úhrny srážek na WS 2355

Informace, dotazy a rady týkající se provozu meteostanice WS 2300

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

úhrny srážek na WS 2355

Příspěvek od rp1 »

Dobrý den,
mám WS 2355, vnější čidlo komunikuje se základní jednotkou bezdrátově. Nerozumím následujícímu měření:
a) v 7.05 hlásí WS2355 počítači 0.51 mm srážek za poslední hodinu (Rain 1h)
b) v 7.20 hlásí stanice počítači 0.0 mm srážek za poslední hodinu

Jak to? Jak to, že množství srážek za poslední hodinu je 0,51mm jen od 7.05 do 7.20? Pozorujete někdo něco podobného?

Díky za rady.
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: úhrny srážek na WS 2355

Příspěvek od storm_ice »

tak jestli to dobře chápu, tak stanice načetla po 6h srážky, které se logicky po hodině vynulují (pokud nejsou srážky další) ... u Ws3600 jsem vypozoroval, že se odmazávání po "minutách" děje při probíhajících srážkách, pokud ustanou a záznam posledních srážek je např v 7:15, tak se vynulují až v 9h.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

Re: úhrny srážek na WS 2355

Příspěvek od rp1 »

storm_ice píše:tak jestli to dobře chápu, tak stanice načetla po 6h srážky, které se logicky po hodině vynulují
Právě, že ne. Stanice v sedm hodin a pět minut ohlásila 0,51 mm srážek v poli "srážky za poslední hodinu". Už to samo o sobě nevím, co znamená. Jestli tomu dobře rozumím, tak je v čidlu "miska", která se naplní dešťovou vodou a "přehoupne" se, což vygeneruje impuls, který stanice nahlásí. Pokud je to, co jsem napsal pravda, tak to znamená:

V sedm hodin a pět minut se přehoupla miska.

Kdyby se nic dalšího nedělo, tak bych čekal, že stanice hodinu po této události čítač vynuluje. Tedy v osm hodin a pět minut bude na čítači 0. Ale ono ne. Na čítači byla nula už v sedm hodin dvacet minut, tedy 15 minut po impulzu. Co to tedy znamená? Fakt to nevím. Buďto ta stanice blbě nuluje čítač, tzn. že v 7.20 měla stále ukazovat 0,51 mm srážek a ne 0 mm srážek anebo to znamená ještě něco jiného (třeba stanice pozná, jak "rychle" se miska naplněná dešťovou vodou zhoupne, nebo tak něco :?
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: úhrny srážek na WS 2355

Příspěvek od storm_ice »

tak to nějak moc netušim, asi bude nejlepší pozorovat stanici dál jak se chová při srážkách a pak kdyžtak posoudit co to dělá nebo ne :wink:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: úhrny srážek na WS 2355

Příspěvek od suchysvatonovice »

Mně stejná stanice zas pravidelně po zapnutí PC posílá srážky ve stovkách i tisících mm.Nemáte někdo nápad jak ji z toho vyléčit?
storm_ice
Příspěvky: 5579
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: úhrny srážek na WS 2355

Příspěvek od storm_ice »

suchysvatonovice píše:Mně stejná stanice zas pravidelně po zapnutí PC posílá srážky ve stovkách i tisících mm.Nemáte někdo nápad jak ji z toho vyléčit?
zkusit reset, až se dokončí, pak odpojit stanici z proudu, vyndat baterky a nechat alespoň 30 min, pak ji zkusit zas zapnout ;)
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
suchysvatonovice
Příspěvky: 80
Registrován: 22 led 2009, 10:58
Bydliště: Malé Svatoňovice 20 430 m.n.m

Re: úhrny srážek na WS 2355

Příspěvek od suchysvatonovice »

Zkoušel jsem reset,ale byl jsem nedočkavý a tak dlouho jsem ji odpojenou asi nenechal.Ještě zkusím i baterky z čidla a uvidím.Jinak díky.
rp1
Příspěvky: 32
Registrován: 05 kvě 2009, 15:56

Re: úhrny srážek na WS 2355

Příspěvek od rp1 »

suchysvatonovice píše:Mně stejná stanice zas pravidelně po zapnutí PC posílá srážky ve stovkách i tisících mm.Nemáte někdo nápad jak ji z toho vyléčit?
Taky se mi to stalo, ale zjistil jsem, že v čidle se zabydlel nějaký bezobratlý (nějaká ponrava něčeho). Čidlo jsem rozdělal a vyfoukal jej opatrně kompresorem. Od té doby je to OK.
Odpovědět

Zpět na „Meteostanice WS 2300“