Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes opět velmi příjemný "jarní den" s tmax 17,6 °C, tmin 6,9 °C. Je až neskutečné jaké je počasí, ale aby to nebylo vykoupenu velmi prudkým ochlazením a dlouhou zimou. Takový listopad tomu se ani nedá věřit. :)
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Dnes už bylo většinou skoro zataženo,ale teplo +12 st.Min teplota byla včera večer,poté se zatáhlo a teplota se držela mezi +8 a +9 st po zbytek noci.Zítra se do toho pořádně opřeme a zkusíme zase překonat nějaké rekordy.
Jak už bylo naznačeno,je možné že toto teplotně rekordní počasí může po čase otočit přímo do zimy.Zatím to tak vypadá a doufám,že pojedeme v zaběhlých kolejích příjemného počasí.Na zimu bude (příznivci zimy) ještě dost času a myslím,že stále platí,pokud zima nespěchá,je větší šance pro lepší zimní počasí v pravém termínu zimy.
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím, původně jsem dnes ani nechtěl psát, ale po přečtení vašich zpráv a chval na listopadové jaro mi to nedá. Dnes tedy u nás mlha nebo nízká, a to opravdu nízká oblačnost, s teplotami v rozmezí 4 až 9 stupňů. Tak.
Ale mám matnou vzpomínku, že jednou před mnoha lety, kdy jsem bydlel na Vysočině, bylo v listopadu taky 20 st.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
včera polojasno později až oblačno a velice teplo. Ráno 11,1 °C (to co jsem psal ráno o 9,5 °C nebyla teplota ale rosný bod, jsem to ráno nějak přehlédl), přes den až 18,7 °C. Dnes ráno jasno ale velice teplo, necelých 15 °C. To už jsou jak letní ranní minima. To jsem zvědavý, kam ta teplota dnes vyleze. Začalo ale celkem foukat, v nárazech přes 10 m/s.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Teplo pokračuje a sucho také... Včera při polojasném počasí vylezla teplota na +19°C (opět zdejší rekord), dnes ráno klesla na +10°C a je kouřmo a bezvětří, ale za kopečkem v Holešově mají téměř +16°C a to je na listopadové ráno dost :| .

Možná i dnes se dočkáme rekordů. Teplo na východě bude ještě i zítra a pak už se ochladí a snad místy i sprchne.
Od příštího týdne už bude převládat západní oceánské proudění, ale na sněžení v nížinách to stále nevypadá.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Počasí se zbláznilo... Máme tu slunečno (pár Ac), sice větrno, ale rovných +20°C (a to je teprve 11 hodin) a ve Slezsku už je +22°C... Dnešní den překoná rekordy všech rekordů... :shock: :shock: :shock: :!:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
storm_ice
Příspěvky: 5620
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od storm_ice »

huj včera zataženo, kouřmo, Tmax 10,8°C Tmin 4,1°C vítr SSv-V do 2 m/s nuda Obrázek, chtělo by to změnu Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Aktuálně 11:30 skoro zataženo ObrázekObrázek 14°CObrázek bezvětří
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od dobrmanek »

Je tady další velmi krásný jarní den s tmax 21,4 °C. Vane čerstvý vítr s nárazy okolo 10 m/s. Kdyby mne někdo v květnu říkal, že v listopadu budu chodit venku s krátkým rukávem, tak bych ho asi bacil po hlavě :D. To počasí je prostě nějaké divné.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky,

již v 8 hodin 14 stupňů, v 7 hod 11, nejchladněji dneska v noci bylo o půl dvanácté večer, kdy bylo 8,
Den oblačný až polojasný Ac a Ci, sem tam Cs, slabý vítr, přesto fénuje až až. Maxima neuvěřitelných 21, v Ostravě 22, Aktuálně je 20.
Abslolutní rekordy jsou překonány. Když jsem jel z noční, při zemni se držel opar nebo řídká přízemní mlha, během půl hodiny teplota vyskočila o 5 stupňů a výsledek je vidět na rekordech.
Od zítřka by se mělo konečně slabě ochlazovat.
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Jaká pak nuda v tomhle krásném jarním dni...a ještě byl překonán absolutní listopadový rekord o 0,5 st,protože dnes bylo těsně nad +15 st.
Uplynulou noc byla malá oblačnost,ráno +4 st.Dopoledne teplota jen lehce stoupala,ale na stanicích nedaleko od nás bylo ráno o deset stupňů tepleji než u nás,tak jsem věděl co se stane...stalo se tak mezi 9 a 10 hod kdy teplota vylétla nad +10 st a poté již zvolna stoupala na nový listopadový rekord.Celý den bylo skoro jasno,navečer oblačnosti přibývalo.Ještě i zítra by mohlo být celkem slušně.
Nuda začne,až začnou šedivé dny s nízkou oblačností s další vrstvou frontální oblačností výše,občasnými srážkami a počasím,že by psa ven nevyhnal.Takových dní ještě bude,proto vděk za každý takový den jako byl dnes.
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
dnes byl asi nejhezčí den letošního listopadu, skoro jasno či jasno, minimum 12,8 °C, maximum 19,7 °C. Akorát vítr trochu zlobil. Foukal především od JV v nárazech až 15 m/s ale krátkého trička venku jsem si taky užil :)
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím a opět to trochu srovnám: dnes zataženo nízkou oblačností, která se neochotně protrhala po 14. hodině. Tmax 13,1, slabý vítr. Teď večer v 22 hod opět mlha při 8,5 stupně.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Michal Geryk
AMS
Příspěvky: 2011
Registrován: 22 srp 2006, 17:35
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Michal Geryk »

Dnes ráno je opět velmi chladno s +9°C :lol: a je oblačno (Ac).
Včera na letišti bylo maximum jen +20,6°C, u mě v centru města také (+20,5°C) - fakt zima oproti Slezsku :D .

Teplo na východě bude minimálně do pátku, byť už se trochu ochladí. O víkendu očekávám dost mlh a nízké oblačnosti i na Moravě, v neděli se to začne rozfoukávat od J-JZ. Vypadalo to na silné západní proudění v příštím týdnu, ale dnes ráno přišel GFS s "novým" nápadem - brázdou nízkého tlaku nad stř. Evropou a kdo ví, jestli zase nenastane teplé J-JV proudění na východě ČR, to bych se nasmál :lol: :lol: :lol: ...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Adi
Příspěvky: 2295
Registrován: 25 kvě 2005, 14:27
Meteostanice: WH1080 + termio datalogger
Bydliště: Horní Suchá, 279 m.n.m

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Adi »

Ahojky

Dnes "minima" na 11, teď už je opět 15 a zase to leze skokově nahoru. Je to v pytli. Dnes jsem čekal, že se přeci jen prosadí kapánek chladnější inverze z Polska, nic, bude další rekord a fén :( Vzduch se jevil jako čistý, prach "pouze" 75, nejsou to téměř 300 jak před pár dny, pohoda. Hm....

Zatím
Adam Gamrot, Horní Suchá 279 m.n.m

Přání bývá nebezpečně často otcem myšlenky
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2351
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí v ČR - listopad 2008

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Včera, ve středu poklesla Tmin ráno na +4,3°C při mlhavé obloze. Přes den se oblačnost rozpustila a teplota vyskočila na Tmax +17,9°C. K večeru se objevila mlha, která vydržela celou noc a udržela tak opět Tmin na +2,3°C.

Aktuálně v 11:45 teplota +15,6°C, tlak 1018 hPa (mírný vzestup). Skoro zataženo - ale pouze Cs, takže Slunce svítí skoro naplno. Beze srážek, vítr J do 3 m/s.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2008“