Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Chumelí se chumelí :) . Na zemi jsou 2 cm sněhu a od Nového roku je tu pravá zima, byť se trochu otepluje.

Tmin v noci -3,5°C.
Aktuálně už jen -2°C a možná bude i lehce nad nulou - uvidím.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Janek »

Tak od 18:00 stále sněží. Až do dnešních 11:00 sněžilo tak, aby se neřeklo, že nesněží, ale teď začala chumelenice; intenzita mírného-silného sněžení!
Aktuálně: -2°C; slabý prom. vítr; 8/8 As, St; trvalé sněžení mírné...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Tom »

Tak to u nás ani vločka je jen skoro zataženo t. min ráno -5.7C aktuálně -1.9C vlhkost 80% tlak 1021 hpa, calm.Dnes asi už nic nenapadne :(
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od fractal »

Mirin píše:Zdravím.Prosím o radu jak zprovoznit Kameru?Vubec si stim nevím radu a co proto udelat aby to fungovalo?Díky
Napsal jsem vám PM, případně mi pište na ICQ, během dne tu nějak nepravidelně budu.

Dneska teplota už od půlnoci stoupá, minimum -2,8 °C, aktuálně -0,7 °C a stále roste. Od rána je oblačno, sníh nikde, zem holá. Viz aktuální snímek z kamery na mých sránkách ;-) Vítr západní kolem 1 m/s.
storm_ice
Příspěvky: 5607
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od storm_ice »

huj zataženo, kouřmo, zpočátku a později odpoledne a večer slabé sněžení, sníh je stále cca Obrázek 1-1,5 cm Tmax -3,1°C Tmin -7,0°C vítr ZJz do 4 m/s, srážky ještě do prosince Obrázek 1,0 mm

Aktuálně 11:40 zataženo, kouřmo ObrázekObrázekObrázek -1,7°CObrázek vítr J 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 327
Registrován: 29 dub 2007, 02:03
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Janek »

Tak v průběhu 20 hodin nasněžily 4 cm, což je na časový interval málo, ale zase nad očekávání. Idylka vyznívá zcela zimně; sníh pod nohama krásně křupal. :)
Aktuálně: -3°C; slabý prom. vítr; 8/8 St, Sc; beze srážek...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od dobrmanek »

Bohužel, významější sněžení se nám, jak už to tuto zimu bývá, vyhnulo. Napadlo něco mezi 1 - 2 cm, takže máme opět nepřekonatelné 3 cm sněhu. V Ostravě snad spadlo okolo 10 cm sněhu (psal kamarád), takže nevím jestli mu mám věřit. Celý den zataženo dopoledne se slabým sněžením. Tmax -1 °C, aktuálně -4,6 °C.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

dobrmanek píše:...V Ostravě snad spadlo okolo 10 cm sněhu (psal kamarád), takže nevím jestli mu mám věřit...
Nevím no, na ostravských webkamerách to aktuálně vypadá asi na 5 cm sněhu (jak kde).
Tady stále posněžuje a máme asi 3 cm sněhu a auta se dost klouzají.

Maximum nad nulu (na rozdíl od jihu Moravy) nakonec nevylezlo :) , byl -1°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

celkem i se starým sněhem to padá asi na 4 cm v Orlové, vypadá no konečně krásně zimně :mrgreen: , neboť sníh netaje a aktuálně je -5, maxima povylezla na -1, ve dvě odpoledne byly již -2, ráno naopak -3, dopoledne opravdu krásně chumelilo, sněhu napadlo za hodinu a půl více, než za celou noc předtím. V Ostravě opravdu není více než 5 cm, problém je ten, že sněhu se zdá být více jen opticky, neboť cestáří to vše jen nechutně prosolili, což vytvořilo na cestách a v Orlové i na chodnících nechutnou kaši. O tom, aby sníh někdo shrnul, to není ani pomyšlení :evil: Přitom by stačilo tot jenom shrnout, sněhu není až tak moc a
pak posypat, kde je to zapotřebí šutry popřípadě posolit. To by ovšem musel někdo myslet, resp. myslet jinak, než perspektivou své kapsy :cry: . Nenávidím zimu ve městě, :| Takže mimo prosolené město i sídliště krajina vypadá kouzelně :wink:

zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Tak tohle už beru.Od včerejšího večera většinou slabě sněží,teď navečer je už ke 4 cm sněhu a konečně to vypadá jako v zimě,teplota je trvale pod nulou,dnes to vylezlo až na -2 st.Horší to bude s těmi mrazy,ty nejsou žádoucí,tak se raději šetří,ještě něco spadne a zima se sněhem a teplotami pár stupňů pod nulou chvilku vydrží.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od fractal »

Ach jo, jak já vám ten sníh závidím.

Tady vůbec nic. Jen kolem 18 h, kdy jsem venku zprovozňoval větraný kryt na čidlo, tak chvilku padalo pár vloček ale ani to není na zemi vidět. Přes den, jak už psal gerykm to u nás vylezlo dokonce nad 0 °C. Konkrétně jsem naměřil 1,4 °C. Dopoledne oblačno, pak už zataženo, většinou bezvětří. Aktuálně -2,0 °C.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Yves »

Dneska jsem docela vytočen. Severně od Třebíče, doslova pár kilometrů odtud začíná sněhová pokrývka a sahá na Vysočině k 5 cm sněhu. Tady NIC. Teď aktuálně asi hodinku slabounce a hodně drobně sněží, tak je nepatrně pocukrováno. Maximum přes den -3°C, aktuálně ve 21:21 je -5°C. Jih bude i nadále ochuzen, severní hory a teď se zdá i Šumavu by ale měla pokrýt v následujících dnech docela slušná pokrývka. Grr
Zapomněl jsem dodat, že od 500 m n.m. je pěkná námrazka.
Naposledy upravil(a) Yves dne 02 led 2009, 22:13, celkem upraveno 1 x.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Celý den tu slabě či silněji sněžilo a teď tu leží 5 cm prachového sněhu. Tmin byla nyní večer -7,7°C, Tmax krátce po poledni -0,8°C. Momentální stav ve 22:00 je následující: teplota -5,6°C, tlak 1026 hPa (a stoupá). Jasno a bezvětří.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od Michal Geryk »

Zima poprvé výrazně udeřila. Máme polojasno, mrznoucí mlhu a -13°C.

Zítřejší a pondělní sněžení se nás bohužel téměř netýká :( (ať si na Z-JZ užijí...) a tak jsem rád za 3 cm, které zatím napadaly.
GFS přeci jen koketuje s oteplením od 2. lednové dekády.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - leden 2009

Příspěvek od dobrmanek »

První skutečně mrazivé ráno(mínus 15 a víc), teplota klesla až na -16,8 °C, aktálně -16,6 °C, tlak 1025,6 hPa. Sníh jako obvykle u nás v této zimě, nic přes noc nespadlo a držíme se tady na 2 - 3 cm. Souhlasím s Gerykm, že když spadne za neděli a pondělí víc než 1 cm sněhu tady na východě, bude se to rovnat zázraku, u teda určitě protože bych mohl konečně napsat 4 cm sněhu.

Tak dneska jsem podruhé narodil a myslím to smrtelně vážně. Každé ráno chodím rozvážet noviny a to co jsem viděl když jsem přijel no ........ . Prošel jsem dva metry od spadlých drátů, kdyby byly o dva metry blíže, tak asi tady teď nejsem. Podívejte se na odkaz, uvidíte.

http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/elektrika/
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2009“