Aktuální počasí v ČR - květen 2006

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.U nás vše v pohodě.Srážky na obou vlnách i u nás,ale jen slabší-přiměřené.Více zaujala dnešní odpolední přeháňka v 14.30 hod,kdy krátce dosti sprchlo,ale hlavně vichr se opět v přeháňce blížil vichřici.Přeháňka tudy doslova proletěla.Další přeháňka prolétla v silném proudění severněji kolem 18.hod.V 19.30 opět velmi živo s přeháňkou jižně od nás-opět bouřlivý vítr při přechodu okraje zmíněné přeháňky.Jinak dnes i polojasno,ale větrno a chladno po celý den.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Slezsko

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Ve Slezsku, čili u nás to byla slabota. v noci do 5 mm, možná i méně, čili pro tentokrát jsme takříkajíc utřeli ...

Den oblačný až skoro zatažené, mraky snad všech druhů, pěkný to kalejdoskop :-) odpoledne před půl třetí přešla slušná přeháňka, která trošku napravila neutěšený stav. Teď oblačno až polojasno, stále fouká, byť už ne tak moc, jako přes den. jedním slovem větrno.

Nějaká zvlněná fronta někde na pomezí Slovenska a ČR nikde k vidění. Škoda

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak jsem to spočítal a za 48h napršelo 60,1mm.Docela slušné a jarní deficit je téměř vynulován.Dnes zpočátku zataženo,déšť,postupně oblačno a přeháňky,odpoledne a večer polojasno.Tmin vysoké +10,9st.,tak se ani nedivím,že začaly růst houby a Tmax +15,9st.Aktuálně je polojasno,teplota +10,9st.,tlak 1015,6hPa a vlhkost 70%.Pěkný večer.
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Ahoj,tady to vypada,že poroste akorát plíseň. Jinak ještě doplním Tmax 18,1 Tmin 11,9,větrno až 18m/s,skoro zataženo,přes den už nepršelo,večer na severním obzoru nějaké Cb.dobrou
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak se nám opět rozpršelo.Ve výhledu na dalších 14 dní jsem viděl pouze déšť jak střídá přeháňky,sluníčka velice málo a teploty nízké.V těch nejteplejších dnech do 18-20stupňů.Tak to se tedy máme na co těšit.Dnes dopoledne oblačno,odpoledne už zataženo a před půl hodinou se přidal slabý déšť.Tmin pouze +4,1st. a Tmax +13,5st.Aktuálně je zataženo,slabě prší,teplota klesá +9,8st.,tlak 1007,9hPa a vlhkost 82%.Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Tak vás po veledlouhé době zdravím. Nepsal jsem, protože nebylo co psát. Nic nenormálního se nestalo. Máme celkem chladné jaro, zpočátku beze srážek, nyní ale, však víte sami. Předevčírem jsme měli na chvilku 1. SPA... asi 35 m3/s, proti dubnovým 175,5 m3/s to ale nic není :D . Dneska se přes nás přehnalo několik přeháněk a byla slušná zima - maximum okolo 10,5 stupně.
Jinak sem byl se školou na exkurzi v severních Čechách. Zbytky sněhu v Kršpáglích byly fakt super :) . Moc se mi líbila pevnost Dobrošov, odkud byly vidět jak Orlické hory, tak Kršpágle... Jinak (bez urážky kohokoliv) musím říct, že města v severních Čechách nejsou nijak pohledná, obzvláště Náchod :? . To jižní Morava je to pravé....Jihlava, Znojmo, Třebíč a spol. 8) . Tak zatím
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.U nás dnes oblačno až zataženo s přeháňkami, jen přechodně polojasno a zima.Tmin +3,9st. a Tmax jen na chvilku při sluníčku +9,2st.Srážky oproti minulým dnům už jen 5,1mm.Aktuálně je polojasno,teplota +3,9st.,tlak 1009,9hPa a vlhkost 90%.Pěkný večer.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Yves píše:Tak vás po veledlouhé době zdravím. Nepsal jsem, protože nebylo co psát. Nic nenormálního se nestalo. Máme celkem chladné jaro, zpočátku beze srážek, nyní ale, však víte sami. Předevčírem jsme měli na chvilku 1. SPA... asi 35 m3/s, proti dubnovým 175,5 m3/s to ale nic není :D . Dneska se přes nás přehnalo několik přeháněk a byla slušná zima - maximum okolo 10,5 stupně.
Jinak sem byl se školou na exkurzi v severních Čechách. Zbytky sněhu v Kršpáglích byly fakt super :) . Moc se mi líbila pevnost Dobrošov, odkud byly vidět jak Orlické hory, tak Kršpágle... Jinak (bez urážky kohokoliv) musím říct, že města v severních Čechách nejsou nijak pohledná, obzvláště Náchod :? . To jižní Morava je to pravé....Jihlava, Znojmo, Třebíč a spol. 8) . Tak zatím
Neber si to zle,ale tam kde jsi byl nejsou severní čechy,ale VÝCHODNÍ.Ještě by se dalo polemizovat že severovýchodní,ale ty Kršpágle jsem dlouho nevěděl o co jde.Nakonec asi myslíš Krkonoše že.Nevím co mýslíš méně pohlednými městy-není to tady možná úplně nej,ale já bych neměnil a ta příroda - Krkonoše jsou NEJ....
Jižní Moravu docela znám,vojenčil jsem tam dva roky v Jihlavě a třeba Jihlava byla tehdy nic moc a placka-rozuměj rovina dole na Jižní Moravě mně moc neuchvátila.
Vidím to,že ty města si budou dosti podobná,jen jsme zvyklí každý tam kde je doma.Českomaravská vrchovina se mi také moc líbila a připomínala mi na vojně podkrkonoší a domov.

Co se týče počasí - souhlas,větrno zima,deštivo.Na hřebenech Krkonoš už je bílo novým sněhem a studené počasí bude zatím ještě chvíli pokračovat.
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Ahoj ve spolek.No tak chlapi,zkrátka kde se kdo zrodí,tam se i hodí.Dnes vlhké,zatažené chladné pošmourno.Dopoledne spíš forma občasného slabého deště,odpoledne slabé přehánky.Tmax jen +8,9 Tmin+5,0 Tpříz+5,4 Tvečerní+5,7. Včera zataženo,odpoledne do doby předpůlnocí déšť,srážek 7mm,Tmax+14,7 Tmin+7,2 Tpříz+2,5. Vítr se trochu uklidnil,dnes max 11m/s od Z.Ahoj
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Kosa...

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Co dodat ke slovům kosa, kosa a zase kosa...

Právě zapínám topení, protože je sice jedna hodina odpoledne, ale pouhých 8,4°C, fouká severozápadní vítr do 5 m/s, je zataženo nimbostratem a pro změnu zase prší... V pondělí ranní minimum 3,1°C, nahoře u potoka ve vsi byl šedivák.
Co se týče deště, prší každý den - sobota 10 mm, neděle 4 mm, pondělí asi 0,5 mm, úterý 12,5 mm a dnes zatím 0,2 mm.

Doufám, že tohle počasí co nejdřív skončí...
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tady také zataženo sem tam přeháňka a hlavně zima.A nejhorší je že dle výhledů do 20.6. nás nic vyjímečného nečeká.Většinou 12-16stupňů a jen vyjímečně ke 20st.Jinak aktuálně je zataženo,teplota spíš tak vhodná na březen +7,5st.,tlak 1014,1hPa a vlhkost 77%.Jo dnes jsem se byl podívat v lese a našel jsem nějaké kozáky,lišky atd.Tak aspoň něco.Přeji pěkný den.
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Ahoj ve spolek,dnes jsem toho cekal srazkove vic,ale jen jednou krupková prehanka,co stala za rec,jinak nic a studene zamraceno Cucon a Sc.Vitr trochu zesiloval pri prechodu konvekce,v prehance padak 16,5m/s od SZ. Tmax 11,4 Tmin+4,6 Tpriz2,5,sr za vcera 4,4mm.Ahoj
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Zima

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Jsme přeci jen větší nížina, čili včerejší minima 6 stupňů, dnes to bude podobné, max někde mezi 10 až 12, velká oblačnost a přeháňky, v noci déšť. Teď je oblačno a místo čerstvého SZ máme JZ a tak stále dokola.
Co je důležitější, že konečně zapršelo, za poslední dny 30 mm, což znamená, že květen končí srážkově normálním počasím.

Začali v panelácích včera topit, vypadá to tak, že nějakou dobu topit budou. Včera jsem schoval do tepla truhlíky s muškáty. Holt nedařilo se jim v tomto čase.

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak do kolonky mrazový den si můžeme připsat další čárku,protože ráno tu bylo rekordně studené s Tmin ve 2m -1,6st.!!!Jinak je polojasno až oblačno.Tmax zatím +13,3st.Přeji pěkný den.
Zamčeno

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2006“