Aktuální počasí v ČR - duben 2006

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Hezlý den z Mostu! Tak dnes zatím u nás letos nejtepleji. Max. T 20,9 st. C., min. T 4,6 st. C. Dopoledne skoro jasno až polojasno, odpoledne polojasno až oblačno, večer polojasno až skoro jasno. Jak jsem se koukal na fotky z roku 2004 a 2005, tak jsme oproti těmto rokům zhruba o 12-14 dní zpět, co se týče výkvětu stromů a listí na stromech, a tak to je i s veškerou okolní přírodou. Pokud by chtěl někdo foto vidět, rád zašlu. Stav ve 21:00-T 13,3 st. C., sk. jasno, 2/8, rozpad oblaků, Sc, Cu, Ci, vlhkost 52%, tlak 1017 hPa, setrvalý, vítr do 3 m/s, V. Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

teplo

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Takže dnešní maxima vylezla téměř k 19 stupňům, polojasno, přechodně oblačno Sc, pak Cu, odpoledne a navečer skoro jasno, vzduch díky praktickému bezvětří je těžký a během dne skoro dusno. Prach opět skoro na stovce, k večeru se dýchalo lépe, teď ovšem opět koncentrace stoupají
Naopak ráno kolem 6 bylo 6 stupňů a bohatá rosa, v 8 hodin 9 stupňů. Teď je kolem 12.

Včerejší den byl prakticky tentýž, akorát teploty byly posazeny zhruba o dva stupně níž.

Jaro je tady a předpovědi slibují dlouhou, teplou a suchou periodu - čili meteo - nuda, což je i na počtu příspěvků znát :-(
Příroda je vskutku opožděná.
Vzhledem k předpovědím teplého počasí - ona to rychle dožene :-)
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Jako včera bylo dnes pěkné jarní počasí s většinou polojasnou oblohou a Tmax +17,8st.Tmin byla ještě dost nízká,ale už se to obešlo alespoň bez mrazu a to +0,9st.Aktuálně je polojasno,teplota +7,4st.,tlak 1017,4hPa a vlhkost 75%.Přeji pěkný jarní večer.
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Ahoj ve spolek,jaro hlásím i tady. Tmax 18,3 Tmin3,2 Tpříz0,2.Ráno oblačno Ci,dopoledne vice polojasno,pozdeji vývoj Cu a večer se rozpustily na skoro jasno.Z jevů pouze rosa.Zdravím a dobrou
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Dnes byl u nás téměř letní s polojasnou oblohou a Tmax +21,3st.Tmin ještě nízká +2,1st.Aktuálně je skoro jasno,teplota +10,4st.,tlak 1017,0hPa a vlhkost 66%.Pěkný večer.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Stabilní počasí

Příspěvek od Tomáš Prouza »

První den přes 20 °C - přesně 21,2°C. Počasí poslední dny stabilní, ráno minima okolo +1 až +6°C, denní maxima okolo +18°C. Již tři dny beze srážek, všechno krásně vysychá, tráva se začíná zelenat, roztál nám poslední sníh co se držel v kompostu. Ideální počasí pro práci na zahradě. Oblačnosti přibývá vždy přes den, většinou Cu med a Cu con, včera i Cb stojící a rostoucí přímo nad námi, ale bez bouřky, jen s pár kapkami. Jsem zvědavý na víkend a začátek příštího týdne, předpověď říká - bude bouřit. Aspoň bude zase o čem psát, součsné počasí mi totiž ani nestojí za zmínku :P .

Aktuální stav 22:45 - jasno, bezvětří, tlak 1021 hPa, teplota +8,3°C.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.I když současné počasí nestojí za moc psaní,nemá chybu a jaro je tady v plné síle.Včera i dnes už velmi teplo a dnes jen kousek chyběl k +20 st.Ranní teploty zůstávají díky poměrně suchému vzduchu ještě nízké,dnes min.+2 st,včera 0 st.
Hlavně včera se tvořila už výrazná konvektivní oblačnost a v pozdních odpoledních hodinách bylo řádně tmavo východně od Trutnova.Večer jsem ještě zkontroloval radar,zatím nic,ale jak psal Tomáš,pár kapek to hodilo.Další dny to ještě asi s bouřkami nic moc nebude,ale už to může místně překvapit.
David Rýva
AMS
Příspěvky: 47
Registrován: 16 bře 2006, 14:16
Bydliště: Kolín-Zálabí 205m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Rýva »

JJ.. tady v Kolíně je dneska fakt nádherně, skoro 25°C polojasno až oblačno:D .. taky už bylo na čase,škoda jen že musím tvrdnout dom pač su chcíplej a beru antibiotika :(
Kolín-Zálabí, Czech Republic, WMO ID: 11614
SKYWARN CzechoSlovakia - weather forecasting, watches and warnings
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Po veledlouhé době vás opět zdravím. Nepsal jsem, protože nebylo co. Až teď, na samém začátku bouřkové sezony se opět ozývám. Následky záplav jsou už pryč, snad jen silně popraskaná země naznačuje, kde až voda byla. Jediná meteozajímavost je ta, že předevčírem přešla přes Třebíč přeháňka, doprovázená kroupami až 0,4 cm.
Dneska skoro jasno, Tmin +4.5 stupně, Tmax +20.5 stupně. Tlak se drží pořád okolo 1015 hPa. No a teď navečer se nám od Z zatahuje a jak koukám na detekci blesků, tak dneska už to pěkně v Čechách bouřilo. Nás snad čeká teprve první letošní bouřka zítra. Nashle
Rosnicka-avo
Příspěvky: 19
Registrován: 22 lis 2005, 01:35
Bydliště: Chomutov - 320 m n. m.

Příspěvek od Rosnicka-avo »

Po delší době zase zdravím z Chomutova,

konečně dorazila změna a poprvé jsem v tomto roce vyrazil na lov bouřek. První velmi slabé srážky se objevily už v dopoledních hodinách, ale mezi 16. a 17. hod. dorazila od Z docela intenzivní bouřka (hlavně co se týče srážek), viděl jsem několik výbojů mrak - země, docela silně hřmělo. Škoda jen, že jsem začátek bouřky prošvihl, vyrážel jsem na poslední chvíli za kamarádem a potom jsme jeli na naše oblíbené pozorovací místo. Bouřku doprovázel silný liják a prý v centru města bylo i krupobití (trvdili rodiče). Až jsme dorazili na naše místo, bouřka už-už "zavlažovala" Mostecko. Snažili jsme se zaznamenat blesk, ale přes silnou dešťovou clonu to byly jen rozmazané záblesky, škoda. Po bouřce se ještě vytvořila západně od Chomutova silná přeháňka, která zasáhla i naše pozorovací místo, ale už jsme žádné výboje neviděli. Večer se oblačnost začala rozpadávat a teplota klesla na současných 8,6 st. C. Jinak jak psal výše kolega z Mostu, taky jsem porovnával fotky (z roku 2004 a současné) 10. dubna 2006 už kvetl zlatý déšť a meruňky. Teprve teď je zlatý déšť v plném květu a meruňky začínají kvést (cca. 12 dní zpoždění). Pro uživatele Kross: Rád bych se na ty fotky podíval. Na oplátku můžu také nějaké zaslat.

Přeji všem hezký den a užívejte naplno bouřkové sezóny.
Rosnicka-avo
Příspěvky: 19
Registrován: 22 lis 2005, 01:35
Bydliště: Chomutov - 320 m n. m.

Příspěvek od Rosnicka-avo »

Koukam, že jsem napsal kravinu "10. dubna 2006" sice 10. dubna, ale 2004. :?
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Moje předpovědi, že dnes dorazí na Horácko první bouřky se vyplnily. Již ráno přešla naším městem krátká dešťová přeháňka. Za ní se postupně obloha vyjasňovala. Celé odpoledne jsem trávil u počítače a jen tak jsem kolem 15:30 hodin mrknul na radar, jak se vyvíjí bouřková situace. Na JZ od nás se vytvořilo slušné bouřkové jádro. Vykouknul jsem z okna a hleďme, od Z až JZ se k nám valí mohutný cb černý jak bota :D . No, netrvalo dlouho a oslavoval jsem první letošní blesk. Blesková aktivita mě na 23. duben docela překvapila. Zaznamenal jsem alespoň 25 CC a asi 3 CG, nejbližší CG asi 4 km, nejbližší CC 1,5 km. Déšť byl střední intenzity. Bouřka se postupně odvalila směr Náměšť nad Oslavou a nás postupně začalo ovlivňovat druhé jádro směr Znojmo. Blesk jsem nezaznamenal, ale slušně pohřmívalo. Asi 5 minutová sprška z tohoto cb byla dosti vydatná. To dobou už se formoval další cb nad SZ až Z obzorem. Třetí bouřka dne měla pásový charakter a pochlubila se nám těmito parametry: velmi nízko ležící základnou, 10 ks CC (nejbližší 1,5 km) a 1 ks CG (3 km). Déšť spojený s poslední bouřkou dne (která vlastně před chvílí skončila) byl nejvydatnější a dal se srovnat s letními lijáky. Po všech bouřkách se vytvořila nádherná duha mnoha barev. Dnešní lov přímo z okna :D byl tedy velkolepý.
Tak ještě pár údajů jiného druhu: Tmin +9.4, Tmax +18.1, tlak se kolébal okolo 1017 hPa. Dnešnímu lovu zdar a čauec
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Nás první výraznější jarní bouřky minuly,ale zato jsem se byl podívat na Klínovci(1244m n.m.) a tam se vesele lyžovalo-viz foto na http://www.smart-web.cz/karel .Jinak celý den polojasno až oblačno a jedna krátká odpolední přeháňka(1mm).Tmin stále nic moc +3,6st. a Tmax +17,2st.Aktuálně je skoro jasno,teplota +8,0st.,tlak 1017,1hPa a vlhkost 84%.Pěkný večer.
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Tak dnes bouřkový den. Ráno začalo mlhou, která se brzy rozpadla a hned skoro jasno a teplo, dusno. Před polednem přibývání oblačnosti, po poledni bouřka+silná přeháňka. Poté rychlé protrhávání až na skoro jasno a hned zase obvyklé teplo, dusno. A pak to začalo. Kolem 15. hodiny bouřka+přeháňka a takhle se to do večera ještě 3x zopakovalo. Takže dnes slušné na pozorování. Včera nás bouřka přešla okrajem, zasáhlo spíše J a V část okresu. Dnes max. T 19,8 st. C., min. T 6,2 st. C. Stav ve 21:00-T 11,1 st. C., polojasno, 4/8, rozpad oblaků, vlhkost 93%, tlak 1017 hPa-setrvalý, většinou bezvětří. Zdárek! P.S. Všem, kteří chtěli zaslat fotky, se omlouvám, zítra se budu snažit je poslat! :oops:
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

bouřka

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Po polojasné a teplé sobotě (20 st.) včerejšek byl zajímavější :-)
Dopoledne teplo a dusno 22 stupňů, kolem poledne pomalé přibývání oblačnosti a po 3 hodině první včerejší bouřka, která nebyla příliš silná, ale pár blesků to dalo, spolu s obrovitými kapkami. Maxima díky srážkam na začátku bouřky padla na 19, večer poměrně teplý 14, stále oblačno až skoro zataženo, při další bouřce konečných 12 stupňů. Srážek 7 až 10 mm, přičemž odpolední déšť byl vydatnější. Srážky byly místně značně rozdílné. - 3 km vzdušnou čárou směrem k Suché nepršelo skoro nic.

Dnešní ráno polojasné minima 9, v místních ď olíčcích se válí mlha, že by dnes další bouřky?
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Zamčeno

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2006“