Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Yves »

Dneska bylo po celý den pošmourno, jinými slovy oblačno až zataženo. Teď teprve jsem zahlídl asi 10 blesků z jedné buňky a 4 blesky z jiné buňky. Momentálně už bouřky umírají. Ráno bylo 11°C, přes den 25°C. Déšť se nekonal a ani teď se nekoná, podle radaru to všechno nějak slábne a Třebíči se vyhýbá. Dobrou noc
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od kocurekp »

Poslední dny byly stabilně letní a slunečné, včetně dneška. Zlehka přibývající vysoká oblačnost během odpoledne signalizovala pozvolný nástup fronty, která po 20. hodině zanechala 1,8 mm srážek. Teď už je klid. Tmax 28,0°C, ranní Tmin 13,6°C. Vypadá to, že bouřková sezona odumírá, celkově se počasí víc zklidnilo a plyne pomalým letním tempem...
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

Včera opět překrásné letní počasí s maximy na 25 a minimy na 12 stupních s mírným JV větrem,
Dnes už bylo jinak - minima na 13, v 8 hodin 16, po celý den oblačno a strašlivé a únavné dusno,mizerný vzduch, smrad od průmyslu, maxima vystoupala na 26 až 27. Aktuálně je skoro zataženo, teplo, ještě teď je 19 stupňů. Aklimatizace na zdejší vzdoušek dneškem začala :|
Zítra podle všeho nějaký déšť, už je zapotřebí, tráva vadne a na sídlišti je plno prachu. :?

Další dny přinesou střídání výběžku azorské výše a nepříliš výrazných front od západu. Pak se uvidí. Něco mně říká, že léto může ještě překvapit.
Snad ne 30 a více. :|

Tento způsob léta mně celkem vyhovuje, jako ten letošní - i když si někdy říkám, že by občas mohlo být krapet chladněji :wink:

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera zpočátku skoro zataženo až oblačno, postupně skoro jasno, v noci až jasno. Tmax 27,4°C Tmin 14,2°C vítr V-Sv do 4 m/s. Dnes naopak, zpočátku zmenšená oblačnost, postupně až zataženo a večer bouřka.

Aktuálně 23:10 zataženo, po dešti ObrázekObrázek 17,2°CObrázek SSv do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Velké zklamání - doufal jsem ve 20 mm srážek, reálně jsem to viděl tak na 10 až 15 mm a skutečnost? Ani ne 2 mm :lol: :( ...

Dnes to vypadá na přeháňkový a místy bouřkový den (pokud frontální vlna brzo zmizí z Moravy), ale asi zaprší jen lokálně. Výhledy na další dny se neustále mění a teď to vypadá na proměnlivé počasí v tomto a deštivé počasí v příštím týdnu (aspoň zpočátku). Je to tady zapotřebí. :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Nějak jsem zde přestal psát. :oops:

No, popravdě ani nebylo moc o čem. Až do včerejšího dne u nás pršelo jen 2x a to 0,2 mm a 0,8 mm. Za včerejšek již o poznání více a to 3,2 mm a stále prší. V minulých dnech jsem byl v Lednici na exkurzy do sadů univerzity. Když jsem projížděl Podívínem tak jsem si na někoho vzpoměl, ale nikde jsem neviděl na garáži pověšený teploměr :D. Exkurze v sadech byla skvělá. Přijel jsem do sadů velmi hladov, ale v sadech jsem si dal do nosu. Všemožné meruňky, mirobalany, ringle a další ovocné druhy, to byly hody. Bohužel jsem tam rovněž utrpěl značnou ztrátu krve následkem náletů něčeho žíhanéno http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/zihana_bestie_v_akci/. Můj nenažraný bratr nečekal na vysvětlení co je to za ovoce a zda je jedlé a ochutnával. Taky to podle toho dopadlo, ty jeho výrazy stály za to a všichni jsme se náležitě zasmáli. Nejlepší byly iránské meruňky, to jsme doslova ožrali stromečky, taková lahoda to byla.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od kocurekp »

Tak tady už máme po frontě, ráno ještě oblačno s mini přeháněčkou 0,3 mm, ale během dopoledne už polojasno. Noc byla díky oblačnosti teplá - Tmin 17,0°C. Aktuálně je příjemných 23,2°C.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Tom »

I u nás se to pomalu trhá napšelo okolo 2mm je oblačno-skoro zataženo beze srážek.
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Po několika pěkných dnech včera změna-ustal SV fučák,rozfoukalo se od JV a cirovitá ovlačnost během dne houstla.Večer se dále zatahovalo,pozdě večer se slabou bouřkou.V několika vlnách deště zapršelo pořádně 10-15 mm,další příděl dnes dopoledne.Suchem letos rozhodně netrpíme,pokud pomineme duben,na který se asi jen tak nezapomene.Teď je polojasno,oblačnosti dále ubývá a +21 st.Výhled na závěr srpna sliboval slunečné a teplé počasí,modely s tím trochu míchají-snad to vyjde.
Jak už bylo zmíněno,týden dva a s pařáky je konec.To by jedině musel přijít závěr srpna jako v letech 2002,nebo spíše 1992,kdy to v druhé polovině srpna pěkně vařilo,jak v červenci.Od dubnového sucha s minimem srážek se od května obloha prakticky nezavřela a měsíční srážkové úhrny 100 mm a více a jsou stále nadnormálem.Je načase aby se tím něco udělalo.Srpen a září to snad dokáží.Pak už sucho určitě nehorzí.
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj včera zpočátku skoro jasno, odpoledne postupně zataženo Cs, skrz který ještě zpočátku prosvítalo slunce, večer bouřka s mírným deštěm, ten později po 21h ustával, další slabé srážky před půlnocí a něco i ráno. Tmax 27,6°C Tmin 14,8°C vítr V-Sv do 4 m/s. Srážky Obrázek 7,3 mm

Aktuálně 20:10 polojasno ObrázekObrázek 20,4°CObrázek Z do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od fractal »

dobrmanek píše:... Když jsem projížděl Podívínem tak jsem si na někoho vzpoměl, ale nikde jsem neviděl na garáži pověšený teploměr :D. ...Bohužel jsem tam rovněž utrpěl značnou ztrátu krve následkem náletů něčeho žíhanéno...
No já jsem celkem dobře ukrytý ve starých židovských uličkách Podivína ;-) Komárů je tu teď hodně, bez puštěného odpuzovače si už nelehneme několik měsíců.

Dneska opravdu celkem srážkové zklamání, jen 4 mm. Teploty ale příjemné 17,9 °C - 24,5 °C. Většinou bylo oblačno, dopoledne se slabým deštěm.
Aktuální snímek z webkamery zde. Aktuální meteo data zde.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od Yves »

Dneska to bude trochu mišmaš čísel o srážkách. Včera nakonec začalo po mém příspěvku slabě pršet po bouřce a dalo to 0,9 mm. Po tom již pršelo až po půlnoci a to činilo 2,3 mm. Přes den byly jen slabouké přeháňky, které nepřidaly nic. Přes den bylo polojasno až skoro zataženo a asi 3 zmiňované přeháňky (spíš silné mrholení). Večer jsem jel na hokej do Havlíčkova Brodu. Zde se po hokeji ve 20 hodin vyskytla mírná přeháňka. Byla rozsáhlá a doprovázela nás po cestě až do Velkého Meziříčí. V Třebíči nic, až před chvílí prešla jiná přeháňka, jež ale patřila taky ke komplexu přeháňky předchozí. Napršelo 2,7 mm. Celkově tedy dneska 5,0 mm srážek. Minimum bylo ráno vysoké díky oblačnosti, asi 16°C. Přes den nejčastěji do 21°C.
Srážky měřím od 9.7. a za měsíc (9.7.-10.8.) to dalo bez dvou desetin 105 mm srážek.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od kocurekp »

Ze včerejška byl nakonec teplý polojasný den s Tmax 25,8°C a v noci na dnešek s Tmin 17,2°C - zatím nejteplejší noc v srpnu. K večeru se ale přechodně zatáhlo a vylilo se 2,7 mm. Před západem slunce se opět vyjasnilo. V srpnu zatím padla jen jedna třicítka, a to 2. srpna, kdy bylo 32,9°C. Asi poslední možnost tropů modely vidí o víkendu, spíše v neděli před frontou.

Úplně jsem zapomněl poreferovat o víkendovém výletě na Mělnickém koštu, kde místní vinaři představovali svou produkci převážně ročníku 2008. Pro víno podařený rok, tento bude díky vlhkému červnu asi horší. Musím říct, že každým rokem se víno z Čech lepší, vinaři si stále udržují nadšení a to dělá své. Subjektivně mohu doporučit Luďka Vondráka - Kerner 2008 pozdní sběr nebo lahodný Ryzlink rýnský 2006 výběr z hroznů. I přes sobotní pařák v ulici před kostelem jsme vypili asi 30 skleniček, bohužel jsem jaksi opomenul pít k tomu vodu, proto nedělní stav kocoviny z úžehem bych vám opravdu nepřál zažít. Vůbec nevím, proč jsem se drápal do zavřené věže, abych viděl městské panorama... :oops: Ale i tak moc fajn akce.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Včera odpoledne jsem sledoval po očku vývoj oblačnosti a nakonec jsem se rozhodl vzít foťák a jít na pole. Vznikla celkem zajímavá bouřka. Slyšel jsem jen 5 zahřmění, když byla tato bouřka severně, nejbližší úder okolo 10 km. Na čele se tvořil shelf cloud, ale nebyl nikterak výrazný, překvapením byla hůlava odhadem mezi 10 - 15 m/s. Rovněž se vcelku vařila oblačnost pod základnou a nakonec z ní i něco vykouklo viz níže. Srážky na této bouřce okolo 6 mm (kroupy žádné), za včerejší den 8,4 mm, ale kamarád 1 km severně naměřil 17 mm. Dnes jedna slabá přeháňka s úhrnem 0,1 mm.

galerie: http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/Bourka_11_srpna_2009/
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - srpen 2009

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím, v neděli po návratu z dovolené jsem zjistil, že:
1. v horkou neděli 2. srpna zde bylo maximum 28,6, takže tropík se nekonal a zůstáváme na jediném tropickém dnu za tento rok.
2. v minulém týdnu zde napršelo jen 3,5 mm, narozdíl od slušné zálivky v J Čechách i jinde.
Zato hned v pondělí nacákalo při bouřce dobrých 22 mm. Tyto dny jsou zajímavé teplými rány, bývá 16-17 stupňů minimum.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“