Stránka 1 z 1

Kooperace AMS, z.s. a ESWD

Napsal: 19 čer 2013, 08:38
od Tomáš Prouza
VÝZVA VŠEM AMATÉRSKÝM POZOROVATELŮM !!!

Vzhledem k tomu, že se AMS, z.s. stává partnerem ČHMÚ při plnění Evropské databáze extrémních jevů (ESWD) za Českou republiku - a vzhledem k současnému výskytu těchto jevů na našem území, chtěli bychom Vás tímto požádat o spolupráci:

Pokud budete svědky výskytu následujících jevů:

- tornádo
- přívalové srážky (vysoká intenzita nebo celkový úhrn)
- krupobití (kroupy nad 2 cm nebo celká vrstva krup)
- úder blesku s destruktivním následkem
- náraz větru nad 25 m/s nebo s prokazatelným destruktivním účinkem

vložte prosím sami report na adrese http://essl.org/cgi-bin/eswd/eswd.cgi?a ... lang=cz_60 nebo (pokud se vám tamější formulář zdá příliš složitý) pošlete zprávu na e-mail info@amaterskameteorologie.cz (zpracujeme ho my). Ideálně zašlete mail i v prvním případě - důvod najdete uvedený o něco níže.

Zpráva by měla obsahovat informaci o druhu jevu, čase a místě jeho výskytu (nebo odkud byl pozorován) a ideálně fotografii (u krup s měřítkem). Čím více informací, tím lépe

V průběhu času bychom chtěli vytvořit vlastní formulář (nebude nutno posílat žádný mail) propojený přímo jak s databází ESWD, tak s naší interní - a zkvalitnit tak informace vkládané do ESWD za naší republiku ze strany amatérské meteorologické obce. AMS - o.s. je jakožto důvěryhodnému partnerovi státní meteorologické instituce (ČHMÚ) umožněno vkládat / kontrolovat / upravovat informace v databázi za ČR a přidělovat jim kódy kvality QC0+ (reálnost ověřena) a QC1 (důvěryhodný zdroj). ČHMÚ pak může případně zvýšit hodnocení až na QC2 (plně potvrzené). Primárně je hlášení vkládáno s kvalitou QC0 (jak bylo vloženo, bez ověření)

Děkujeme za pozornost a těšíme se na, doufejme plodnou, spolupráci.

P.S. Případně dotazy zodpovíme zde nebo na mailu.