Aktuální počasí v ČR - červen 2006

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z lokte.Tak dnes již máme první bouřku za sebou.Doprovázel jí přívalový déšť,když za dvacet minut napršelo 12,9mm a chvíly i krupobití s kroupami do 1cm.Ochladilo se během zmíněných dvaceti minut z +29,4st. na +20,3st.Aktuálně v 16.10 je polojasno,teplota +24,8st.,tlak 1015,0hPa a vlhkost 76%.Čekají nás dnes zřejmě další bouřky tak jsem zvědav.Přeji pěkný den.
supercela
Příspěvky: 111
Registrován: 29 kvě 2005, 14:03
Meteostanice: Watson W - 8681
Bydliště: Habartov,okr. Sokolov, 525 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od supercela »

Zdravím!!
Navážu na kolegu z Lokte.
To co měl po poledni ,u nás jen jako přeháňka s neměřitelným množstvím. Blesk v Sokolově trefil chlapa na koupališti. Při cestě z práce po 14 hod jsem viděl vrtulník ZS.
Další bouřka mezi 16.20 a 17:05. Napršelo 11 mm za 12 minut, celkem 12 mm. Kroupy cca 15 sec, velikost do 1 cm. Vítr do 50 km/h. byl jsem pozorovat venku. Blesků málo, 3 čárové, zbytek blýskavice. Ochlazení z 26C na 18C.
Teď skorozataženo, 17,5C, RH 88%, vítr 6 km/h N.
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Dnešek začal velmi teplým počasím, dopoledne většinou sk. jasno. Už však od 10. hodiny se nad Krušnými horami tvořila silná bouřkouvá oblačnost. Teplota stoupala, a oblak rostl do neskutečných výšek, pozorován i oblak pileus, a to na několika špičkách Cb. Bouřka přišla před 15. hodinou, zesílil vítr, bouřka měla slušnou intenzitu, srážky 17 mm. Jel jsem pak do Teplic a 15 km za Mostem už sucho. Další bouřka začala po 18. hod. a skončila před 21. hod. Max. T 30,7 st. C., min. T 15,5 st. C. Stav ve 21:00-T 19,6 st. C., sk. zat., slabý déšť po bouřce, vlhkost 99%, tlak 1015 hPa, setrvalý, bezvětří. Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Ahoj ve spolek,dnes jsme se tu prvne trefili do tropického dne Tmax+30,3,jinak to vždy poslední dobou končilo těsně pod.Co se týče bouřek,v noci na So tu něco proběhlo 16mm,ale již v celkovém rozpadu se 115cti výboji vesměs plošných blesků.Přes víkend již klid,dnes to bylo opět trochu aktivnější.Přes den jsem viděl na severu Cb již zmíněných bouřek od kluků,pak se ještě něco tvořilo na východ,k večeru najednou do toho něco koplo i nad námi,vykvetlo to do bouřky a přeháňky 5mm i s kroupama do 0,7mm odhadem.Celkem pohoda bez větru.Tmin 12,1. S tmou se objevila blýskavice z bouřek na východě,ted před půlnocí se objevila i na západě z bouřek v Německu. Pěkná aktivita,tak ať i zítra něco ukáže.Ahoj
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

bouřky

Příspěvek od Adi »

ahojky,

včera jsme byli po suchu, nějaké oblačno s Ci a Cs a neskutečné dusno, max kolem 28. Večer 21 a vzduch se dal krájet.
bouřka přišla mezi 3 a 4 hodinou ranní - tedy dnes - byla to krátká sprcha, pár minut a s dvěmi, třemi výboji. Kilometr dál už nebylo nic, naopak v Ostravě lilo jako z konve více, než hodinu.
Aktuálně polojasno až oblačno s Ci a nastavěnými "hrady" a teplo, již teď 20 stupňů.

Zdá se, že dnes bude živo :twisted:

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Příspěvek od Petr »

Tak včera byl u nás 3.tropický den tohoto roku, teplota se odpoledne lehce přehoupla přes 30°C.Večer v 18h bylo stále +28°C, ale postupně přibývala oblačnost a v 20:40 jsou pozorovány první vzdálené blesky.Ve 21.20-21.40 nás tesně minul střed bouřkového jádra, který byl podle radaru asi 10-15km jižně od nás(oblast Českého ráje).U nás to přešlo jen s krátkou přeháňkou.Blesková aktivita byla slušná, ale blesky byly většinou poměrně daleko(nad 3km od nás).Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Zdravím,
tak po dlouhé době k nám včera zavítala buřinka. Mohutný Cb se jevil nad Z obzorem již ve 20:30. Až se poněkud setmělo, vynikla moc pěkná blýskavice. Cb se sice přibližoval, ale opravdu pomalým tempem, takže blýskavicí jsme se kochali v intervalu 21-23 hodin. Někdy kolem 23:30 konečně zahřmělo a objevovaly se i CG. Bouřka k nám nakonec doputovala těsně před půlnocí. Skoro nepršelo, max. 2-3 mm. Přímo nad námi bouřka pomalu slábla. Zaznamenány asi 4 blesky kolem 1 km, blíž ani ne. Celkově za večer 10-15 CG a asi 400-600 CC :D Velmi povedená blýskavice mě potěšila.
Dneska ráno už máme dusno, 20 stupňů. Vypadá to opět nadějně.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Pondělní večer připravil pěknou podívanou.Z práce jsem to domů večer s tihl jen tak tak,už se pořádně blýskalo-dunělo bez přestání.V 22.30 spustily srážky a jak na talíří začaly sjíždět silné čárové výboje doprovázené pořádnými ránami 2-4 km západně.Vše se hnalo k nám,ale jak už to tady v údolí bývá "vyšlehalo" to okolní vrchovinu a u nás byl docela klid.Při podrobném zkoumaní zvětšených záběrů detekce blesku bylo vidět jak se u nás bouřka trošku rozdělila a za námi se to opět zavřelo a ještě zesílilo a při odchodu to byla také bezva podívaná.Pak ještě v noci v 1.hod trochu zlobila bouřka na jihu-pěkně blýskalo a zlověstně dunělo z dáli,ne blíže než 18 km.
Dnes překotný vývoj kupovité oblačnosti a již před 12.hod na severovýchodě první kovadlina,zanedlouho hřmí z pomezí Čech a Polska.Odpoledne už se to jen odsouvá a rozpadá,zbytek dne slunečno a velmi teplo.Teď večer již nějaké blýskavice z dění kolem Ústí nad Labem,ale dost rychle to slábne,možná z toho bude nějaká noční bouřka v Krkonoších.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

dusno

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Včerejšek nakonec nepřinesl u nic, jen trocha oblačnosti zesilující pocit dusna v odpoledních hodinách. Oblaka přišla z rozpadlé bouřky od Oderských vrchů. Včerejší max 28, večer 22.

Dnešek od rána horko a dusno, ráno polojasno, teď skoro zataženo Cs, As, teplota z původních 30 klesla k 29 a parno zesílilo

Začíná už opět sucho.

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak třetí den za sebou úplně stejný sled.Ráno mlha,dopoledne se to prtrhá,následuje horko,které zakončí bouřka.Oblačnost se to poté ještě protrhá a teplota leze opět zpátky nahoru.Dnes tedy ráno mlha,poté skoro jasno až polojasno,odpoledne oblačno,přeháňka s bouřkou.Aktuálně ve 21.16 je už zase polojasno,teplota +22,5st.,tlak 1013,2hPa a vlhkost 69%.Tmin dnes +13,7st.,Tmax +27,3st.Přeji pěkný večer.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Bouřky

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Tak tady máte něco o bouřkách u nás:
http://www.meteosvatonovice.unas.cz/21.6.2006.htm

Jsem líný to přepisovat znovu :wink:
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Dobrý den,
v noci na dnešek nás postihla další bouřka z kategorie pohledných. Moje pozorování začalo ve 23 hodin, kdy jsem spatřil bleskovou aktivitu nad S až SV obzorem, ale velmi daleko. Moje pozornost se za chvíli přesunula ke Z až SZ obzoru, kde se k nám svižně blížil pás bouřek. Určitě jste tento megální pás viděli na radaru. Blýskavice na západě začala okolo 00:30. Pak jsem z nepochopitelných důvodů na chvíli usnul. :D Ale vzbudil jsem se právě včas. Akorát začaly opravdu silné poryvy větru (14 m/s nebylo výjimkou) a blesky se již značně přiblížily. To bylo asi ve 01:50. Samotný přechod byl možná trochu zklamáním, jelikož bouře nad třebíčskou pánví zeslábla a rozdvojená obešla centrum. Zaznamenal jsem asi 30 CG a přes 200 CC (za celou noc). Nejbližší byl asi tak 750 m, takže nic moc. Hromy byly velmi tlumené, připomínaly mi typickou bouřku z tepla. Bouřka nás přelítla docela rychle. Déšť byl vydatný jen chvilku a jinak spíše poprchávalo (jestli 8 mm, tak hodně). Ještě chvíli jsem pozoroval bleskovou činnost na J, JV a V , a pak jsem šel spát (02:40).
Vůbec se nám neochladilo, dneska opět přes 27 stupňů, dusno, polojasno. Jo a tak se koukám, že jsou v dohledu zase 2 Cb, jeden nad SZ a jeden nad JZ. Takže opět bude možná divadlo. :)
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Vše podrobně popsal Tomáš ve zprávě v odkaze a já jen dodám,že tady dole pod horami sice bouřilo i pršelo,ale to hlavní se válelo přes Krkonoše do Polska.
Večer v 22.30 kdy se zdálo,že je po bouřkách se natáhla od Prahy zmiňovaná šňůra bouřek a v prostoru jižně od Trutnova trvale bouřilo.To ale byla jen příprava na ohňostroj po půlnoci,který se rozjel v popisované bouři někde u Hradce Králové.Podívaná to byla -chvílemi blesky ani nezhasínaly a souvisle dunělo z dáli snad více než hodinu.
Dnes už vše v klídku,ochlazení docela malé,od soboty přítápíme...
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Koukal jsem se správně. :) Včera večer jsme měli další bouřku. Přišla k nám z Rakouska. Již okolo 21:30 se zlověstně honily nad JZ a J obzorem mraky. Zanedlouho už naznačovala příchod bouřky blýskavice. Bouřka šla bohužel nakonec vedle směr J okolo 23:00. Ani nehřmělo. Blesků se ovšem zase dalo napočítat na desítky. Těmito jevy buřina neoslnila, krásně při ní ale napršelo, konečně (já nevím, asi 10-12 mm.).
Dneska jsme měli zprvu zataženou oblohu a ráno chvilku lehounce poprchávalo. Poté nastalo protrhávání oblačnosti, ale stále máme oblačno. Mírně se i ochladilo, maxima, kterých dosahuje teplota právě teď, jsou okolo 23,5 stupně. Zdarec
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tady se po vedrech v minulých dnech poslední dva dny příjemně ochladilo.Takže tu máme chvilku na oddychnutí před dalším náporem v dnech příštích.Dnes bylo polojasno až oblačno a beze srážek.Tmin +9,2st. a Tmax +22,8st.Aktuálne ve 21.30 je polojasno,teplota +17,4st.,tlak 1019,5hPa a vlhkost 64%.Přeji pěkný večer.
Zamčeno

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2006“