Meteostanice WXR LM

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

holous
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2008, 23:36

Meteostanice WXR LM

Příspěvek od holous »

Pořídil jsem na Lučni boudu stanici WXR LM a mam velky problem s anometrem.Každou chvilku zamrzá.Nema někdo nejakou radu třeba na vyhřívaní nebo nějaké jiné řešení/jinou stanici/která bude fungovat v těchto extremních podmínkách. Děkuji Jirka
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Tom »

holous píše:Pořídil jsem na Lučni boudu stanici WXR LM a mam velky problem s anometrem.Každou chvilku zamrzá.Nema někdo nejakou radu třeba na vyhřívaní nebo nějaké jiné řešení/jinou stanici/která bude fungovat v těchto extremních podmínkách. Děkuji Jirka
Já ji mám chvíli asi 2 dny tak tyto zkušenosti nemám ale co jsem zjistil tak má katastrofální dosah mám i WS 1600 100m jí nedělá problém tady tá má jen 30m jak daleko máš anometr od meteostanice jak dlouho ji máš a jaký máš na ni názor?
holous
Příspěvky: 2
Registrován: 18 úno 2008, 23:36

Re: WXR LM

Příspěvek od holous »

Mam ji namontovanou asi mesic,dosah je opravdu katastrofalni.Dalsi chybka /mozna pujde odstranit / anometr je nastaven na vysku 10m od zeme ja ho bohuzel mam namontoanej cca 2m na zemi a odchylka je pomerne velka. Kdyz ho dam na strechu tak zase nedosahne signal :cry:
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Roman -dovozce »

holous píše:Mam ji namontovanou asi mesic,dosah je opravdu katastrofalni.Dalsi chybka /mozna pujde odstranit / anometr je nastaven na vysku 10m od zeme ja ho bohuzel mam namontoanej cca 2m na zemi a odchylka je pomerne velka. Kdyz ho dam na strechu tak zase nedosahne signal :cry:
Nelze jinak, než reagovat: model WS 1600 pracuje na frekvenci 868 MHz, model WXR LM pracuje na frekvenci 433 MHz. Obě frekvence jsou povoleny pro provoz zařízení pro přenos dat. Na frekvenci 868MHz je povolen větší výkon a tato frekvence je méně rušena, než 433 MHz, kde je povolen výkon vysílače poloviční. Takže nelze srovnávat dvě zařízení pracující na odlišných frakvencích. Pokud je dosah katastrofální, pak je nutno dodat, že model WXR LM má čtyři čidla a dle Vašeho mailu je problém s anemometrem, nikoliv s ostatními čidly. Podobu jednoho roku prodeje WXR jsem zaznamenal pouze dílčí problémy s dosahem, které (jak doufám) byly vyřešeny. Takže Váš problém vyřeším také - další postup s Vámi dohodnu mailem přímo.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Tom »

Nelze jinak, než reagovat: model WS 1600 pracuje na frekvenci 868 MHz, model WXR LM pracuje na frekvenci 433 MHz. Obě frekvence jsou povoleny pro provoz zařízení pro přenos dat. Na frekvenci 868MHz je povolen větší výkon a tato frekvence je méně rušena, než 433 MHz, kde je povolen výkon vysílače poloviční. Takže nelze srovnávat dvě zařízení pracující na odlišných frakvencích. Pokud je dosah katastrofální, pak je nutno dodat, že model WXR LM má čtyři čidla a dle Vašeho mailu je problém s anemometrem, nikoliv s ostatními čidly. Podobu jednoho roku prodeje WXR jsem zaznamenal pouze dílčí problémy s dosahem, které (jak doufám) byly vyřešeny. Takže Váš problém vyřeším také - další postup s Vámi dohodnu mailem přímo.[/quote]

Je to celkem škoda že má slabý dosah určitě na ni nenadávám anometr mám moc daleko od meteostanice je na původním stožáru od WS-ky takže zkusím přiblížit,ale teplotní čidlo má dosah také 100m a také jsou s tím problémy UV čidlo mám max 10m od meteostanice a taky jsem ho musel posunout.člověk musí najít místečko kde nejsou rušeny přenosy musí si to sednou pak to bude snad ok a jak jste psal je to jiná frekvence.ale určitě kdo má velký problém s dosahem"rušení okolními vlivy" tak by určitě měl zvážit koupi meteostanice s jinou frekvencí přenosu dat jak říkám nechci ji nijak odsuzovat no zkusím poladit vzdálenost- mám ji jen pár dní tak asi nemůžu tak nadávat :D ale jinak se mě velice líbí.Čas ukáže
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Roman -dovozce »

Tom píše:
Nelze jinak, než reagovat: model WS 1600 pracuje na frekvenci 868 MHz, model WXR LM pracuje na frekvenci 433 MHz. Obě frekvence jsou povoleny pro provoz zařízení pro přenos dat. Na frekvenci 868MHz je povolen větší výkon a tato frekvence je méně rušena, než 433 MHz, kde je povolen výkon vysílače poloviční. Takže nelze srovnávat dvě zařízení pracující na odlišných frakvencích. Pokud je dosah katastrofální, pak je nutno dodat, že model WXR LM má čtyři čidla a dle Vašeho mailu je problém s anemometrem, nikoliv s ostatními čidly. Podobu jednoho roku prodeje WXR jsem zaznamenal pouze dílčí problémy s dosahem, které (jak doufám) byly vyřešeny. Takže Váš problém vyřeším také - další postup s Vámi dohodnu mailem přímo.
Je to celkem škoda že má slabý dosah určitě na ni nenadávám anometr mám moc daleko od meteostanice je na původním stožáru od WS-ky takže zkusím přiblížit,ale teplotní čidlo má dosah také 100m a také jsou s tím problémy UV čidlo mám max 10m od meteostanice a taky jsem ho musel posunout.člověk musí najít místečko kde nejsou rušeny přenosy musí si to sednou pak to bude snad ok a jak jste psal je to jiná frekvence.ale určitě kdo má velký problém s dosahem"rušení okolními vlivy" tak by určitě měl zvážit koupi meteostanice s jinou frekvencí přenosu dat jak říkám nechci ji nijak odsuzovat no zkusím poladit vzdálenost- mám ji jen pár dní tak asi nemůžu tak nadávat :D ale jinak se mě velice líbí.Čas ukáže[/quote]
Jak již jsem napsal, tak dle podmínek ČTÚ mohou tato vysílací zařízení krátkého dosahu dle všeobecného oprávnění č. VO-R/10/03.2007-4 pracovat na frekvencích 433,050 - 434,790 MHz o výkonu 10 mW e.r.p. a na frekvenci 868,000- 868,600 MHz o výkonu 25mW. Tím je dán dosah, ale také rušení. V těchto pásmech může pracovat mnoho zařízení, která se mohou navzájem rušit. Ale tak je to dáno legislativou. Pak je nutné odlišit, co je rušení a co je vada přístroje.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Tom »

[quoteJak již jsem napsal, tak dle podmínek ČTÚ mohou tato vysílací zařízení krátkého dosahu dle všeobecného oprávnění č. VO-R/10/03.2007-4 pracovat na frekvencích 433,050 - 434,790 MHz o výkonu 10 mW e.r.p. a na frekvenci 868,000- 868,600 MHz o výkonu 25mW. Tím je dán dosah, ale také rušení. V těchto pásmech může pracovat mnoho zařízení, která se mohou navzájem rušit. Ale tak je to dáno legislativou. Pak je nutné odlišit, co je rušení a co je vada přístroje.[/quote]

Jasný rozumím není to vada přístroje,ale j to probém rušení.Anometr jsem umístil na lepší místo blíže meteostanici a už to jde tak snad to bude vše ok.Poznatky mám zatím malé o této meteostanici uvidím více až ji budu mít déle.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Tom »

Přidám ještě pár zkušeností k WXR.Mám ji zhruba od dubna 2008 a pocity jsem ze začátku neměl vůbec dobré.Neustále něco ztrácelo signál,nejvíce trpěl teplotní senzor,poté anometr vypadlo mě i Uv čidlo nejméně srážkoměr.Neustále jsem hledal nějaké místo kde to vypadávat nebude.Udávané dosahy v mém případě ani zdaleka nedosáhne (vím že jsou to údaje v ideálních pdmínkách).Moje umístění senzorů od meteostanice v konečné fázi kde jsou výpadky minimílní . Teplotní čidlo 15 m(udáváno 100m)při bouřce dokonce i na tuto vzdálenost vypadlo,čidlo rychlosti větru do 30m(udáváno 30m),čidlo UV 30 m(udáváno 100m),srážkoměr 20m(udáváno 30m).Toto umístění je také ovlivněno zdí takže na větší vzdálenosti si čidla nemohu dovolit umístit.Já osobně ji nedoporučuji těm co mají problém s umístěním čidel.První měsíc jsem skákal po celém dvoře než jsem našel "nerušená místa"takže kdo nemá možnost skákat po žebříku nedoporučuji ji,čidla spíše fungují max do 30m,pro mě osobně výhoda bezdrátového přenosu není spíš nevýhoda a k čemu mě je že to má modrý velký displej,ovládač,Uv senzor atd. když to má jeden z nejhorších dosahů signálů čidel ,vysílá to na špatné frekvenci která je rušena každou prkotinou např. WS meteostanice vysílají na méně rušené frekvenci.co jsem tak četl tak to není jen můj problém s WXR.Kdybych vybíral teď poohlédl bych se po jiné stanici dobré zkušenosti jsem měl s WS 1600 tam to bez problémů fungovalo i na 80m všechny čidla,ale bohužel to nemá přenos do pc.Teplotní čidlo WXR také húře reaguje na rychlejší změny teplot čidlo WS 1600 reagovalo o dost pružněji.WXR čidlo mě také ukazuje o +0.8C více než u jiných čidel zkoušel jsem 2 která ukazovala stejné hodnoty,takže s přesností to asi také nebude nejlepší(ale kalibrovaný teploměr nemám tak to nemohu potvrdit),Uv senzor také ukazuje nesmysly oproti skutečným hodnotám používám ho spíše jako sluneční senzor hodnoty mě defakto nezajímají nejsou přesné.Další takový nedostatek je srážkoměru rozlišení slabých 0.7 mm to je docela dost oproti jiným stanicím.To byl jediný problém ,který mě trápil při koupi-nakonec to byl problém banální oproti již zmiňovanému dosahu čidel. :D :D .
Naposledy upravil(a) Tom dne 09 srp 2008, 22:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Roman -dovozce »

Nedá mi to, takže musím reagovat na předešlý příspěvek. Modelů WXR, a později WXR LM bylo prodáno za celou dobu, co tento model prodávám - tedy asi necelé dva roky - poměrně dost. Při diskuzích, kde se zůčastní tři zákazníci a rozvinou debatu tak, že to vypadá, že je vše špatně, je nutno si uvědomit, že na druhou stranu je několik set zákazníků, kteří problémy nemají. Tím však nechci říci, že stanice je ideální. Připravuje se nový program nevím jak bude vypadat a zda bude dobrý), ale to není tak podstatné, protože i výrobce doporučuje program od p. Kenna (pc.wetterstation), nebo Weather Display. Zjistilo se, že problém s dosahem může mít na svědomí usb připojení, které vytváří interferenční rušení příjmu signálu z čidel. Na upozornění jednoho zahraničního zákazníka výrobce reaguje inovací stanice, kde bude instalována vnější anténa. Kdy bude tato varianta k dispozici nevím, nicméně jednám s výrobcem. Nijak bych nevyzdvihoval modely La Crosse konkrétně WS 3600, protože poslední série byla velice problematická s častými závadami, hlavně se samovolným resetem stanice. Do jednotlivých modelů nevidím, a věřte, že bych rád dovážel modely, které by byly spolehlivé a levné. Na trhu však není v této cenové kategorii velký výběr. Do deseeti dnů mám WS 3650IT+, která jede na 868MHz a neměla by mít tedy problém s rušením, na druhé straně má com port,ale to nepovažuji za takový problém. Neznám nikoho, kdo tento model má, takže ani nemohu referovat o případných nedostatcích. Předností je technologie IT+, tedy stejná, jako je zmíněná WS 1600 ve výše uvedeném příspěvku. Já jen doufám a upřímně si přeji, aby byl tento model spolehlivostí posunem vpřed a ne krokem zpět. Ale to už ukáže jen praxe. Co se týká přesnosti např. měření teploty - tak je u všech modelů od levných teploměrů za 200,- Kč po stanice za 10 tisíc stejná -+/- 1°C. Pokud někdo z prodejců tvrdí, že ne, pak nemluví pravdu. Přesnost +/- 0,5°C a +/- 3% u vlhkosti spadají do sféry průmyslových a laboratorních přístrojů, kde jen teploměr s přesností +/-0,4°C stojí od 3500,- Kč bez DPH (např. Comet system z Rožnova p R). Jetřeba si uvědomit, že přesnost stanice v hodnotě do 10 tisíc bude odpovídající ceně, v porovnání s kvalitním samostatným anemometrem, který stojí od 15 tisíc výše. Při prodeji stanic mi vždy jde o spokojenost zákazníka, což si myslím, že mohou někteří zde registrovaní členové potvrdit, ale na druhé straně právě zde diskutující jsou natolik znalí věci, že nemohou bazírovat na přesnosti osm desetin stupně Celsia. Pokud bude zájem, mohu začít nabízet stanice , které deklarují vyšší přesnost, vyšší kvalitu, ale opravdu nejsou z kategorie do 10 tisíc. Je tuto možnost třeba zvážit. Např. v USA jsou takovéto stanice, ale jejich cena se pohybuje mezi 30 a 50 tisíci. Nevím, kolik by bylo zájemců. Věřte, že kdyby mi některý z dodavatelů nabídnul stanici, která je přesná, má výborný software, bezproblémové spojení s čidly s možností spojení i kabelem a navíc bude cenově přístupná, tak ji budu mít v nabídce ihned. Ale prostě taková není. A to sleduji světový trh podrobně a často. Pokud mi něco uniklo, což se může stát samozřejmě, pak budu vděčný za každou informaci. Vítám Vaše názory.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Roman -dovozce »

Ještě k tomu rušení: připojení k počítači přes usb kabel může způsobovat interference a tedy i přerušení spojení s čidly, ale je myšleno stálé připojení. Pokud se kabel připojí jen tehdy, kdy se stahují data, pak by neměl být problém. Na internetu dokonce existuje návod na vyvedení přijímací antény z hlavní části vně pouzdro, ale je mi jasné, že je to komplikace. Ale jak jsem již napsal, ne každý má problém, protože reklamací na tuto stanici je fakt velice málo. Jinak bych . jako v případě poslední serie WS 3600 prodej prostě zastavil.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Tom »

V mém příspěvku nebyl záměr meteostanici poškodit.ale napsat moje zkušenosti,poznatky.Chtěl jsem tím také napsat že stanice za 4000kč může být lepší než stanice za 8000kč ,také mohu potvrdit spokojenost s vaším přístupem kterého si velice cením určitě Vám nejde jen o výdělek, ale jak píšete tak i o spokojenost zákazníka to nepopírám- potvrzuji z vlastní zkušenosti.Chtěl jsem jen upozornit na její nedostatky co jsem zjistil za dobu používání.Někdo mi psal jak jsem s ní spokojený,že jí má objednanou no asi bych si neobjednával a pak se ptal jaké mám zkušenosti proto to píši sem na forum rovnou.Jde mi o to,aby někdo zbytečně nevyhodil 8000 a pak lamentoval nad tím že ji kupoval přeci jenom není to pár korun v nabídkách prodejců jsou jen pozitiva nikdo přeci nebude psát o negativech to by byl asi sebevrah kdyby psal Nabízíme meteostanici s určitými nedostatky.O tom rušení příjmu to je nediskutovatelná věc prostě je to špatné at už je stanice připjena k počítači trvale nebo jen na chvíli to přeci není žádný rozdíl pro mě je to zásadní věc nekoupil jsem si stanici abych ji připojil k Pc jen krátce kvůli tomu ,aby mě nevypadával signál musí to prostě fungovat 100% to je vlastně defakto jediná závažná věc , která mě doslova štve radši bych oželel uv čidlo :o).Vím že Vy to nezměníte,že máte zájem aby to fungovalo také na 100% to musí napravit výrobce chtělo by to renovaci a stávající dočasně vyřadit jak jste psal dokud nebude nedostatek odstraněn-pokud tento nedostatek s příjmem odstraní bude to ok,ale už se k tomu nebudu vracet .Vypadávání signálu není důvod k reklamaci proto možná tak málo reklamací a pokud je to tím, že to může způsobovat trvalé připojení k pc?-né každý je trvale připojen k pc(zpočátku jsem ho trvale neměl napojen a senzory také vypadávaly) .V návodu je napsáno že max.dosah je při ideálních podmínkách,takže je to defakto nereklamovatelné já mám špatné podmínky pro příjem :o) možná by také bylo dobré tento návod zveřejnit jsou tam zajímavé informace velice dobře ho máte zpracovaný a člověk by se tam dozvěděl více informací než ji koupí defakto o tom rušení je tam zmínka ,že různé překážky jí nemusí svědčit(problémy s překážkami mohou být defakto u všech bezdrátových přenosů) každého to nenapadne vlastně jsem se to dozvěděl až z toho návodu co mě přišel s meteostanicí..K teplotnímu čidlu-rozdíl 0.8C mě určitě žíly netrhá to bylo jen mé zjištění jak píšete s přesností na desetiny to už by musel zákazník dát mnohem vyšší částku :o).Nepřesnosti některých čidel se dají trochu korigovat v programu pc-wetterstation,který mám,zde se dá přidat nebo ubrat naměřená hodnota.Já osobně jsem se u této stanice nechal zlákat vybaveností a vzhledem.Myslím si ,že výrobci chtějí nadupat co nejvíce stanici doplnky aby tím zlákali zákazníky,aby byli nej nejnadupanější a tím také pak vzniká toliko nedostatků .Čím více funkcí tím hůře alespoň v této cenové kategorii,.Plně bezdrátový přenos to byla v době koupě pro mě senzace nemít po domě samé káble,ale dnes radši káble.Ještě bych rád věděl jak to bylo u staršího modelu tedy WXR,byly tam také určité problémy se signálem nebo to bylo v pohodě?Velice kvalitní a spolehlivé jsou meteostanice od firmy Davis,ale tam si bude člověk už muset připlatit.Toť vše z mé strany jsem napsal o této meteostanici co jsem chtěl . Jsem zvědav jak si povede WS 3650 IT+ uvidíme jestli i tam se vyskytnou problémy to ukáže až čas doufám že ne moc velké :o).
Naposledy upravil(a) Tom dne 06 srp 2008, 16:50, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Roman -dovozce »

K dotazu ohledně problému s dosahem - čistě statistika: od podzimu r. 2006, kdy jsem začal WXR prodávat k dnešnímu dni jsou celkem tyhle reklamace: - dvě na problém hlavní části s vyčítáním dat, jeden anemometr, srážkoměr, jedno UV čidlo, dvě dálková ovládání a tuším tři čidla pro měření teploty a vlhkosti. Na počet prodaných kusů je to velice nízké číslo. Výrobce velice dobře reaguje na připomínky a věřte, že v případě, že by se mi začaly hromadit problémy, hodil bych stanice na paletu a poslal pryč. S tou anténou se asi vyřeší dosah a případné výpadky, nicméně ohledně dosahu a komplikací s výpadky mne kontaktovalo jen pár lidí, přičemž jsem vyměnil zmiňovaný anemometr a pokud si vzpomínám srážkoměr a teploměrná čidla. tito zákazníci se již neozvali.
K jiným stanicím - pokud budete vědět o stanici do 10 tisíc, která má kabelové propojení a přesnost +/- 0,5°C, miskový anemometr, dejte mi vědět. Já o žádné nevím a to je má práce a sleduji internet, až se mi z toho točí hlava. O Davisu se v této souvislosti nemůžeme bavit, je to nesrovnatelné. Zajímalo by mne, kolik Davisů tady je v provozu. Já chápu, že by byl ideální Davis, ale ne za tu cenu.
Také jsem zvědav na WS 3650IT+.
Jinak - návody si dělám sám tak, aby je pochopil i laik a protože je stím hodně práce, nemohu je jen tak pověsit na net, protože návody se kradou a někteří obchodníci by měli práci usnadněnou. Návod má svou cenu a některé firmy návody prodávají. Samozřejmě vítám připomínky k návodům a stanicím, abych mohl učinit příslušná opatření ke spokojenosti zákazníků. Opravdu se nelze jen živit touto kategorií meteostanic. Ale protože vím, že tyhle stanice kupují kromě organizací zapálení fandové, tak je pro mne také důležité, abych měl v této komunitě dobré jméno. Věřte, že mám celkem jasno, co by taková stanice měla obsahovat, jak by měla fungovat a jaký by měla mít software. Bohužel výrobci mají své představy.
Také si myslím, že propojení čidel se stanicí kabelem by přivítala většina zákazníků.
Já se pokusím shrnout veškeré požadavky a představy a zaslat těm výrobcům, kteří tuto kategorii vyrábí. to je tak vše, co mohu učinit.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Tom »

Plně s Vámi souhlasím.Davisů tady mnoho nebude mají je spíše zemědělci a pár amatérů u nás,hodně rozšířená je v USA cena je ale skutečně vysoká nejlevnější model začíná tuším na 17 000kč srovnávat se to se stanicemi do 10 000 kč nedá tím jsem chtěl dát tip kdo si chce připlatit za kvalitu,že tyto jsou přesnější.O nové stanici už neuvažuji peníze další do toho vrážet nechci použité stanice jsou těžko prodejné teď už mám doma celkem 3.Problém jsem už docela vychytal a signál teď momentálně vypadává velmi zřídka,ale začátky byly velmi těžké v mém případě.Až doslouží WXR dofám že né brzy :o) už nebudu hledat s mega funkcemi a bezdrátovou.Já osobně si nehraji na metorologa který má čidla s přesností 0,01C to určitě ne jde mě spíše o funkčnost spolehlivost,jsem jen miniamatér :o)
Uživatelský avatar
Roman -dovozce
Příspěvky: 233
Registrován: 31 kvě 2006, 20:28
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Roman -dovozce »

Možná by stále za úvahu ta úprava s externí anténou. Nebude to tak náročné a výsledek může být překvapivý.
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: WXR LM

Příspěvek od Tom »

Kde se to dá koupit a popřípadě jaká je cenová relace pokud víte.Kdyby to bylo za rozumný peníz možná bych o tom uvažoval.
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“