Propojení PC se stanicí WS2300

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 2300

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jakub
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2010, 12:42

Propojení PC se stanicí WS2300

Příspěvek od Jakub »

Zdravím.
Mám stanici WS2300 a novější PC to znamená že mám v pc com port na VGA.Tak to musím propojit USB převaděčem.
Nainstaloval jsem do pc dodaný program a s kabelem a i program stanice.Ale data se neukazujou nemaká to, a v správci zařízení mám číslo na com-portu kabelu
č10 a v programu HWeather je je do čtyřky tak nevím co s tím.
Nainstaloval jsem si WD. lite ( http://www.weatherdisplay.de/) ten je pro nekomerční použití free a tam je com-port do 10 tak to tam jde, ale nevím jak stáhnout data po vypnutém pc.
A ten samý problém mám v notasu tam se mi dokonce nainstaloval převaděč na com-port do čísla 31 takže to spárovat nelze.
Zkoušel jsem i Wetterstation a tam to nevím jak nastavit a Cumulus při instalaci píše nelze najít soubor exe takže to nemám čím spustit a nainstalovat.Nelze to nějak jinak?
Dík
Jakub
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC se stanicí WS2300

Příspěvek od airwavemagic »

ve správci zařízení ( v PC ) lze com portům přidělit libovolné číslo
Jakub
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2010, 12:42

Re: Propojení PC se stanicí WS2300

Příspěvek od Jakub »

tak jsem to našel, ale když zadám jiný port tak to hodí hlášku že je port obsazenej a stejné pojmenování může dělat problém nebo přestane fungovat!
No a co včíl.
airwavemagic
Příspěvky: 45
Registrován: 29 říj 2006, 17:18
Meteostanice: OREGON WMR 300
Bydliště: Němčičky 254 m n.m. okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Propojení PC se stanicí WS2300

Příspěvek od airwavemagic »

Co máš za operační systém, používáš ještě nějaké jiné COM porty ( třeba i převodníky USB-COM) ?
Jakub
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2010, 12:42

Re: Propojení PC se stanicí WS2300

Příspěvek od Jakub »

Mám Windows XP.
com porty no ten tenhle převodník typu na propojení ws2300 mám jeden, ale jestli to může být třeba připojení přenosné tv do usb nebo internet mám ufona a taky do usb .Jinak to mám (Sběrnice PCI Standardní typy portů ta je na com 1 až 4 )pak any data 6a7 to je ufon.atd.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 2300“