Sám to až tak neřeším,na čidlo mi slunce nezasvitne jen asi do 11 hod mi teplotu ovlivňuje asi 3 m vzdálená cihlová zeď,která teplo odráží.
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

Re: WS 2355

Příspěvek od rp1 »

Tom píše:Pokud budete chtít přesnější výsledky určitě.I kdyby měl senzor již z výroby nějaký kryt je většinou defakto k ničemu.Nejlepší za rozumnou cenu udělat svůj.Použít větráček z pc a nějakou plastovou rouru popsáno to někde tady na foru je.Já to mám takhle http://files.pocasiholasice.webnode.cz/ ... fie109.jpg.Odvětrávání je na elektronický časovač od východu po západ slunce.Štít je na přímém slunci a výsledky vynikající můžu doporučit.
Moc hezké: Jak to myslíš s tou plastovou rourou? Ta je protažená uvnitř té sady misek pod květináč? Z čeho napájíš větráček? Já jsem hledal nějaký rozumný solární panel, ale nikde nic.... Mimochodem, pátral jsem po návodu na stavbu tady na fóru ale nenašel....
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 2355

Příspěvek od Tom »

To žebrování co je okolo je z krytu zahradního světla http://www.brilux.pl/img/produkty/RIVA30B_d.gif Takže jsem to akorát nasadíl na odpadní plastovou rouru průměr ted nevím.Nahoře jsem to utěsnl dřevěným kolečkem.Větrák je dole a odsává z čidla ven dolů.Napájení přes kablík dělal mě to brácha je to myslím na telefonní linku.Stálo mě to akorát 70kč za barvu ve spreji jinak vše z vlastních zdrojů.Jo ještě káblík je napojen na adaptér 9V a poté prodlužka- zásuvka 220V.
tady někde se o tom píše: viewtopic.php?f=29&t=248&p=2344&hilit=jekyll#p2344
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

Re: WS 2355

Příspěvek od rp1 »

Tom píše:To žebrování co je okolo je z krytu zahradního světla http://www.brilux.pl/img/produkty/RIVA30B_d.gif Takže jsem to akorát nasadíl na odpadní plastovou rouru průměr ted nevím.Nahoře jsem to utěsnl dřevěným kolečkem.Větrák je dole a odsává z čidla ven dolů.Napájení přes kablík dělal mě to brácha je to myslím na telefonní linku.Stálo mě to akorát 70kč za barvu ve spreji jinak vše z vlastních zdrojů.Jo ještě káblík je napojen na adaptér 9V a poté prodlužka- zásuvka 220V.
tady někde se o tom píše: viewtopic.php?f=29&t=248&p=2344&hilit=jekyll#p2344
Promiň, ale nerozumím tomu odsávání vzduchu. Pokud máš vevnitř plastovou trubku, nahoře utěsněnou kolečkem a dole větrák, který odsává vzduch z trubky, kudy se tam ten vzduch nasává? Neměla by ta vnitřní trubka mít alespoň děrování po celé délce? Myslel jsme, že profi štíty jsou soustava žebrování, kterým "profukuje". Ale jinak moc hezké, fakt super. Díky.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 2355

Příspěvek od Tom »

Z vrchu jsou v tom kolečku 2 drážky je to vidět na obrázku a ještě zboku je tam otvor ten je pod tím žebrováním na V straně oproti profi stanicí rozdíl do +1C
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

Re: WS 2355

Příspěvek od rp1 »

Výborně, takže o konstrukci je rozhodnuto. Můžete mi prosím ještě prozradit, jaký používáte SW na vizualizaci. Vaše stránky jsou moc hezké, přesně tak bych si to představoval. Zatím mám je textový výstup z open2300....
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 2355

Příspěvek od Tom »

Data zasílám na web přes Meteohub.Pořídil jsem si ho kvůli tomu abych nemusel mít zaplé pc.Děkuji za pochvalu :D
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

Re: WS 2355

Příspěvek od rp1 »

Tom píše:Data zasílám na web přes Meteohub.Pořídil jsem si ho kvůli tomu abych nemusel mít zaplé pc.Děkuji za pochvalu :D
A na tom webu? Myslel jsem, že ty grafy maluje nějaký PHP skript. To ten meteohub sám od sebe umí posílat
hotové stránky i s obrázky? Velmi hezké, přehledné, žádná pitomá grafika, prostě tleskám.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 2355

Příspěvek od Tom »

Mám stránky na webnode.Šablona je přednastavená a zdarma ty obrázky,články jsem tam nahrál přes toho noda.Meteohub odesílá grafy na webzdarma a odtud se dají stahovat do světa.Ano hub umí jednoduché grafy vytvářet.Nějaké věci mě udělal kamarád jako banner a podrobné data :D .
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: WS 2355

Příspěvek od storm_ice »

Tom píše:Pokud budete chtít přesnější výsledky určitě.I kdyby měl senzor již z výroby nějaký kryt je většinou defakto k ničemu.Nejlepší za rozumnou cenu udělat svůj.Použít větráček z pc a nějakou plastovou rouru popsáno to někde tady na foru je.Já to mám takhle http://files.pocasiholasice.webnode.cz/ ... fie109.jpg.Odvětrávání je na elektronický časovač od východu po západ slunce.Štít je na přímém slunci a výsledky vynikající můžu doporučit.
jak jsem psal jinde, mně stačilo polepit štít hliníkovou folií a výsledek je víc než uspokojující. Odvětrání u mě nemá cenu ... ale je fakt že asi pomůže jak s teplotou při bezvětří, tak i s vlhkostí
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 2300“