Aktuální počasí v ČR - červenec 2007

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Aktuální počasí v ČR - červenec 2007

Příspěvek od dobrmanek »

Byl jsem poněkolikáte na houbách a přinesl jsem si vždy velké houby. V lesích to vypadá jak na sahaře. Jediné čeho je všude plno jsou ovádi, kůrovci(lýkožrouti) a především se začínají objevovat komáři. Srážky v předcházejích dnech neměly pražádný vliv a zvýšení vláhy v lesích.

Ještě doplním srážky za měsíc červen. Asi málokdo bude mít méně nežli já a to 57,5 mm
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 01 črc 2007, 20:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TomasBurt
Příspěvky: 76
Registrován: 06 led 2007, 18:23
Bydliště: Nejdek (Krušné hory) 584 m n.m.

Příspěvek od TomasBurt »

V Krušných horách napršelo za posledních 10 dnů 30-91 mm, odpolední teploty se v nadmořské výšce do 600 m pohybovaly od 14 do 28°C, nejčastěji kolem 18°C, takže je teď v lesích mokro. Rostou hlavně masáci, těch je strašně moc, pak holubinky a z hřibovitých hub jsem nic nenašel. Lidi ale nosí z níže položených lesů kozáky, křemenáče a hřiby hnědé (podubáky).
A taky už jsou zralé borůvky - letos rekordně brzy.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Takže za červen smutných 60,5 mm.
Dneska máme polojasno nebo oblačno, aktuální teplota (14:05) +26,9°C. Vypadá to, že bysme zítra mohli mít bouřku, ale u nás nikdy nikdo neví. Máme nekonečné sucho. Průtok řeky Jihlavy (normál 4,9 m3/s) je nyní 1,0 m3/s. Když si představím loni na začátku dubna 175,5 m3/s, tak vidím docela rozdíl.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Dnes většinou oblačno, odpoledne i polojasno, večer zase až sk. zataženo. Vypadalo to na bouřku po 18. hod., a zase nic. Spadlo asi 5 kapek. Jako obvykle se nám to vyhnulo. Jinak srážky za červen 51,4 mm ve srážkoměru klasickém, 47 mm v meteostanici na střeše. Takže nic moc. Max. T 28 st. C., min. T 13,8 st. C., přízemní T 12,3 st. C. Stav ve 21:00-T 23,2 st. C., polojasno, 3/8, rozpad oblaků, Ac len, Ac tr, Cb, Cc, vlhkost 55%, tlak 1009 hPa, slabý pokles, vítr do 1 m/s, Z až JZ. Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Ahoj ve spolek,tak tady prvni červencový den s bouřkou.Celý den vetšinou zamračeno Cs,takže slunce svítilo, Tmax se vytáhla na +28.Odpoledne od západu se jakoby zatahovalo střední oblačností,pozdeji se pod tím objevovaly Cucong a jak se to blížilo,již jsem viděl prorustající Cb touto vrstvou. S dalším přiblížení již sjiždející čáry blesků a hůlavový límec,bouřka od 17:15seč začala poryvem vichru (asi downburst) v 17:45, náraz 21m/s, všechno lítalo, záhy kratší prudší déšť,spíše tříšť, v 18:15 bylo po všem. Pár žíznivých detonací poblíž,nejblíže 500m,celkem 61výbojů všech druhů,zvonil telefon při uderech blesků do země,občas mžikový výpadek elektřiny. Jelikož nás hlavní jádro spadu srážek těsně minulo,spadlo 2,5mm, víc ne. Změna větru byla s postupující buňkou ze ZSZ až na SSV a rychle vítr slábl.Ted večer se vytahuje mlha v údolí, T klesla na +16. Celkem pěkná nečekaná podívaná.Škody sem tam ulámané větve a větvičky.Tmin+8,5.Zdravím
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Příspěvek od Petr »

Zdravím z Turnova. Včera bylo podobně jako dnes, tedy spíše oblačno. Srážkově včera nic moc, v noci půlhodinový sl. déšť a večer slabá přeháňka (celkem 0,5mm). Tmax 23,4°C, Tmin 11,2°C. Dnes oblačno až skoro zataženo (Cs), ale bylo teplo Tmax 25,8°C, Tmin 13,1°C. Ve 21:10 od Z přeháňka + silný vítr. Přeháňka přinesla 1mm srážek. Teď ve 22:50 je polojasno T 17,3°C.
Za červen u nás napršelo 66mm. Srážkově nejbohatší byla poslední červnová dekáda, kdy spadlo 41mm. Přeji pěkný večer.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Příspěvek od Janek »

Tak červen byl srážkově v nadprůměru, ale nebýt té bouřky 14.6., tak jsme teda v těžkém pod...
Dnes: Tmax 27,5°C, ale na Slunku nepříjemně peklo; vítr vánek, kolem 14:00 přechodné zesílení na J-JZ mírný 3-6 m/s; pokrytí 1/8 Cu hum a nad Beskydami Cu cong s pěknými oblaky pileus, přesto větší vývoj nepozorován. Cs stínily přímému svitu, takže dalo by se říct i 7/8...

Potok v lesoparku už neteče!!!
...tak snad zítra něco, avšak stejně to bude - pokud bude - spíše bouřkového charakteru?!
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

suchooooo

Příspěvek od Adi »

Ahojky, tak sucho vstoupilo i do dalšího měsíce.

Minulý končil s dvoutřetinovým úhrnem oproti normálu, čili 60 až 65 mm.
Vše je opět vysušené a teploty opět zamířily vzhůru.
Příroda je hodně kupředu, řekl bych, že pole jsou zralá ke žním, tedy aspoň ranější odrůdy obilovin
Včerejšek, tede první den června přinesl sice počasí teplé, avšak bez vyloženého horka. Maxima byla někde u 27 stupňů, minima na 17 v 8 hodin ráno, což bylo přijatelné. Většinou polojasno, přechodně oblačno. Odpoledne však pod průsvitnými Cs, resp. As bylo dost dusno.

V sobotu jsem byl na úpatí oderských vrchů v Nejdku u Bělotína stavět tábor v krásném údolíčku uprostřed kopců. S vodou je to opravdu špatné údolíčkem teče potok, teď spíše jen symbolická stružka, pod táborem kamenitý přítok neměl ani kapku. Půl metrů do země, zjištěno při kopání latrín :-) Je země suchá nebo jen lehce vlhká. Vlhká je až níže, avšak rozhodně není mokrá! O nedostatku vláhy svědčí i zástupy žíznivého hmyzu uvnitř, dole v čerstvě vykopané jámě

Asi tak
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

I já potvrzuji, že již třetí měsíc po sobě je sucho. Jak jsem psal výše, tak 61 mm za červen je jen 70% normálu. Sice v sobotu večer a dnes v pondělí po půlnoci trochu sprchlo, ale ten 1 mm toho moc nenapraví... Jsem zvědavý na dnešní frontu, ale obávám se, že večer dojde pouze k zesílení větru a ochlazení bez deště - no uvidíme.

Tmax v neděli +28°C a dnešní Tmin +19°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj včera polojasno až zataženo, večer slabá bouřka - spíše déšť pak o5 až polojasno. K vidění byla i duha Tmin 13,4°C Tmax 27,8°C vítr prom. v "bouřce" ZJz-Z až 6 m/s s nárazy 9 m/s srážky 4,1 mm

aktuálně zataženo trv. sl. déšť srážky T 18°C zatím tak do 1 mm ale podle radaru snad pár mm spadne

4Janek k těm srážkám, měl jsem ještě jiné rozdělení + i v závislosti na dohlednosti ... jen nevim kde sem to viděl. Kdybych na to náhodou narazil dám vědět :wink:
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

storm_ice píše:k těm srážkám, měl jsem ještě jiné rozdělení + i v závislosti na dohlednosti ... jen nevim kde sem to viděl. Kdybych na to náhodou narazil dám vědět :wink:
Já jsem našel v encyklopedii WIKIPEDIA toto rozdělení viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Sr%C3%A1%C ... A1.C5.BEek

No je v tom pěkný zmatek...

Posuzovat intenzitu srážek podle dohlednosti jde jen u sněžení (a tuším, že se to tak dělá). Při dešti totiž hraji roli velikost kapek (husté mrholení neznamená silné srážky) a taky rychlost větru (kapky slabého deště při silném větru jsou "roztříštěny" a snižují dohlednost).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

gerykm píše:
storm_ice píše:k těm srážkám, měl jsem ještě jiné rozdělení + i v závislosti na dohlednosti ... jen nevim kde sem to viděl. Kdybych na to náhodou narazil dám vědět :wink:
Já jsem našel v encyklopedii WIKIPEDIA toto rozdělení viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Sr%C3%A1%C ... A1.C5.BEek

No je v tom pěkný zmatek...

Posuzovat intenzitu srážek podle dohlednosti jde jen u sněžení (a tuším, že se to tak dělá). Při dešti totiž hraji roli velikost kapek (husté mrholení neznamená silné srážky) a taky rychlost větru (kapky slabého deště při silném větru jsou "roztříštěny" a snižují dohlednost).
Jj to bude ono :D .. ale přesně souhlas s těma kapkama, ale i u toho sněžení stačí když se zvýší vlhkost a pak to vypadá jak kdyby sněžilo víc (obzvláště v noci zimní oranžová obloha kouřmo se slabým sněžením) tzn. posuzuju podle stavu povrchu (jesli je mokro i pod stromy apod) + "absolutní dojem" z intenzity srážek - třeba 5mm/5min už dám jako příval. i když tu definici to asi nesplní, ale co jako amatér vim, že si to dovolit můžu, navíc kolik celkově napšelo vidim. Nyní je i srážkoměr jako "kontrola" což trochu napoví jak asi intenzivně pršelo :)
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

Ahojte! tak tady od rána zataženo a prší, občas až silně. Od 10 hod napršelo zatím 24 mm, takže máme splněnu téměř třetinu červencového normálu!!!!
Jinak závidím moravákům 30 st. vedra, tady letos 1x přes 30. dnes jen kolem 15C
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Poslední dny zůstavaly nejvyšší teploty za těmi předpovídanými a nejinak tomu bylo i dnes,kdy omluvou byl zrychlený postup studené fronty se zvětšenou oblačností po většinu dne.Veškeré bouřkové dění se tvořilo těsně za námi na východě.Nakonec to zachránila bouřka vytvořivši se v podkrkonoší a jdoucí oblíbenou "Vrchlabskou"cestou-i když dnes přeci jen trochu východněji a tedy blíže k nám.Byl z toho pěkný lijáček-zřetelně silnější v severozápadní části města-blíže k celému dění.Bouřku pod 3 km zachránil jediný výboj 2 km vzdálený.V současné době už je vše v Polsku,dopršívá už jen V Krkonoších a u nás je již skoro zataženo a za chvilku i slunko nás trochu zahřeje-ve srážkách se ochladilo na +14 st.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

konečně

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Takže dopoledne polojasno, dusno a vedro, později odpoledne první bouřka, konečně poměrně vydatný déšť. Úhrn zcela určitě nešel pod deset :-)
Ráno teplé, v 8 hodin již 20 stupňů, max na 29. Večer po bouřce 18. Chystá se aspoň dle oblohy i radaru další :-) Opět se blýská a v dáli hřmí
Bude zajímavá noc :-)

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2007“