Meteostanice WM-918 HUGER

Vše o provozování elektronických amatérských meteostanic.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
edvin
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2008, 15:22

Meteostanice WM-918 HUGER

Příspěvek od edvin »

dostala se mi do ruky stanice WM-918 již jsem zjistil, že je stejná jako WX200 - tuto mám bez čidel - postupně hledám, ale nenašel jsem, kde se dají dokoupit externí čidla?
stanici mám připojenou přes WD 10.37 k PC, zatím jen koukám co to samo dělá -), jinak jsem našel odkaz i se schématy-tak jsem třeba zjistil, že co mám srážkoměr od CONRADA s bezdr, přenosem, tak tento využiji ke stanici, ukazatel a rychlost větru jsem ze schématu nějako pochopil, co mi dělá starost je měření tepla a vlhkosti, v amáru jsem našel součástku, která by to uměla -jedná se o SHT71 její cena je docela vysoká, tak abych zjistil, že to nepůjde mi připadá blbé- nemá někdo zkušenost. No na první příspěvek jsem se rozjel co? předem díky edvin.
Mirman
Příspěvky: 18
Registrován: 23 led 2007, 22:06
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: WM-918 HUGER

Příspěvek od Mirman »

Ahoj,nechci zakládat nové vlákno,chci se zeptat jestli někdo nevíte jestli má Oregon Scientific(výrobce WMR 928)zastoupení u nás v republice,včera při bouřce to zřejmě schytalo čidlo amemometru :( a potřeboval bych ho dát do servisu....kdyby někdo věděl ,dejte vědět D9k Mirek
Brumov-Bylnice 330 m.n.m.
Loc: 49°5'4.05"N,18°1'5.87"E
jirkapocatky
Příspěvky: 257
Registrován: 26 čer 2005, 07:48
Meteostanice: Davis VP2+
Bydliště: Počátky-Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: WM-918 HUGER

Příspěvek od jirkapocatky »

Ahoj a zkusil si zjistit jak by se k řešení problému postavil prodejce tvé stanice? Měl by mít zajištěn nějaký servis i když já vím že skutečnost je někdy hodně daleko.
Jirka
614 m.n.m. stanice VP2+, WS2300,soft WD 24/7 non-stop Obrázek
Skype jméno " jirkapocatky1"
Mirman
Příspěvky: 18
Registrován: 23 led 2007, 22:06
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: WM-918 HUGER

Příspěvek od Mirman »

Ahoj,prodejce se k tomu postavil tak,že chce,abych čidlo poslal do Francie do jejich obchodu(kupováno přes internet na Pixmanii)a když bude reklamace přijata,tak náklady zaplati,ale taky s může stát,že to neuznají a je to v pytli,koupil bych i nové čidlo,ale nevím 100% zdaje to čidlo,nebo vysílač?
Brumov-Bylnice 330 m.n.m.
Loc: 49°5'4.05"N,18°1'5.87"E
Mirman
Příspěvky: 18
Registrován: 23 led 2007, 22:06
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: WM-918 HUGER

Příspěvek od Mirman »

Tak,aby toho nebylo málo,tak to vypadá,že i barometr se odebírá do věčných lovišť... :x
Brumov-Bylnice 330 m.n.m.
Loc: 49°5'4.05"N,18°1'5.87"E
Mirman
Příspěvky: 18
Registrován: 23 led 2007, 22:06
Bydliště: Brumov-Bylnice
Kontaktovat uživatele:

Re: WM-918 HUGER

Příspěvek od Mirman »

tak barometru naštestí chyběly akorat nové baterie,dík za rady patří Magicovi z Němčiček...
Odpovědět

Zpět na „Provoz elektronické meteostanice“