Výběr meteostanice

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Ramon
Příspěvky: 8
Registrován: 25 zář 2009, 07:55

Výběr meteostanice

Příspěvek od Ramon »

Ahoj,
chtěl bych vás požádat o radu, která meteostanice by pro mě byla nejelpší.
Nejvíc asi rozhodujou peníze, ale ty se dají ovlivnit. Avšak tak 7 000 je strop.
Další požadavky jsou:
- ukládání záznamů (při vypnutém PC) a intervalech 10-15minut co nejdéle (alespoň týden)
- alarm při možnosti klesnutí ranní teploty na nulu
- rád bych měl 2-3 čidla teploty (a vlhkosti), rád bych měřil venku ve dvou metrech,teplotu(vlhkost) ve skleníku, popřípadě teplotu venku u země

Rád bych stanici využíval k poměrně přesnému měření teploty a dalších udajů, které bych si mohl zpětně dohledat, v kterém roce jak bylo, kdy jak mrzlo, kdy bylo jaký sucho atd...
A abych věděl, jestli ráno nehrozí mráz, kvuli teplomilným rostlinám, ovoci a zelenině.
To je myslím asi tak všechno.

Jeden člověk mi doporučil: WH1080, docela se mi líbí, ale nemá některé funkce jako třeba ta možnost více čidel.
Tak se chci zeptat, kterou byste mi doporučili, pokud nějaká taková je, co by splňovala mé požadavky.
Díky za odpovědi a návrhy.
Lobkovice 167,4 m.n.m. (Polabská nížina)
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od dobrmanek »

Tvé požadavky splňuje stanice Ultimeter 800, ale musíš si ji objednat z USA. Momentálně mi jedna de poštou domů.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od jirkapocatky »

dobrmanek píše:Tvé požadavky splňuje stanice Ultimeter 800, ale musíš si ji objednat z USA. Momentálně mi jedna de poštou domů.
Promiň, ale docela bych o tom pochyboval.Nejen že stanice není dostatečně vybavena ve standardní konfiguraci,ale navíc se domnívám(z toho co jsem na netu vyčetl) že ukládá jen min.- max. hodnoty,nikoliv kontinuálně celou historii v nějakém intervalu.Cena sice vychází něco kolem 200 - 280$ ale u osmistovky je to bez venkovního čidla vlhkosti,bez srážkoměru,bez tlakoměru.Pokud by chtěl Ramon další venkovní čidlo temp/hum ,znamená to dalších 110 babek za každé.A to už ani nezmiňuju další náklady za dopravu z USA včetně rizika,že při nějakém problému si musíš poradit sám s opravou.
Suma sumárum nedoporučuji.
Nějaké informace je možné k výše popsanému najít zde: http://www.peetbros.com/shop/category.aspx?catid=18
http://www.peetbros.com/shop/category.aspx?catid=13
http://www.peetbros.com/shop/category.aspx?catid=12
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Uživatelský avatar
Jakub Vaclavovice
Příspěvky: 348
Registrován: 22 led 2008, 18:54
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Václavovice u Frýdku-Místku 289m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od Jakub Vaclavovice »

Co třeba zkusit tuhle? http://www.peco.cz/eshop/i-12537/
Ramon
Příspěvky: 8
Registrován: 25 zář 2009, 07:55

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od Ramon »

Ještě počkám, na nějaké vaše názory, já se v tom tolik nevyznám jako vy.
Jinak doporučujete nekupovat ze zahraničí?
Lobkovice 167,4 m.n.m. (Polabská nížina)
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od jirkapocatky »

Ramon píše:Ještě počkám, na nějaké vaše názory, já se v tom tolik nevyznám jako vy.
Jinak doporučujete nekupovat ze zahraničí?
V dnešní době kdy je na trhu tak obrovský výběr oproti období například před 4-5 lety bych jednoznačně ze zahraničí nic nekupoval(jedině snad že by mi to přivezla"tetička jako dárek" a nemusel bych řešit eventuální ztráty :wink:
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od Tom »

Já mám Oregon WMRS200 stojí okolo 5000kč.Jsme s ní spokojený ale tam to nebude splňovat tvé požadavky na pamět stanice navíc nemá display pamět má jen na min a max hodnoty je to vlastně jen taková sběrnice z čidel bez displeje data vidíš pak na pc.Já to mám vyřešený přes meteohuba který data z této stanice pozbírá a ukládá do flash disku ve formátu xml,txt a s tím se pak dál dá pracovat.Takže WMRS200+ten hub by tě vyšel okolo 10 500kč.
meteohub: http://meteostanice.e-pocasi.cz/230-met ... nslu2.html
WMRS200 : http://meteostanice.e-pocasi.cz/278-pol ... s-200.html
Ramon
Příspěvky: 8
Registrován: 25 zář 2009, 07:55

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od Ramon »

Tak jsem si koupil WH1080..
A po měsíci vzešel 1. problém.
Z ničeho nic, už asi 4 dny se do počítače ukládají podivná data, jako třeba: venkovní vlhkost:2 vnitřní:0
Sám od sebe se mění interval zaznamenávání, mám nastaveno 15minut, ale ukládá se někdy po 30ti minutách a někdy po 38mi minutách.
Právě nyní na displeji meteostanice je venkovní teplota 0,1°c a do počítače se ukládá 3,8°c, stejně jako ukazuje rtuťový teploměr.
A srážek podle počítače spadlo za minulý měsíc 18 496mm
Zkoušel jsem vše restartovat (vyndat baterie) ale nepomohlo to. Napadá mě ještě přeinstalovat program v PC, ale i zobrazovací jednotka meteostanice ukazuje špatné hodnoty. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Nebo netušíte, čím by to moloh být? :?
Lobkovice 167,4 m.n.m. (Polabská nížina)
pebth
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2009, 13:04

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od pebth »

Dobry den.Prosim o radu pri vybere meteostanice.Chcel by som stanicu,ktora bude merat tlak,smer a silu vetra,zrazky,uv a predpoved pocasia.Byvam v Rajci pri Ziline /sk/ a Rajec isto nebude v zozname miest pre predpoved pocasia z internetu.Najblizsie je asi Zilina.Aku stanicu by ste doporucili pri kombinacii prijmu dat z cidiel a internetu.Byvam v panelaku,takze asi aj to bude rozhodovat...

Za radu vopred dakujem.
Uživatelský avatar
Rosina
Příspěvky: 113
Registrován: 25 srp 2009, 11:14

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od Rosina »

. .
Naposledy upravil(a) Rosina dne 04 led 2015, 16:38, celkem upraveno 1 x.
pebth
Příspěvky: 2
Registrován: 01 lis 2009, 13:04

Re: Výběr meteostanice

Příspěvek od pebth »

Dakujem za prispevok,vybral som si Ventus 194,nemam dobre podmienky pre umiestnenie cidiel.Ventus stahuje 4-10 dennu predpoved z netu (Foreca) a v off line predpoveda prepocitanim tlaku.Ak ma niekto skusenosti,mozem poprosit...

Dakujem.
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“