Využití radarových dat ČHMÚ

Zajímáte se o meteorologii a nevíte jak začít? Máte nějaký problém při měření a pozorování? Pokusíme se vám poradit.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrcervinka
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2009, 12:59
Bydliště: Olomouc (228 m n. m.)

Využití radarových dat ČHMÚ

Příspěvek od petrcervinka »

Chtěl bych se zeptal, jestli je možné vypočítat z hodnot max. radarové odrazivosti Z: MAX i některé jiné hodnoty (např. VIL, HAIL PROB, a další). Protože ČHMÚ nabízí veřejně pouze produkt Z: MAX, rád bych si dopočítal i něco víc, pokud to tedy vůbec jde. Děkuji předem za odpověď.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Využití radarových dat ČHMÚ

Příspěvek od Michal Geryk »

Já obdivuji všechny, kdo se snaží z dostupných dat ČHMÚ dostat "maximum" (já na to nemám čas a asi ani buňky). Vše výše uvedené je v aplikaci od Lukáše Rongeho. Zkusil bych se obrátit třeba na Davida Rývu dave.storm@skywarn.cz .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
petrcervinka
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2009, 12:59
Bydliště: Olomouc (228 m n. m.)

Re: Využití radarových dat ČHMÚ

Příspěvek od petrcervinka »

Jo, s tím časem to je problém, to můžu potvrdit. Stačí mi v podstatě „jen“ matematické vzorce pro výpočet, zobrazení dat si naprogramuju už sám. Problém je v tom, že ČHMÚ nenabízí možnost systematického prohlížení svých dat. Vše je na jejich webu roztroušené (tedy aspoň tak to vnímám já). Prohlížeč JSMeteoView nemají veřejně přístupný a na stránce prohlížeče JSRadView ( http://www.chmi.cz/meteo/rad/updated_show.php?lang=cz )toho člověk moc nevyčte. Mám už docela obstojnou aplikaci, která slučuje některá data, dostupná z webu ČHMÚ a zobrazuje je tak, jak potřebuju. S JSRadView je dnes svým rozsahem už nesrovnatelná. Protože jsem v meteorologii začátečník, nevím, jak lze mnohé hodnoty vypočítat. Proto se rád přiučím. :-)
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“