Aktuální počasí v ČR - červenec 2007

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Právě máme +30 st a samozřejmě letošní nejteplejší den-zatím-do zítra.Jsem zvědav kam to vystřelí zítra,ale na absolutní rekord to u nás asi nebude.Tropickou noc zde v údolí jsem za téměř 30 let měření nezaznamenal a další noci jistě nebudou výjimkou,jen čekám že ČHMÚ posune ještě některou následující noc do intervalu +22+18,protože dny budou extrémně horké.Uvidíme s těmi bouřkami,je pravděpodobné,že některá místa to opět pořádně schytají,ale to bude až někdy od středy,zatím se budeme vařit-nejsem proti,jen bych trochu tepla schoval na konec léta.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Zdarec, no tak výheň už dneska byla slušná. Nejradši bych byl, kdyby dnešek byl ten nejteplejší, ale to se mi určitě nesplní. Dneska maximum 32°C. Ještě že v naší roklince jsou minima dost nízká a dá se tak aspoň trochu vyvětrat horko z paneláku. Řeka Jihlava se asi poprvé letos dostane na znaménko sucho. Nyní už je tam průtok jen těsně nad 1 m3/s a výška je 55 cm, čili 4 cm nad kvótou sucha.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Dnešní maximum 31,5 °C a myslím, že by to stačilo víc už opravdu nepotřebuji. Co já budu dělat další dny. :roll: :roll:
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak u nás jsme dnes zaznamenaly rekordní maximum od počátku mého měření a to neuvěritelných +36,8st.To vše při jasné až skoro jasné obloze.Nyní ve 20.50 je jasno,teplota stále vysoká +27,7st.,tlak 1016,2hPa a vlhkost 51%.Pěkný zbytek dne a zítra se neupečte.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Denní přehled

Příspěvek od fractal »

hrdla3: Tak to teda nezávidím, dnešní Tmax 34,4 °C. Tmin 16,9 °C, což bylo ještě celkem příjemné. Přes den se objevil i typický JV vítr kolem 5 - 8 m/s. Jako fén. Nejvíc mi ale vadí velmi pomalý pokles ve večerních hodinách, např. teď ve 21:54 máme ještě nepříjemných 28,0 °C a pokles teploty se zvolna zpomaluje. Téměř to vypadá na druhou tropickou noc. Zítra už i teploty v bytě budou asi pěkně nepříjemné. Já dnes začínal ráno na 23 °C a teď tu máme všude 26 °C, asi o 2 °C méně než venku, takže ještě nevětrám. Hodně trpělivosti všem se zítřejším vedrem.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Geryk »

Tak dnes v Přerově jsme měli +33,5°C a možná nás čeká 1. tropická noc (hlavně ve městě) - záleží i na tom, jestli začne silněji foukat.

V pondělí tipuji na východě ČR teploty max. do +35°C a nárazový J-JV vítr, kdežto v Čechách by to někde mohlo překročit +38°C - absolutní rekord ale nečekám - podobných situací jsem už pár zažil a bylo max. kolem +39°C.
V úterý by i na východě mohlo být přes +36°C...

Nějak se nám rozpadá slibovaná fronta a vypadá to na dlouhodobější vedra, jen s místními bouřkami. Ale třeba to zítra bude vypadat jinak.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj dnes jasno, odpoledně přechodně skoro jasno. Tmin ještě příjemných 16,0°C Tmax 35,3°C :? vítr se stočil na VJv do 5 m/s Jinak 16-18h T>34°C 13-19h T>33°C většinou pouze kolem 13h ještě kolem 32°C. před 23h při slabém závanu větru vyskočila T na 28,8°C, nyní klesla pod 25°C. zítra to bude děs :roll:

Aktuálně 00:10 jasno ℔ T 24,8°C▼vítr prom. do 1 m/stlak 1017,2 hPa►vlhkost 45%
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Noc

Příspěvek od fractal »

Zdravím, tak hlásím 2. tropickou noc tento rok. Tmin 21,8 °C. Dnes asi bude peklo, po včerejších 34,4 °C, tipuju tak 37 °C. Uvidíme. :(
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

tepelný ostrov

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Takže včera večer mimo sídlištní stranu 22, na sídlišti 25. Jen pro zajímavost, včera na slunku sídlištní strany 60 stupňů, jasně je to údaj, který je nutno bráti s reservou, přesto dokumentuje tepelný ostrov sídliště, tedy údaje oba. Všude jinde bylo již relativně dýchatelno, přesto sídliště sálalo ... ještě, že bydlím na jeho konci :wink:
Včera večer jsme se vrátili s Beskyd, obec Řeka, překrásné horské údolí pod masívem Javorového, Ropice a Goduly. Na horách odpoledne bylo příjemně, teploty byly o dobrých 5 stupňů nižší, než v rozpáleném Ostravsku. Včera v nejhlubším stínu mimo sídliště Orlové"pouhých" 31. Pro dnešek dávám 33. Večer vlahý, když jsme odjížděli z hor, teplota tam byla na nějakých 18. Doma večer zmíňovaných 22. Tropická noc nakonec nebyla, před pátou hodinou 19, ovšem na sídlišti již ano, tam bylo 22.
V bytě držím teplotu někde mezi 23-24, což ještě jde.
Co se týče výhledů, stále to vypadá tak, že příští týden přinese relativně chladnější počasí a snad i nějaké srážky. Tento týden přinese úlevu snad až v sobotu.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5578
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od storm_ice »

huj tak i u nás první tropická noc Tmin v 5:20 20,1°C Za zmínku pak stojí ještě čas 0:49, kdy se při slabém větru do 2 m/s vyšplhala T na 27,4°C :!: Dnešní maxima u nás tak 37-38°C, u mě to bude záležet jak moc bude foukat, bo mě zas bude ochlazovat zeleň za barákem.
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak u nás jak jsem předpokládal tropická noc nebyla ani náhodou.Tmin ještě docela příjemných +15,8st.Aktuálně v 8.55 je skoro jasno,teplota +21,1st.,tlak 1016,9hPa a vlhkost 76%.Jinak je tady ráno pěkná rosa,jak kdyby bylo po dešti.Přeji pěkný den a jsem zvědav na dnešní maxima.
Josef Šitka
Příspěvky: 137
Registrován: 19 říj 2005, 19:36
Bydliště: Drnovice, okr. Vyškov 275m n.m.

Příspěvek od Josef Šitka »

Zdravím z Vyškova,
u nás se včera teplota potulovala okolo 32°C, MAX 32,5°C, ve stínu bylo dýchatelno. Ranní MIN 17,1°C. Hned ráno ale začal sílit vítr a teplota letěla nahoru. Teď ve 13:00 je 33,1°C, jasno, překvapivě dobrá dohlednost, vítr JV 4-9 m/s s nárazy až do 14 m/s. Roční teplotní maxima se u nás obvykle pohybují právě mezi 33°C a 34°C, výjimkou byl jen rok 2003 se svými 36,5°C.
Bydlím v rodinném domě, ten je ale špatně odizolován, pokoj na JZ stranu, takže ve vlnách veder musím spát při teplotách okolo 28°C :x
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dobrmanek »

Josef Šitka: A to jako jde spát při této teplotě? :lol:

Ne že bych snad někomu nepřál, ale já mám to štěstí, že zpravidla už po 22.00 není víc než 20 °C. Nyní se ranní minima pohybují kolem 14 °C. O tropické noci se nám naštěstí může jen zdát. Dnešní maximum je zatím 34 °C

Přeji všem příjemně strávené noci :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš Prouza »

V noci tu je relativně chladno, minima padají pod 15°C. Včerejší maximum +32,2°C, dnes 32,8°C. Venku ale není k žití i tak.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Zdarec, hlásím nejteplejší den roku s minimem 15,3°C - nádhera a maximem 34°C - to už je trošku horší. Po celý den je jasno, ani mráček. Řeka už dosáhla hranice sucha, pak se ale hladina zase trošku zvedla. Snad se dočkáme zajímavých bouřek v druhé polovině týdne. Huj
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2007“