Meteostanice WXR - servis

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jezeveeec
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2009, 02:18

Meteostanice WXR - servis

Příspěvek od jezeveeec »

Zdravím. Než napíši prodejci, zeptám se tady: Existuje pozáruční servis wxr? V kterém městě? :roll:
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis wxr

Příspěvek od Tom »

No to si nemyslím, že vůbec nějaký bude natož v ČR je to spotřební zboží pochybuji že by se to vyplatilo opravovat.Navíc údržbu zvládne každý max. údržba může být nějaké prošplíchnutí kontaktů a třecích částí v anemometru nic víc tam není :D To by si asi nikdo moc nevydělal ze servisáků na počet prodaných kusů v ČR natož že by chtěl někdo pozáruční servis.Servisní prohlídka by musela být sakra drahá aby se to vyplatilo :?No prodejce vám odpoví i tady přispívá sem tak uvidíte co vám řekne .Nechte ji v provozu a pokud se pokazí a koupě náhradních čidel by byla drahá kupte novou tak to je u spotřebního zboží.Navíc jak dlouho může fungovat den,měsíc,rok,2.....5 let to nikdo neví čím déle tím lépe :lol: za nějaký ten čas beztak nebude mít žádnou hodnotu
Naposledy upravil(a) Tom dne 04 kvě 2009, 21:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis wxr

Příspěvek od Roman -dovozce »

Zastupuji dodavatele WXR (LM, LM2) v ČR a SR, takže kromě záručního servisu poskytuji servis pozáruční. Jak už tady bylo řečeno, ve svěťe je trend u spotřebního zboží po záruce servis nijak neřešit, nicméně nejedná se o levné výrobky. Pokud potřebujete pomoc, prosím kontaktujte mne přímo na garni.rg@tiscali.cz. Upozorňuji, že tento servis lze poskytnout na výrobky mnou dovezené, nikoliv na individuální dovoz. Pokud tedy bude v mých silách pomoci.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis wxr

Příspěvek od Tom »

No vidíte neměl jsem pravdu :D :D :D pokud to udělá přímo dovozce pak to jde... ale stejně asi bych to neřešil
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis wxr

Příspěvek od Roman -dovozce »

Pravda je někde uprostřed. K tomu, aby mohl být proveden pozáruční servis musí být podpora výrobce. Pokud dojde k ulomení krytu, nebo jde o vyměnitelnou část, pak se sice platí, ale lze v tom něco zařídit. Pokud se stane něco s elektronikou hlavní jednotky, pak to nikdo nespraví. Dnes je sitace taková, že je v případě problému jednodušší výrobek vyměnit, než držet servisní středisko s opraváři a náhradními díly ve skladu. A to platí o neznačkových výrobcích stejně jako o značkových.
jezeveeec
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2009, 02:18

Re: Servis wxr

Příspěvek od jezeveeec »

Dík za reakce. Jen pro vysvětlení "čtoucím toto fórum". Vše funguje, "přidělal" jsem si externí anténu, takže i s vypadávajícími čidly přestaly problémy. Ale asi dva týdny po této úpravě a po neustálém připojení k počítači mi to naráz vypovědělo a stále mi to píše: zařízení usb nebylo rozpoznáno. Zkoušel jsem to pod vistou i xp, pod jinými počítači, zformátovat počítač i přemazat wxr atd, ale Bohužel...
P.S. Ano mám to koupené přes Vás, ale jestli to půjde spravit, či co tomu je, je ve "hvězdách" :wink:
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis wxr

Příspěvek od Tom »

Nooo tak jak jste do toho vrtal tak to je asi po záruc pokud je ještě v.No taky mě to dělalo dostal jsem novou konzoli.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis wxr

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tak to je špatně. Jak jsem psal, tak opravy elektroniky nelze provádět. Výrobce neposkytuje servisní manuál ani schemata. Podle té hlášky bych řekl, že se jedná o konflikt s jiným usb, ale pokud jste to zkoušel na jiném počítači a udělal restarty, pak netuším, co se mohlo přihodit, když to předtím šlo.
Pokud dojde k problému v záruce, pak mi to doavatel vymění, ale jinak provádět výměnu nelze.
jezeveeec
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2009, 02:18

Re: Servis wxr

Příspěvek od jezeveeec »

Nu ještě to budu zkoumat :oops:
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis wxr

Příspěvek od Tom »

Já si myslím že to bude tou konzolí.Psalo mě to chyba portu ¨nebo něco tak zkoušel jsem i výměnu usb kabelu a jiný pc ale nic nebyl jsem sto se připojit ke stanici.Naštěstí to bylo v záruce takže reklamace bez problémů.Vy ji máte v záruce ještě?Nevím zkoušel jste dát anténu do původního stavu?Je to u usb a anténa pokud jste něco u toho dělal může to být tím něco se tam mohlo poškodit záleží jak to máte uděláno tu ext.anténu.V záruce bych do toho moc nelez
Naposledy upravil(a) Tom dne 05 kvě 2009, 18:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jan Pícha
Příspěvky: 464
Registrován: 28 kvě 2007, 18:07
Meteostanice: Davis VP2 6152C
Bydliště: Střelná u Teplic 323 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis wxr

Příspěvek od Jan Pícha »

No je pravda že co sem na chalupě instaloval program na notebook od stanice a stanici do něj napojil tak mi to taky hlásilo chybu stim USB,naštěstí po 10 minutách to nějak najelo a jede to doteďka.Jinak si myslím že tenhle druh stanice je asi nejméně poruchový,nebo se mýlím?
Pěkný den z Teplicka :-)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis wxr

Příspěvek od Roman -dovozce »

Jan Pícha píše:No je pravda že co sem na chalupě instaloval program na notebook od stanice a stanici do něj napojil tak mi to taky hlásilo chybu stim USB,naštěstí po 10 minutách to nějak najelo a jede to doteďka.Jinak si myslím že tenhle druh stanice je asi nejméně poruchový,nebo se mýlím?
Je málo poruchový a prodalo se jich dost. Problémy nejsou momentálně s žádným modelem, který je nyní v nabídce v této kategorii. Vůbec žádné reklamace ani připomínky nejsou k WMR 200.
jezeveeec
Příspěvky: 14
Registrován: 15 bře 2009, 02:18

Re: Servis wxr

Příspěvek od jezeveeec »

Zdravím, Pro upřesnění-mašinku jsem koupil 22.2.2007. Anténa je na opačné straně než usb port. To mě mrzí, že k tomu nedávají schéma-jsem radioamatér, docela by mi to "bodlo". Prosím o upřesnění, když vyměnili konzoli, tak vyměnili co přesně?
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis wxr

Příspěvek od Tom »

Konzoli za konzoli myslím tím celou hlavní zobraovací část kus za kus.Měl jsem to ale v záruce.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“