Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2351
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Během včerejška bylo počasí proti předchozím dnům poklidné. Ráno byl největší mráz od 19.2. a to -7,5°C. Zároveň po přeháňkách předchozího dne ležely 3 cm sněhu. Vzhledem k skoro jasné až polojasné obloze většina sněhu během dne roztála. Denní maximum bylo ale pouhých +4,6°C. V 17:00 jsem jel vlakem do Trutnova na hokej (TU - Benešov 3:2 po nájezdech), přičemž v lese kolem trati a ve stinných místech leželo až kolem 5 cm sněhu. Ve městě samozřejmě nebylo nic. Z hokeje jsme se vraceli po 21. hodině, kdy v Trutnově padala ledová krupice a v Bohuslavicích n. Úpou začalo sněžit se zesilující tendencí až k nám domů. Tady už ležel slabý poprašek při teplotě +1,1°C.
Během noci pokračovalo slabé sněžení při teplotách blízkých nule (dnešní Tmin -0,3°C). Ráno ležel na zemi poprašek max. do 1 cm vysoký.
Aktuálně v 9:30 je teplota +1,8°C, tlak 1005 hPa (setrvalý stav). Zataženo (St, Ns), slabé sněžení. Sněhová pokrývka na 60% povrchu do 1 cm. Vítr J do 3 m/s.

Fotky ze včerejška a dnešního rána: http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... 25.3.2009/

Fotky z úterý: http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... 24.3.2009/
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
hrdla3
Příspěvky: 1022
Registrován: 24 črc 2005, 20:18
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Loket,430 mn.m/Karlovarský kraj/
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od hrdla3 »

Zdravím z Lokte.Zde včera také zimní ráno.Tmin -4,1st. a 2-3cm sněhu.Tmax se vyšplhala pouze na +1,6st.,takže průměrná denní teplota zůstala pod nulou a to -0,4st.Jinak bylo ráno zpočátku polojasno,postupně oblačno až zataženo a odpoledne se přidalo sněžení.Sníh zůstal ležet tak do 11.hodiny.Dnes ráno oblačno,aktuální teplota +3,1st.,tlak 1007,5hPa a vlhkost 81%.Přeji pěkný den.

www.smart-web.cz/karel
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,Ráno a dopoledne bylo zataženo s trvalým sněžením slabé-mírné intenzity.Napadly i 3cm sněhu ovšem to rychle roztálo.Teď je skoro zataženo až oblačno s vrstevnatou oblačností typu As,Nb i je tam nějaký Cu.Teplota ranní 1,2°C.Denní je 9,5°C docela ta teplota stoupla.Srážky 3mm.Tlak 1006hPa.Dohlednost je trochu zhoršená. 8) :idea:
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes je skoro zataženo ráno sněžení které dalo 2.3mm ranní teplota 0.0C ted k +7C.
Jak se počítá den když je minimum 0.0C je to jako chladný den nebo mrazový den?
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Tom píše:...Jak se počítá den když je minimum 0.0C je to jako chladný den nebo mrazový den?
Mrazový den musí mít aspoň chvíli teplotu -0,1°C a méně, čili 0,0°C ještě mrazovým dnem není. Ale při přesnosti a umístění našich čidel a teploměrů... :lol:
Oficiální termín "chladný den" jsem nikdy neslyšel, ale možná se někde uvádí.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

Mrazový den musí mít aspoň chvíli teplotu -0,1°C a méně, čili 0,0°C ještě mrazovým den není. Ale při přesnosti našich čidel a teploměrů...
Oficiální termín "chladný den" jsem nikdy neslyšel, ale možná se někde uvádí.
No o přesnost nejde na desetiny se to nedá ale dnes zrovna to ukázalo 0.0C tak mě to jen zajímá myslel jsem si podle selskýho rozumu že to je až od -0.1C :D ale chtěl jsem si to nechat potvrdit.Zda je chladný den oficiálním názvem to nevím bývá to v meteoprogramech které zpracovávají data.No napsal jsem to taky dooost blbě chladný den tyto programy přiřazují max. teplotě pod +10C a né minimu nad 0C tak se omlouvám :D :D
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Janek »

Tak včera střední oblačnost, ale zima; dnes také dostatečně Slunce, ale tepleji, navíc skoro nefoukal vítr. Ráno byla pěkně namrzlá půda a zmrzlé kaluže.
Aktuálně: 4,5 °C; slabý JZ. vítr; 6/8 oblaky středního a vysokého patra.

Sobota vypadá velmi nudně: zima a bezvětří... 8)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
filip
Příspěvky: 169
Registrován: 02 srp 2006, 17:01
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Velhartice, 612 m n m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od filip »

Tom píše:
Mrazový den musí mít aspoň chvíli teplotu -0,1°C a méně, čili 0,0°C ještě mrazovým den není. Ale při přesnosti našich čidel a teploměrů...
Oficiální termín "chladný den" jsem nikdy neslyšel, ale možná se někde uvádí.
No o přesnost nejde na desetiny se to nedá ale dnes zrovna to ukázalo 0.0C tak mě to jen zajímá myslel jsem si podle selskýho rozumu že to je až od -0.1C :D ale chtěl jsem si to nechat potvrdit.Zda je chladný den oficiálním názvem to nevím bývá to v meteoprogramech které zpracovávají data.No napsal jsem to taky dooost blbě chladný den tyto programy přiřazují max. teplotě pod +10C a né minimu nad 0C tak se omlouvám :D :D
Pojem chladný den používám na svých stránkách a jelikož jsem je defacto zkopíroval Tomovi tak je ted má i on. Tento pojem jsem kdysi zavedl prostým přeložením anglického výrazu Cool Day a začal jej vyhodnocovat. Teno pojem se objevil v přehledu který generuje program PC WetterStation (viz např. zde). Ještě se tam objevuje termín Warm Day - Teplý den - Tmax>=18°C, ale ten zatím nevyhodnocuji, možná časem... Čili termín opravdu asi není oficiální.

Tak to je offtopic, tak jen krátce k počasí ve Velharticích, abych to trochu vyspravil, i když nemám ve zvyku sem přispívat - po 2 dnech sněžení bylo ráno 8 cm sněhu, přes den se oteplilo až skoro na +5°C takže sníh téměř sešel. Min teplota 0.8, vítr od Z v nárazech kolem 6-9 m/s
Velhartice, 612 m n m, WS3600 na Linksys NSLU2 "nonstop", SW: upravený open3600, 1-wire čidla na solár, TPM, teploty půdy
Obrázek
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

V pc wetterstationu který jsem používal to tak bylo chladný den jak jsem již psal teplota max. pod +10C ale teď už jsem ho zavrhl a používám částečně meteohub a částečně vytvořený prográmek od Filipa včetně banneru který se mu opravdu povedl :D .jinak je zataženo teplota +2.5C vlhkost na 90%.Zdáárek
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2351
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Srážky nám po týdnu přešly zpět do kapalného skupenství. Pršet začalo již včera večer, během noci spadlo 5 mm. Noční Tmin +2,3°C. Aktuálně v 9:25 je teplota +4,8°C, tlak 1002 hPa (slabý pokles). Zataženo St, beze srážek. Vítr J 4 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
kocurekp
Příspěvky: 1374
Registrován: 05 bře 2008, 11:11
Meteostanice: Hobby Boards 1-Wire
Bydliště: Praha Ďáblice, 285 m n.m.

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od kocurekp »

Ahoj,
v Praze je dnes převážně oblačno až skoro zataženo a teplota už vystoupala na +10,2°C z Tmin +4,5°C v 0:48. Začíná zesilovat JZ vítr na 4-5 m/s. Zatím beze srážek.
Pavel Kocúrek
Praha Ďáblice 285 m, 1-wire od Hobby Boards online, IP kamera online
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

V předchozích dvou dnech moc nepršelo, po oba dny jen 0,6 mm. Ve středu padal čistý sníh, včera ještě sníh a dnes nad ránem sníh s deštěm a v okolí Čermné ve Slezsku sněžilo a na zemi ležel poprašek. Včerejší tmax 6°C, tmin -2,1 °C. Dnešní ranní min 0,8 °C a po dopoledne lehce poprchávalo. Maximum zatím vystoupilo na 8,2 °C, aktuálně 7,4 °C, zataženo a poměrně silný nárazovitý vítr.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny, Ráno zataženo a slabý déšť.Nyní je oblačno přechodně i polojasno a otepluje se.Teplota ranní 4,5°C.Teď je až 12°C.Vítr mírný J 3-7m/s.Tlak 1005hPa.Srážky 1mm za noc. :)
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od Tom »

Dnes je proměnlivo sem tam přeháňky a překvapivě teplo max +12.5C
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - březen 2009

Příspěvek od dobrmanek »

:mrgreen: konečně mám první bouřku :mrgreen:

První bouřka ( 3 blesky(1 okolo do 2 km) + kroupy do 0,4 cm, srážky 3,5 mm). Na začátek supeeeeeeeeeeeeeeeer :lol:
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 27 bře 2009, 17:45, celkem upraveno 2 x.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“