chyba při měření venkovní teploty na WS 2355

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 2300

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

chyba při měření venkovní teploty na WS 2355

Příspěvek od rp1 »

Dobrý den,
moje WS2355 čas od času (tak jednou za 14 dnů) pošle z vnějšího čidla do stanice úplný blábol o venkovní teplotě. V grafu to pak vypadá: http://www.tns.cz/~rp/temp_error.png. Potkali jste se s tím někdo? Nebo je vnější čidlo vadné? Díky za tip.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při měření venkovní teploty na WS 2355

Příspěvek od fractal »

Mě to dělá u WS3650 u tlaku ale nějak mě to nevadí, hodnota je zjevně nesmyslná a dá se snadno odfiltrovat.
storm_ice
Příspěvky: 5595
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při měření venkovní teploty na WS 2355

Příspěvek od storm_ice »

fractal píše:Mě to dělá u WS3650 u tlaku ale nějak mě to nevadí, hodnota je zjevně nesmyslná a dá se snadno odfiltrovat.
s tim mají WS asi problém, bo se mi to taky občas stane, naštěstí tak 2-3 do měsíce, pokud se to zrovna netrefí do záznamu po 5min tak uplně vpoho, jinak jen přepíšu hodnotu. U teploty se mi to snad ještě nestalo, nepočítám-li 2-3 úplná "pomatení" stanice, kdy naskočily extrémní hodnoty a alarmy :evil:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

Re: chyba při měření venkovní teploty na WS 2355

Příspěvek od rp1 »

storm_ice píše: s tim mají WS asi problém, bo se mi to taky občas stane,
Aha. Takže rekapitulace:
koupil jsem si WS2355, dodělal jsem aktivní radiační štít (ten plastový obal, co k tomu dodávají, používám jako popelník a na to je fakt dobrej), přecvakl jsem všechny koncovky na kabelech (neboť čtrnáctiletá asiatka, která je nacvákávala přede mnou, asi neměla dost síly zmáčknout pořádně kleště), po téhle zimě mně čeká úprava anometru (neboť zamrzá) a dopsání prográmku, který bude filtrovat bláboly z externího teplotního čidla. Je to už všechno nebo mne WS2355 ještě něčím překvapí?
storm_ice
Příspěvky: 5595
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba při měření venkovní teploty na WS 2355

Příspěvek od storm_ice »

no ještě u HW někdy naskočí nesmyslné srážky při stahování dat, např. je 10 mm a poslední údaj je najednou třeba 60 mm a to i když na stanici je pořád 50 mm - většinou mi to udělalo, pokud se dlouho data načítala z paměti, pokud si toho člověk nevšimne, tak je to pak na bednu to přepisovat. Jinak zas tak hrozné to neni, alespoň do četnosti a nejvíc dělá problém tlak (pokud je nad 1000 hPa, tak si člověk hned všimne např. 900 hPa, ale někdy je to jen "o pár" hPa a to pak pozná člověk až na grafu.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: chyba při měření venkovní teploty na WS 2355

Příspěvek od suchysvatonovice »

Tak ty srážky to je u mne kolorit,to je snad pokaždé,když stanici zapnu třeba po 12 hodinách.Srážky už jsem zcela vzdal to je prostě brutalita.Občas mi pošle i blbosti o větru,ale to je vyjjímečné.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 2300“