Aktuální počasí v ČR - březen 2006

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yves »

Tak vás opět zdravím. Řeka Jihlava slabě klesá. Aktuální průtok je 123 m3/s. Ovšem není všem dnům konec, protože na první stanici po pramenu Jihlavy (ve Dvorcích) hladina opět stoupá. Takže uvidíme. Jinak louky jsou stále pod vodou, ale městské objekty (autobazary apod.) už hladina nezaplavuje. Nastává tak období odčerpávání vody ze sklepů.
A teď už počasí. Do dnešního odpoledne nespadla ani kapka, bylo polojasno, oblačno. Až před chvílí nás svou návštěvou poctila výrazná přeháňka s kroupami (až 3 mm) a člověk, který bydlí 4 km na SZ ode mě mi sdělil, že i hřmělo. Dneska Tmin +7,7 a Tmax pěkných +15.1 stupně. Momentálně máme skoro zataženo a honí se tu těžké dešťové mraky. Teplota klesla po přeháňce na 9.4 stupně. Nad J obzorem straší hodně tmavý mrak. Chudáci Znojmáci mají pořád pech :D . Nashle
Kross
Příspěvky: 336
Registrován: 24 kvě 2005, 10:11
Bydliště: Most, 270 m.n.m.

Příspěvek od Kross »

Hezký den z Mostu! Jarní počasí pokračuje, dnes takové aprílové. Ráno polojasno, dost teplo, před polednem silná přeháňka, odpoledne proměnlivá oblačnost, od polojasna po sk. zataženo a občas celkem silná přeháňka. Bouřkové Cb pěkně narůstaly. Ale bouřku jsem u nás nezaznamenal. Max. T 15,2 st. C., min. T 8,3 st. C., velmi teplá noc, pršelo a zataženo. Jinak vše se nám stále více zelená a na nedávnou zimu už moc neukazuje. Stav ve 21:00-teplota +8,7 st. C. oblačno, 5/8, rozpad oblaků, Cu med, Sc cugen, Ac tr, vlhkost 89%, tlak 1013 hPa, slabý vzestup, většinou bezvětří. Zdárek!
Most-místo měření 270 m.n.m., nadmořská výška Mostu 205-415 m.n.m.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2349
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Příliš mnoho akce

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dnešní den byl z hlediska meteorologie pro mne osobně snad nejakčnější od minulého léta.
Ráno bylo poklidné a zatím v letošním roce nejteplejší - v 8:00 +4,8°C. Okolo poledne se vyjasnilo a vysvitlo slunce, teplota po obědě vylezla na +9,5°C. Odpoledne jsme rozhazovali zbytky sněhu a prořezávali stromy - jinak 1.4. je stoprocentně konečnou pro souvislou sněhovou pokrývku. Ale to nejdůležitější se blížilo rychle od západu.
Prodělali jsme dnes totiž svůj první letošní křest bleskem a musím říct, že na to, že to byla březnová bouřka, byla více než kvalitní (i když krátká). Přišla od SSZ jako nevýrazná přeháňka, když se najednou ozvala rána a už jsem letěl ven :twisted: . Pak následoval první krásný čárový blesk ve vzdálenosti do 2 km, za ním pak ještě několik dalších, prvně CC, pak přišly CG, ale už daleko. Bouřku zpočátku doprovázel silný S vítr, později zeslábl, ale přidal se intenzivní déšť, po dobu 30 vteřin i s krupobitím. Všechno završila nádherná duha. Bouřka pokračovala na JJV a rozpadla se někde nad Náchodem...
Odvrácenou stranou mince je ale to, že bouřka spustila ve vsi povodeň... Všude se z polí valí proudy vody a do toho přicházejí další přeháňky...

Nafotil jsem co se dalo, provizorní fotogalerii najdete zde:
http://www.meteosvatonovice.unas.cz/voda06/voda06.htm
Na horním toku našeho potoka je situace ještě dobrá, ale dole se rozlévá mezi zástavbu a do luk...

Sledujte http://www.meteosvatonovice.unas.cz/ pro další aktuální informace z Úpicka + budou výsledky za březen....

Předpověď hydrologů a meteorologů v současnosti očekává 20ti leté povodně na řekách SV Čech, tak uvidíme... Úpa v České Skalici je na půli cesty k 2. SPA, přehrady Rozkoš, Labská a Les Království jsou ale skoro prázdné (viz. dnes reportáže v na ČT 1)
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Petr
Příspěvky: 200
Registrován: 27 kvě 2005, 20:03
Bydliště: Turnov (277m.n.m.), Liberecký kraj

Příspěvek od Petr »

Pěkný večer, tak dnešní počasí bylo i u nás dost akční.Kolem dvanácté hodiny přešla silná přeháňka s letošní první slabou bouřkou.Další přeháňka následovala asi v 17:30, opět byla intenzivní.V důsledku těchto srážek nám Jizera začala rychle stoupat a nyní již dosahuje 2.SPA a na horním toku stále stoupá, takže začíná jít do tuhýho i u nás.Sněhová pokrývka během tohoto týdne téměř zmizela, pouze ojeďiněle se objevují místa s nesouvislou pokrývkou(v údolích, na S stráních).
Uživatelský avatar
Cumulik
Příspěvky: 299
Registrován: 25 kvě 2005, 23:30
Meteostanice: klimatologická stanice ČHMÚ
Bydliště: Pošumaví, Budětická vrchovina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cumulik »

Ahoj ve spolek,dnešek tu byl podobně jako jinde ve znamení přeháňkového počasí.Už jsem si dopoledne říkal,že z toho dnes asni nic nebude.Po obloze putovaly větrem roztrhané cáry Sc nebo Cu,asi hodinu kolem poledne jsem byl v díře bez kontaktu s oblohou a najednou hukot,vitr s nárazy přes 20m/s,maximum 26m/s,dešťová přeháňka slabého až mírného rázu,po jejím skončení na obloze najednou spousta Cb.Odpoledne už přeprchalo každou chvíli a jednou se mi i zdálo,že v dálce zahřímalo,ale to se mi už nepotrvdilo,ikdyž výbojů je na počitadle 3x.Sílný vítr ještě v nárazech pokračuje,zataženo,občas kape.Tmax +14,7 Tmin7,8 Tpříz7,7. Už beze sněhu,slabé promrznutí půdy od hloubky 24cm do 35cm,srážek za včera 2,1mm,za dnešek asi 3.Zdravím.A jak tu někdo něco nadhodil o tom srazu,jsem pro.
http://www.vlkonice.webnode.cz

Z Vlkonic (493m n.m.) pod Džbánem (618,5m n.m.) a kousek od Horažďovic (427m n.m.) všechny zdraví Jarouš
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

bouřka

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

První letošní bouřka odpoledne, po 17 hodině :-) Byla docela slušná, byť trvala snad 10 minut. Před ní vystoupily teploty k 16 stupňům, pak padly na 8-9, stejně jako i večerní. Ráno šlo spíše o déšť, pak se to protrhalo s uvedenými maximy, už se zdálo, že přeháňky se nám opět vyhnou.
Nakonec to stálo za to .-)
Ostatně i večerní i noční srážky nebyly až tak nevýznamné.
Větší povodně se nám Bohudík, zatím vyhýbají, byť Olza (Olše) v karviné byla opět o něco výše. Pokud vím problémy byly v minulých dnech pouze na Odře v Ostravě i v Polance, na Olze pouze v Petrovicích.
Není ovšem vyloučeno, že se situace opět zhorší, záleží na dnešních přeháňkách

Co se týče sněhu, tolik jsme ho měli asi před týdnem - myslím pěkné fotečky ze Svatoňovic :-)
Dneska už jsou trávniky zelené a zbytky sněhu se krčí někde ve stínu na okraji lesa a za domem jekési zbytky ledosněhu u chodníku.

Zatím

Ps. Další dny přinesou ochlazení a (možná) i sníh?
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Zamčeno

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2006“