Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Vichr »

Michal Geryk píše:Hlásím už 13. den (téměř) beze srážek (stále pod 1 mm) a bez bouřek a když k tomu připočtu několik větrných dní, 9 dní letních a z toho 2 tropické, tak je jasné, že sucho zesiluje a nějaký ten den ještě bude pokračovat. Co už... :( O úrodu asi už nejde, ale město je zaprášené a špinavé, posečená tráva šedohnědá a déšť by neuškodil.
Hm, to je skutečně obraz z jiného světa...Hezké slunečné dny sice převládají i u nás, ale kaluže jsou úplně všude, v polích stojí voda, ani to někde nemůžou sklidit, na zahradě jsem letos ještě vůbec nezaléval, nebylo třeba :o. Entomologové říkají, že komáři budou štípat až do mrazů. Kdo má chatu někde u řeky, ten si to užívá :mrgreen:. Drží se vysoká vzdušná vlhkost, neboť se stále odpařuje voda z nasycených půd. I dnes bylo odpoledne nezvyklé dusno na tento typ proudění, teplota vzduchu kolem 25 st., polojasno s Cu med a Cu con.

Zdravím
Vichr
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Tom »

Včera slunečno a maximum +27.6C minimum včera +16C vítr SV do 9 m/s sluneční svit včera 11.2hodin(v místě čidla) celkově k 12hodinám za tento měsíc zatím svítilo slunce 55hodin.Dnes opět slunečno teplota je +18C fouká opět od SV do 3 m/s.Srážky tento měsíc 16mm a to jen díky silné bouřce která přešla začátkem srpna jinak i zde by to bylo slabší.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dneska přes den krásně, jsem na víkend u tchyně v Jeseníkách. Od rána jasno teď už polojasno s pěknými Cu med. Po ranní brigádě (9 krůt padlo ;-) to zas bude masíčka :D ) jsem si užíval venku u bazénu. Vzduch ale moc teplý není a co jsem dojel z dovolené (2.8.) tak od té doby ani moc teplý nebyl. Proto jsem taky psal o tom, že mi přijde, že pořádné léto už nebude a myslím, že ani nebylo. Pamatuju z 80 a i 90 let minulého století, že 30 °C horka trvávaly i 2-3 týdny a i týden vydrželo nad 35 °C. Na rozdíl od letošního léta. Ale osobně se přiznám, že mi vyhovuje spíše letošní styl léta.

Doma v Podivíně ráno chladněji 14,9 °C, teď se teplota motá kolem 29 °C, což asi bude denní maximum.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím panstvo z dovolené na Vysočině, konkrétně Velké Dářko u Žďáru nad Sázavou. Uplynulý týden nám počasově vyšel docela dobře, v neděli jsme ještě užili horko, teploměr tady ukazoval skoro 30. Po až St slabší, od čtvrtku až dosud takřka ideální letní počasí, jak psal kolega Flames, žádné nepříjemné vedro, ale na koupání to dětem stačilo. Odpol. Maxima do 25 stupňů - tady je chladná oblast.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Už se nám to pmalinku krátí a spolu se sušším a relativně chladnějším vzduchem to je znát ráno,kdy kolem +10 st a večer padne slunko a údolím už se valí chladnější vzduch 21.hod +16 st-tedy žádné dusné horko..
Zdá se,že počasí by mohlo nabrat kurs k výběžkům výše s frontami,kdy se krátce zhorší počasí,zaleje a zase bude pěkně,ale ne žádné tropy...i když bych si tropy dal,ještě tak týden,dva a poté díky kalendáři a naší poloze pravděpodobnost tropického dne rychle klesá k nule na konci srpna.
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Právě jsem se rovněž vrátil z dovolené, tentokráte z okolí Blatné, tedy cca 15 km od Horážďovic, u obce Kadov. Počasí podobné, jak popisoval Vichr i onen nedělní déšť z okolních bouřek, který mohl dát tak dva mm, potom ovšem pršelo více. Je zajímavé, že u nás na Ostravsku se podobné bouřky prakticky nevyskytují, tedy buď prší pořádně, nebo naopak vůbec, žádný jemný deštík. Stran komárů, bylo jich opravdu dost.
Poslední dny byly krásně slunečné, bez většího horka a cáry přízemní mlhy po ránu.
U nás na Ostravsku, pokud vím, pršelo jen jeden den a to v úterý, od té doby ani kapka, srážky nebyly výdatné, snad Janek upřesní. Dneska příjemné počasí s maximy někde mezi 23-24 stupni, spíše 23 s mírným, suchým SV větrem, který zde přináší poměrně čistý vzduch, tudíž netrpím obvyklými aklimatizačními problémy. Pěkné byly naducané Cumuly nad Vysočinou, zajímavý zákal nad Olomouckem, pravděpodobně binec z Ostravska hnaný SV prouděním. U nás tedy prakticky mizivá oblačnost a teplota aktuálně padla k 17 stupňům.

Ps. Toto léto se mi líbí, je teplo, přitom nejsou vedra :-) V pondělí před frontou vedro pravděpodobně bude, do konce týdne mírné léto s občasnými srážkami a tendenci k ochlazování. Počasí se zatím jeví tak, že 30 a více, pravděpodobně už letos nebude, což je z mého pohledu, více než dobře :-)

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Dneska bylo počasí opět tak akorát, teplo do +26°C, polojasno bez deště a sem tam mírně zafoukalo. Odpoledne jsem si udělal výlet na Jestřebí hory: http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... _8.8.2009/
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Yves »

Zdravím, tak jsem dojel z Itálie. První dny tam bylo jasno a 32°C, posléze se zatahovalo a blýskavice na obzoru naznačovaly změnu. Třetí den ráno došla slušná bouřka, čekal jsem jenom plošné blesky, ale lítaly i početné CG, přičemž některé i ve vzdálenosti jen o málo vyšší než 200 metrů. Srážek bylo docela hojně, tipl bych 15 mm. Podjezd pod nedalekou železniční tratí byl uzavřen kvůli zaplavení vodou, ale bylo jí tam asi jenom 15 cm a auta běžně projížděla, viz foto. Teplota v bouřlivý den do 25°C. V dalších dnech už bylo polojasno, oteplilo se ale jen asi na 28-29°C a vanul velmi silný vítr od severu, bohužel ne kolmo na pobřeží, takže vlny byly vysoké jen na moři a navíc vlnolamy ojedinělé vlnky na pobřeží rozbily. Nejvyšší vlny na pobřeží 1 metr, na moři asi více. Včera na cestě zpět lehké přeháňky a ojedinělá bouřka v dálce v Rakousku - Štýrsku.
Docela mě mrzí, že jsem nemohl pozorovat silnou bouřku v týdnu, co se přehnala přes Třebíč od Rakouska. Dokonce bylo na teletextu, že hasiči měli nejvíce práce právě na Třebíčsku a podle očitých svědků byla bouře opravdu slušná. Škoda...
Nějaké fotky (hory, západ slunce, bouřka, zatopený podjezd, větší vlny za silného větru):
http://img98.imageshack.us/gal.php?g=dsc00371l.jpg
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj počasí stále stejné skoro jasno až oblačno. Teploty pá/so Tmax 27,8°C/28,4°C Tmin 14,9°C/15,5°C vítr V-Sv do 5 m/s s nárazy až 7 m/s.

Aktuálně 11:10 oblačno ObrázekObrázek 22,9°CObrázek VSv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dneska po většinu dne zataženo vysokou a střední oblačností. Beze srážek. Ráno 15,2 °C, odpoledne pak tak tak letních 25,5 °C. K večeru se pak vyjasnilo. Aktuálně necelých 20 °C a jasno.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Tom »

Dnešní den mě připadal spíše jako by bylo už září.Taková podzimní atmosféra-slunce přes vysokou oblačnost svítilo na půl do toho pálení a smrad ze zahrádek spíše bylo střídavě oblačno chvili i skoro zataženo při větší oblačnosti a větru pociťově chladno ale když zasvítilo bylo lehce dusno nevím bylo to dnes divné :D chvíli tak chvíli tak.Teplota v maximu +25C.Snad ještě nějaký ten tropík dorazí i když sluneční aktivita pomalu ale jistě klesá blíží se září :?
Aktuálně jasno klidno teplota +17C
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Tak i já budu mluvit o podzimu :lol: ... Dnes je zataženo a pochmurno; čekal jsem slunečno a dusno a zatím nic :? .

Konečně se po více než dvou týdnech blíží déšť. Čechy (hlavně JZ polovina) si dnes místy užijí bouřek, ale organizovanost asi nebude ta pravá pro stormchasery. Tady čekám ve 2. polovině noci pořádnější déšť a možná i pár CC blesků a zítra budou zafrontální přeháňky a místy i bouřky.

Léto je teplotně normální a dřívější extrémní a dlouhodobá horka se v posledních letech nějak neobjevují (což mi vůbec nevadí). Uvidíme co v budoucnu. Poslední dny byly všechny letní, ale žádný tropický. Tož tak ;-).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Tak,že se letos neobjevují extrémně vysoké teploty mi také vůbec nevadí.Zde zatím žádný tropický den a už zřejmě ani jeden nebude.To zde nepamatuji.Přesto ale bylo 34 letních dní a další spousta příjemně teplých dní.Mě tento způsob léta vyhovuje a letos jsem naprosto spokojený.Dnes zpočátku skoro jasno až polojasno,odpoledne postupně oblačno až zataženo a před chvílí s přeháňkou,která to tu ale pouze trochu namočila.Tmin +11,1st. a Tmax +25,3st.Aktuálně v 18.35 je oblačno,teplota +18,8st. a tlak 1015,5hPa.Přeji pěkný zbytek dne.

www.smart-web.cz/karel
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
zde teda dneska bylo celkem horko, 28,3 °C přes den a slunce celkem pražilo, zvlášť v dopravních prostředcích v Brně ;-) Ráno ale příjemných 14,8 °C. Přes den pak fučel klasický předstudenofrontální JV vítr až 7 m/s. Tlak zlehka klesal a dle radaru jsou první srážky doslova na prahu. Uvidíme co noc přinese. Teďka celkem teplo 23,2 °C a zataženo.
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Vichr »

Dnes dopoledne zataženo stratem, postupně skoro jasno, odpoledne pozvolné přibývání kupovité oblačnosti a před 18. hodinou nástup fronty s velmi slabou bouřkou. Odpolední maxima kolem 25 st., úhrn srážek zanedbatelný. Aktuálně oblačno, 20 st., téměř bezvětří. Včera bylo podobně - dopoledne zataženo, odpoledne slunečno, kupovitá oblačnost rostla, ale rozpadala se. Teplotně letní den, žádné velké horko. Druhá polovina léta je znát. Ještě dva tři týdny a přejdeme z období, kdy vítám sever, do období, kdy vítám jih :mrgreen: Máme ovšem slušnou naději na teplotně příjemné a srážkově mírné září vzhledem k loňskému i předloňskému průběhu a k letošnímu počasí v létě. Tak snad to vyjde :)

Zdravím
Vichr
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“