Aktuální počasí - duben 2010

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj ve čtvrtek bylo skoro jasno až polojasno, odpoledne oblačno, večer postupně až jasno. Tmax 14,4°C Tmin 2,3°C, vítr ZSz-ZJz 1-6 m/s s nárazy až 8 m/s, včera mrazový den a počasí podobné.

Aktuálně 02:40 jasno ObrázekObrázek 4,4°CObrázek SSz do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
tak oblačnost ze včerejška se tu držela celou noc a i ráno tu ještě oxiduje. Díky tomu ovšem ranní teplota byla dost vysoká 9,4 °C. Doposud oblačno, momentálně se to snad začíná trhat? 11 °C. Budu celý den venku (Otevřené sklepy v Rakvicích), tak doufám že se to protrhne a sluníčko zasvítí.
Uživatelský avatar
dědahvězdář
Příspěvky: 1167
Registrován: 28 kvě 2009, 16:19
Bydliště: kousek od sv. Hostýna 242 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dědahvězdář »

Dřevohostice.
V pátek byl krásný den, ráno chladno a jasno.
Odpoledne polojasno, teplota vystoupila k 16°C, velmi slabý jižní vítr.
K ránu vyjasnění a pokles teploty na 1°C, nyní v 8:30 je 6°C a bezvětří.
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Další mrazový den s Tmin -1,7°C, zítra snad už bude v letošním 1. pololetí poslední. Aktuálně v 9:50 teplota +10,5°C, tlak 1021 hPa (a stoupá), jasno a bezvětří.

Včera jsme zasázeli cibuli, zaseli mrkev, ředkvičku a kopr. Večer jsem spálil všechny ořezané větve a různý dřevní odpad po zimě. Dneska asi budu poprvé sekat trávu. Švestka pokvete zhruba za týden, jabloně teprve otvírají pupeny.
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
meteostrankykojetice
Příspěvky: 111
Registrován: 26 led 2008, 17:57
Bydliště: Kojetice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od meteostrankykojetice »

Pozdrav z Polabí,
shrnutí: čtvrtek: tmax : 14,2°C, tmin : 0,3°C, t min5cm : -2,8°C
pátek: tmax : 17,3°C, tmin : -1,9°C, t min5cm : -5,0°C
beze srážek :wink:
Martin Štěpka - http://www.meteostrankykojetice.wbs.cz - denně aktualizováno (Místní počasí - data z elektronické stanice - tabulky, grafy, upload 1X denně,, Webkamera online)
Tom
Příspěvky: 2040
Registrován: 20 led 2008, 17:26
Meteostanice: Davis Vantage Pro2
Bydliště: Holasice okres Brno-venkov 196 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tom »

Rano bylo ještě oblačno ale už během dopoledne skoro jasno teplota je +18C je bezvětří nebo jen slabý JV pozor na UV už je k 5 tak po zimě se kůže lehce spálí frčím na kolo :D :D

edit 18:30 maximum dnes +19.5C
Naposledy upravil(a) Tom dne 24 dub 2010, 18:34, celkem upraveno 1 x.
storm_ice
Příspěvky: 5606
Registrován: 16 čer 2006, 21:09
Meteostanice: WS3600
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od storm_ice »

huj tak včera bylo jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno (ale jen vysoká oblačnost), večer postupně o5 jasno. Tmax 17,2°C Tmin -0,8°C, vítr prom. nebo VJv do 5 m/s, se včerejškem jsme srovnali prům. teplotu s měsíčním normálem, teď už jen do plusu, srážky stále bídných 13 mm :roll:

Aktuálně 16:50 polojasno ObrázekObrázek 18,9°CObrázek prom. do 1 m/s
Pěkný den z Teplic
web http://pocasivteplicich.wz.cz/
Uživatelský avatar
dobrmanek
AMS
Příspěvky: 1469
Registrován: 30 lis 2006, 20:57
Meteostanice: Davis Vantage VUE
Bydliště: Větřkovice 380 m.n.m - 550 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dobrmanek »

Dnes po celý den skoro jasno, na obloze přechodně pár cu. Dnešní max 15,6 °C, ranní min -1,9 °C, aktuálně 14,3 °C. Modříny už jsou krásně zelené, příroda začne doslova kypět životem.

Když jsem byl ráno v lese sadit stromky, tak sadím, sadím a najednou slyším pochrochtavání, které se přibližuje. Tak se postavím a cca 10 m ode mne si to mašíruje selátko. Ve mě by se v tu chvíli krve nedořezal. Jsem si jen říkal, kdepak máš maminku :lol:. Mamča si mě asi obešla a selátko se zapomělo a vzalo to zkratkou, ale kdyby pořádně kvíklo asi bych viděl jeho mamču z větší blízky než by mě bylo milé.
Ze Slezska zdraví Zbyněk Černoch
Online data ze stanice
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
AMS
Příspěvky: 2350
Registrován: 22 kvě 2005, 17:45
Meteostanice: Davis Vantage Pro 2
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Tomáš Prouza »

Sobotní Tmin -1,7°C, Tmax +19,2°C, tlak v 15:00 1022 hPa (stagnuje). Po celý den jasno až skoro jasno, kolem 16. hodiny dočasně polojasno poté, co se sem natáhly kumuly od Krkonoš. Nyní v 18:50 teplota +15,1°C, skoro jasno (Ci). S vítr do 2 m/s. Začíná být sucho.

Odpoledne jsem se byl projet na kole po a nad vesnicí a něco nafotil. Mimo jiné je tam i torzo té břízy, kterou si vloniv srpnu podal blesk: http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... 24.4.2010/
Online data z Velkých Svatoňovic
Chcete se bavit o počasí online? Připojte se na Discord server AMS - pozvánka https://discord.gg/GrG6vdezug
Uživatelský avatar
petrklíč
Příspěvky: 502
Registrován: 23 led 2008, 19:36
Bydliště: Bezděkov, okr. Klatovy (418 m.n.m.)
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od petrklíč »

Zdravím,
dnešní den jakoby vypadl z oka včerejšímu, jen krapet tepleji: Tmin +0,8 a Tmax 17,8. Celý den slunečno, jen trocha vysoké oblačnosti. Tráva je sice hezky zelená ale roste pomalu, ještě jsem nesekal. Za duben máme jen 10 mm vody.
Petr Hajčiar, Klatovsko, JZ Čechy; stanice WS1600
Uživatelský avatar
Flames
Příspěvky: 2140
Registrován: 26 kvě 2005, 14:07
Bydliště: Trutnov 440 m.n.m

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Flames »

Zdravím všechny z Trutnova.Včera v pátek ráno mráz jak řemen k -5 st min.teplota,dnes už mírnější mráz téměř -2 st,jinak slunečno,dnes už docela teplo s malou kupovitou oblačností odpoledne a cirovitou oblačností navečer.Ač je víkend,docela se těším na pondělí :)
dobrmanek:sázení lesa proběhlo v loňském mírném podzimu,něco málo ještě minulý týden,dnes jsme spíše káceli náletové plevely,aby na podzim bylo kam sázet další..
Jo prasátka:Loni na jaře jsme se byli projít v lese,ještě byl sníh a v lese probíhaly nějaké závody v terénním běhu,fotil jsem panoramata města z okolních vršků,kolem nás občas probíhali po cestách běžci,když po chvíli mimo cestu kousek od nás hustým lesem slyšíme chrastění…ha někdo si to bere zkratkou…vyhlížíme běžce,když asi deset metrů od nás vyběhl na cestu divočák.Rozhlédl se jak na přechodu pro chodce a zaběhl naproti do lesa.Stáli jsme zkoprnělí,na foťák jsem ani nepomyslel..
dubnany 189
Příspěvky: 397
Registrován: 14 úno 2009, 22:07
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoraský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od dubnany 189 »

Zdravím všechny,
Dnes bylo opravdu nádherné počasí! Většinou jasno-skoro jasno s nepatrnou cirovitou oblačností. Jinak už po obloze létají letadla a nechávají za sebou ty bílé čáry vodní páry tzv.kondenzační pruhy. Takže ty letadla to trochu narušovala. Odpoledne byla cirovitá oblačnost na SZ straně. Teplota ranní 3,5°C Denní krásných 21,1°C. Vítr fůkal mírný východních směrů od jihovýchodního dopoledne po severovýchodní odpoledne a večer. Tlak 1018hPa. Srážky 0mm. U nás už vše rozkvetlé jediné stromy co jsou ještě holé jsou akáty a ořešáky jinak už jsou na ostatních lístečky plus ty květy. I vinná réva nám začíná rašit na dvoře! Jj rozjíždí se to nádherně ta příroda. :) :P
Pěkný pozdrav z jižní Moravy,konkrétně z Dubňan posílá Jirka
Naděje umírá poslední,užívejte života dokud to jde.
Uživatelský avatar
Yves
Příspěvky: 1186
Registrován: 01 led 2006, 09:25
Bydliště: Třebíč, 425 m n.m., nadmořská výška Třebíče 390-485 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Yves »

Dneska bylo velmi hezky. Ráno se vyjasnilo a k 0°C to spadlo. Přes den skoro jasno, dost kondenzačních pruhů, už to zase začalo. Denní maximum překročilo 18°C. Večer bylo ještě docela teplo, ale už to valí v údolí dolů, máme ve 22:07 jasno a 7,5°C. Těším se na pondělní frontu, snad zaprší a třeba i zahřmí.
Z hlediska flóry si můžu jako panelový králík jenom šoupat nohama. Radost mi udělal hrách v truhlících. Rajčata se obvykle moc nevyvedou, pokud nejsou na balkoně, ale hrách za oknem na parapetu už vyrostl skoro k 50 cm. Už jsem zchlamstl 2 lusky, 2 jsou před sklizní a pak je tu asi dalších 10 květů. Květů bude asi časem mnohem více. A to je jenom začátek, pak bude ještě druhá setba na léto do větších truhel. :lol: Zatím spokojenost.
POČASÍ V TŘEBÍČI na Facebooku http://www.facebook.com/pocasivtrebici
Uživatelský avatar
Vichr
Příspěvky: 755
Registrován: 10 lis 2008, 21:38
Bydliště: České Budějovice

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od Vichr »

V Č. Budějovicích je už déle než týden převážně slunečno (od pátku 16.4.). Srážky se nevyskytly ani v úterý, kdy bylo oblačnosti relativně více. Středa, čtvrtek a pátek začaly slabým mrazem, dnes už byly asi 3 nad nulou, ale zato hustá mlha. Odpolední teplota dnes mířila ke dvacítce, ve čtvrtek bylo jen kolem 10.
Ve městě kvetou třešně, jabloně zatím ani náznakem. V přírodě je letos prodloužený jarní aspekt, což si docela užívám. Na zahradě mám vyseto už čtrnáct dnů, ale všechno jde pomalu vlivem chladna a nedostatku vláhy. Duben nejspíš zůstane srážkově podprůměrný, jako loni. Nejvíc srážek letos zatím spadlo v lednu, od té doby bída...

Zdravím a přeji příjemné dny
Vichr
Uživatelský avatar
fractal
Příspěvky: 2399
Registrován: 05 led 2007, 08:33
Meteostanice: DAVIS Vantage VUE
Bydliště: Podivín okr. Břeclav; 170 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktuální počasí - duben 2010

Příspěvek od fractal »

Zdravím,
včerejšek celé dopoledne zatažený střední a vysokou oblačností. Teprve kolem 11h se to začalo trhat a pak už bylo jasno až do večera. Slunce se do toho opřelo a díky tomu, že ráno bylo dost teplo (9 °C) se to přes den dostalo až na 21,4 °C. Sice jsme byli celý den venku (tak půl na půl slunko sklepy), tak jen u těch bledších jsem viděl červené nosy. Na nás ošlehaných :lol: se slunko nijak viditelně nepodepsalo.

Dneska je už od rána jasno s minimem 7,2 °C.
Odpovědět

Zpět na „Aktuální počasí v roce 2010“